Bugün - Sunday, March 18, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

BASINDAN SEÇMELER

BASINDAN SEÇMELER - FET֒nün temizlenemediği üniversiteler..

FET֒nün temizlenemediği üniversiteler..
Yazı Tarihi: Friday, March 09, 2018

Üniversitelerden gelen bilgi ve belgelerde FETÖ ile gerçek bir mücadele yapılmadığını, rektör, genel sekreter, daire başkanı, dekan, müdür konumundaki FETÖ iltisaklı ya da kriptoların hâlâ görevlerine devam ettiğini, örgütün güçlenerek kadrolaştığını, daha önceki yazılarımda da başka üniversitelerde de, benzerleri olduğunu yazmıştım. 

Bazı üniversitelerde FETÖ ile hiçbir ilgisi olmadığı halde, sırf rektörün şahsi husumetinden dolayı, kendisine verilen inisiyatif kullanarak, FETÖ’cü diye ihraç edilenler var iken; 

Bazı üniversitelerde ise, 17-25 Aralık’tan sonra örgüt talimatı ile Bank Asya’ya para yatıran, çocuklarını FETÖ okuluna gönderen, örgüt iltisaklı akademisyenlerin aktif olarak görevine devam ettiğini, hatta tutuklanıp adli kontrolle serbest kalanların dahi, ihraç edilmeyerek görevde olduğu gerçeği karşımızda durmaktadır.

Bir somut örnek vereyim.

YÖK, ilgili yürütme kurulu üyelerine, Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza duyurulur!   

(AKÜ) Tıp Fakültesi Genetik Bölümü kadrosunda Profesör olan MUSTAFA SOLAK, 2011 yılından bu yana rektörlük görevini yürütmektedir. 

15.11.2016 tarihli Plan ve Bütçe Komisyonu tutanaklarında; Rektörün 17-25 Aralık’tan sonraki icraatlarına dikkat çekilmiş. Tıp FakültesiGenetik Bölümünde 3 milyon lira değerinde (eski para ile 3 trilyon) cihaz ve yeterli ekipman olmasına rağmen, Ankara’da (İNTERGEN) isimli özel bir firma ile hizmet alımı anlaşması imzalanmıştır. Firma sahiplerinden biri 15 Temmuz’dan sonra, GATA’dan ihraç edilerek tutuklanan, GATA imamı Prof. Dr. DAVUT GÜL’dür.

1 Temmuz 2016 tarihinde bu firmayla bir kez daha hizmet anlaşması yapılmış, üniversite bünyesinde yapılabilecek tahliller, İNTERGEN firmasına gönderilerek kamu zarara uğratılırken, sahibi FETÖ’cü olan firmaya da finans sağlanmıştır. 

İddia edildiği gibi İNTERGEN firması ile sözleşme darbe sonu hemen fesih edilmemiş, bekle gör taktiği ile darbeden yaklaşık iki ay sonra, 24.08.2016 tarihinde fesih edilmiştir.

AKÜ’ye işçi olarak alınan ADNAN FİLYA, hızla merdivenleri atlıyor: Önce memur, daha sonra ise; öğretim görevlisi, bir sonraki adımda da, Tıp Fakültesi Hastanesine müdür yardımcısı olarak atanıyor. Hızını alamayan ADNAN FİLYA inisiyatifini kullanarak, AKÜ’ye 300 işçi alıyor. Afyonkarahisar 2’nci Ağır Ceza Mahkemesince, ADNAN FİLYA’ya FETÖ üyesi olma suçundan 12 yıl hapis cezası verilmiştir.

Örgütün geçmiş yıllarda üniversite sorumlusu olarak görev yapan Asım kodlu SERKAN EROL, tutuklu yargılanan Doç.Dr. FEHMİ AKIN’ın diğer fakültelerden sorumlu olduğunu söylüyor ve ayda 30-40 bin toplandığını, toplanan paranınİZMİR’e gönderildiğini söylüyor. TUTUKLU (FEHMİ AKIN), daha önce Fen Edebiyat Fak. Tarih Bölümünde Yrd.Doç. iken, İktisat Fak. Kamu Yönetim Bölümüne Doçent olarak atanmış, yükseltilmiştir. İkinci bir görev olarak, finans kaynaklı bir birim olan Uluslar Arası İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde “Farabi Koordinatörü“ olarak görevlendirilmiştir.

Sağlık Bilimleri Enstitü Müd.lüğü, Fen Bilimler Enstitü Müd.lüğü, M.Y.Okul Müdürlükleri ve bazı Fakülte Sekreterliklerini ele geçiren, idareci konumundaki FETÖ’cülerin, hemen hemen pek çoğunun tutuklanıp ceza almaları dikkat çekicidir.

FETÖ’cü askerlere ve polislere Yüksek Lisans belgesi verdikleri iddia edilen, Enformatik Bölüm Başkanı Doç. SİNAN YÖRÜK ile ders verenlerin de, sözde FETÖ’nün polis imamı oldukları iddialar arasında, yargılanmaları devam etmektedir.

Başhekim Prof. MEHMET ÜNLÜ, Başhekim yardımcıları Prof. REHA DEMİREL, Doç. YÜKSEL ELA, Doç. OKAN SOLAK, Doç. ABDULLAH AYÇİÇEK ve dekan yardımcısı Doç. ÖMER ÖZBULUT şu anda FETÖ’den tutukludurlar. 

35’i Tıp Fakültesinden olmak üzere, toplam 92 akademisyen ihraç edilmiştir.

İşte AKÜ Tıp Fakültesi FETÖ’cülerin elindedir, üniversitelerimizin çoğu aynı durumda yürekler acısı bir haldedir.

Emniyet ve ağır cezada verilen ifadelerde, Rektörün FETÖ’cüler ile işbirliği yaptığı, FETÖ’cü olmayanlara da mobbing taktikleri (sürgün, pasif göreve çekme uyguladığı, kadro vermeme vb) uyguladığı yer almaktadır.  

İşte FETÖ’cüler nasıl kadrolaşmış, adı geçen Rektör ve diğer Rektörler, 17-25 Aralık’tan sonra Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile FETÖ ile gerçek manada mücadele etmişler midir? Takdir sizlerin.


 

NOT: Bu yazı ile ilgili Afyon Kocatepe Üniversitesi'nden gelen açıklama şöyledir:

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin açıklaması 
Yeni Akit Gazetesi ve https://www.yeniakit.com.tr isimli internet sitesinin 08.03.2018 tarihli yayınında köşe yazarlarından Nurettin VEREN tarafından kaleme alınan “FETÖ’nün temizlenemediği üniversiteler...” başlıklı bir yazı yayınlanmış olup Üniversite yetkililerinden bilgi alınmadan hazırlanan ve okurların bilgisine sunulan haber gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyumuzun doğru bilgilendirilmesi için açıklama yapılması uygun görülmüştür.
Köşe yazısında 15.11.2016 tarihli Plan ve Bütçe Komisyonu tutanakları dayanak gösterilmiş ve konuşmanın sahibi olan kişi bilgisi paylaşılmamıştır. Ancak komisyonda konuşma yapan kişinin bir dönem Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü görevini de yapan CHP Aydın Milletvekillerinden biri olduğu tarafımızca bilinmektedir. Etik olmayacağı düşüncesi ile ismini yazmadığımız milletvekili tarafından komisyon konuşmasında hiçbir belge ve dayanak gösterilmeksizin Üniversitemiz ve Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa SOLAK açıkça karalanmaya çalışılmıştır. Ayrıca köşe yazısında yer verilen cümleler, yerel bir basın organında müteaddit defa çıkan haber cümleleri ile kelimesi kelimesine birebir aynıdır. Bir kesim tarafından Üniversitemiz aleyhine sistematik bir karalama kampanyası yürütülmüş, FETÖ yapılanmasına karşı hızlı ve kararlı şekilde yürüttüğümüz mücadele kamuoyunda itibarsızlaştırılmaya ve yıpratılmaya çalışılmış, ancak Üniversitemiz tarafından yürütülen FETÖ soruşturma işlemlerinde hiçbir taviz verilmeden gerekli işlemler büyük bir titizlikle yapılmıştır. Bu ve benzeri karalama faaliyetlerinin FETÖ mücadelesine açıkça zarar verdiği dikkatlerden kaçmamalıdır. 
Aynı iddiaların yerel basında çıkması üzerine, daha önce Afyonkarahisar Sulh Ceza Mahkemesi 2016/3652 sayılı kararı ile 13 Ocak 2017 tarihinde tekzip yazımızın yayınlanmasına hükmedilmiş ve tekzibimiz ilgili gazetede yayınlatılmıştır. 
FETÖ mücadelesi noktasında zayıf kalındığı hatta daha ileri gidilerek bu yapı mensuplarının korunduğuna dair haksız iddialar doğru değildir.
Bu yöndeki iddialar, 15 Temmuz 2016 Darbe Kalkışması akabinde en hızlı ve etkin şekilde FETÖ mücadelesini yürüten ve hatta 17/25 Aralık 2013 tarihi itibariyle yetki ve görev kapsamında gerekli tüm tedbirleri almaya gayret eden Üniversitemize ve bu süreçte sorumluluk alan başta Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa SOLAK olmak üzere tüm idarecilerimize en büyük haksızlık olacaktır.
15 Temmuz 2016 Darbe Kalkışması; Türk siyasi hayatına ve demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiş, bu hain kalkışma ile devletimiz ve toplumumuz ekonomik, siyasi, idari ve psikolojik olarak kaosa sürüklenmeye çalışılmış, yönetilemez bir ülke haline gelmesi amaçlanmıştır. Buna karşın şerefli milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sivil bir direniş sergilemiş ve göstermiş olduğu cesaretli duruşu ile dünya demokrasi tarihine geçmiştir. Üniversitemiz nezdinde yürütülen işlemler neticesinde elde edilen bilgi ve belgeler doğrultusunda bugüne kadar 93 akademik, 26 idari olmak üzere toplamda 119 personelin kamudan ihraç edilmesine karar verilmiştir. Bunun dışında halen soruşturma işlemleri devam eden akademik ve idari personel bulunmakta, Üniversitemiz bu mücadelesini aktif bir şekilde sürdürmektedir.
Yazarın dayanak olarak kabul ettiği Aydın ili milletvekilinin neden Afyonkarahisar ilinin Üniversitesi ve rektörü ile ilgili açıklamaların sebebi, rektörümüz Prof. Dr. Mustafa SOLAK’a duyduğu kişisel husumettir. Zira husumetin kaynağı, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa SOLAK’ın 2009 yılında YÖK Denetleme Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı dönemde; o dönem Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürüten iddia sahibi milletvekilinin bir faaliyeti ile ilgili soruşturma yapmış olmasıdır.
Köşe yazısında asılsız ve çarpıtılarak yer verilen ihale; Üniversite Hastanemizde Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Tıbbi Genetik Anabilim Dallarının 2016 yılı ihtiyacı olan “sonuç karşılığı dış laboratuvar hizmet alımı” ihalesi olup, ihale ilanı, EKAP’ta ve yerel gazetelerde yayınlanmış ve Açık İhale Usulü ile 10.12.2015 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Bahse konu İntergen firması, birden fazla kısım için hizmet alımı yapılan ihalenin Tıbbi Genetik kısmı için en uygun teklifi vererek yüklenici olmuştur. İlgili firma tarafından üstlenilen ihaleli iş, hizmet alımı olup herhangi bir cihaz alımı yapılmamıştır. İhale fiyatları da SUT (SGK Sağlık Uygulama Tebliği) fiyatlarının altında olup, sözleşme süresi içerisinde hasta olduğu zaman tetkik yapılmış, hasta olmadığı zaman herhangi bir ödeme yapılmamıştır. Bu firma, halen Kamu İhale Kurumunda yasaklı olmayan; birçok devlet üniversitesi ve kurumu ile iş yapmaya devam eden bir firmadır. İntergen firması hakkında Üniversite yönetimimize ulaştırılmış herhangi bir resmi bilgi ve belge olmamasına karşılık, FETÖ ile bağlantılı olduğu duyumları sonrasında ihale sözleşmesi feshedilmiştir. Görüleceği üzere Üniversitemiz tarafından 17/25 Aralık 2013 ve 15 Temmuz 2016 sonrasında gerekli her türlü titizlik gösterilmiş ve FETÖ yapılanması ile ilişkili olan veya olduğu duyumu alınan gerçek ve tüzel kişilerle işbirliği yapılmamasına dikkat edilmiştir. Yazıda İntergen firmasının sahiplerinden birinin FETÖ tutuklusu Davut Gül olduğu iddia edilmiştir. Ancak İntergen firmasının ihale evrakları incelendiğinde; firmanın sahibi, ortakları ve yetkilisi olarak isimleri bulunan kişiler arasında Davut Gül isminin olmadığı açıkça görülmüştür. Bu kişi ve Üniversitemiz arasında hiçbir hukuki ilişki de bulunmamaktadır.
Köşe yazısında Üniversitemizle ilgili isimleri verilen personel ve FETÖ şüphelisi olarak tespit edilen diğer çalışanlar hakkında inceleme işlemleri o süreçte üniversitemiz tarafından ivedi şekilde başlatılmış, elde edilen bulgular sonucunda oluşan kanaatimiz, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına iletilerek bu kişilerin kamudan ihracı gerçekleştirilmiştir. Bu çabaya rağmen Üniversitemiz ve Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa SOLAK’ın hedef gösterilmesi mesnetsiz, kasıtlı ve iyi niyetten yoksundur. 
Kamuoyuna saygı ile duyururuz.
Afyon Kocatepe Üniversitesi 
RektörlüğüYeni Akit Gazetesi / Nurettin VEREN

 
İletişim E-Posta: - Telefon: Okunma Sayısı: 1304
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

FET֒nün temizlenemediği üniversiteler..
Nurettin VEREN
Nurettin Veren/ YENİAKİT
Diğer Yazarlar

FET֒nün temizlenemediği üniversiteler..
Afrin Operasyonları
Saadet Zinciri
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN ‘ALLAH’ LAFZI (I)
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
YÖNLER KARIŞIYOR?
İÇERİDE “İN” DIŞARIDA “OUT”
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
İSMAİL AKAR
Saadet Zinciri
              &...
Fatih SUSUZ
İÇERİDE “İN” DIŞARIDA “OUT”
  Köşe yazıma bu sefer basketbol takımı...
Ahmet SARLIK
YÖNLER KARIŞIYOR?
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından trafik yoğunl...
Ahmet Işık
Albay Diker bu bayrağı AEV için bu araziye diker
2017 Ağustos ayında Yüksek Askeşi Şurası&rsq...
Mustafa Özkal
ZAPTA GEÇSİN EFENDİM!
YANLIŞLAR MİADLI, DOĞRULARSA EBEDÎDİR &nbs...
Ali KÜÇÜKKARTAL
İTİRAZIM VAR!
Muhalefet doğru yapıldığında güçlü...
Gökhan Kocaaslan
8 MART ANLAMLI
8 Mart’ta Dünya Kadınlar Günü...
BASINDAN SEÇMELER
FET֒nün temizlenemediği üniversiteler..
Üniversitelerden gelen bilgi ve belgelerde FE...
Rabia Güzbey
Önce insan olabilmek…
  Neredeyse her hafta sokak ortasında &Ccedi...
M.Emin Güzbey
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
              &...
Ramazan DEMİR
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN ‘ALLAH’ LAFZI (I)
  Allah’a Tanrı/Zat Denir mi? Yaklaşı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
YAVUZ DONAT
İl il… FETÖ
  Afyon... Denizli... Manisa... Me...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
ORTADOĞULU OLMAMAYA ÇALIŞMAK
 Yurdumuzun coğrafi konumu her ne kadar Ortad...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1799 - Fransız İmparatoru Napolyon Bonapart Akka Kalesi'ni kuşattı. Kuşatma, Napolyon'un başarısızlığı ile sonuçlandı. 21.000 kişilik Fransız ordusunu perişan eden Cezzar Ahmet Paşa'nın 5.000 askeri vardı.
1851 - Türk müziği hanende, sazende ve bestekarı Basmacı Abdi Efendi İstanbul'da öldü. Doğumu
1915 - Çanakkale Zaferi kazanıldı. Çanakkale Savaşı, İngiltere ve Rusya'nın 2 Ocak'ta kararlaştırdıkları gövde gösterisi üzerine çıkmıştı. Savaş 23 gün sürdü.
1920 - Osmanlı Meclis-i Mebusan'ı, İstanbul'da son toplantısını yaptı.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.88