Bugün - Thursday, September 20, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

M.Emin Güzbey

M.Emin Güzbey - Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...

Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...
Yazı Tarihi: Monday, June 05, 2017

 

31 Mayıs 2017 tarihindeki köşemde Belediyemizin Akçin Mahallesinde elektirik aboneliği olmak için OEDAŞ’a giden vatandaşların sorununa değinmiştim.

Konu, Akçin’deki vatandaşlarımızın elektrik abonesi olmak için gittiklerinde OEDAŞ yetkililerinin Belediye’den bir yazı getirmelerini istemeleri, Belediyenin ise bu yazıyı verebilmek için noterden onaylı belge istemeleri ile ilgiliydi.

Belediye Başkanlığı konu ile ilgili yazılı bir açıklama gönderdi.

O cevabi yazıyı aktarıyorum;

--

Sayın Mehmet Emin GÜZBEY

İlimiz Merkezinde yazılı yayın yapmakta olan Odak Gazetesinin 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü yayınlanan nüshasında şahsınızca yazılmakta olan takip köşe yazısının Belediye Kuşu bölümünde yayınladığınız Noter taahhütnamesi karşılığında bağlanacak elektrik aboneliğinin ileriki zamanlarda nasıl bir gelişme göstereceği hakkındaki düşüncelerinizi okurlarınız ile paylaşmışsınız.

Bu konu hakkında belediyemizce bir açıklama gereksinimi görülmüştür.

Şöyleki;

  1. Bu uygulama keyfi bir uygulama olmayıp 3194 sayılı imar kanununun geçici 10 ve 11. Maddeleri itafen yapılan işlemdir.
  2. Resmi Gazetenin 14 Kasım 2013 tarih ve 28821 sayılı nüshasında; İçişleri Bakanlığının 2013/759 sayılı kararı ile; Afyonkarahisar İli, Merkez İlçesine bağlı Ataköy, Erenler, Akçin, Bayatçık, İsmailköy, Küçükçobanlı, Çakırköy, Demirçevre ve Kışlacık köylerinin tüzel kişiliğinin kaldırılarak Afyonkarahisar Belediyesi sınırları içine katılması 5393 sayılı Beledye Kanunu’nun 11. Maddesi uyarınca uygun görülerek yayınlanmıştır.

 

Bu karar sonrası yapılan ilk yerel seçimlerde söz konusu köylerin tüzel kişiliği bitmiş olup, Afyonkarahisar Belediyesine mahalle olarak ilhak etmişlerdir. Bu yerleşim alanlarında bulunan binalara elektrik aboneliklerinin yapılabilmesi için vatandaşlar Osmangazi Elektirik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ) ne gittiklerinde Belediyemizden yazılı belge istemişlerdir. Belediyemiz ise sorunun çözülebilmesi için 3194 sayılı imar kanunu’nun 10. Ve 11. Maddelerine göre çözüm üretmiştir.

        3-  Bu uygulama sadece Akçin Mahallesi için geçerli olmayıp, 2. Maddede belirtilen diğer yerleşim       yerlerinde de uygulanmakla birlikte, 08.01.2002 Tarihinde yayınlanan 3194 sayılı imar kanununun geçici 10. Maddesinin yürürlüğe girmesinden sonra sayısı binlerin üzerinde konut ve işyerinde uygulanmıştır.

        4- Noter taahhütnamesi konusuna gelince; 3194 sayılı imar kanunu’nun Geçici 10. Maddesi son paragrafında ‘Bu madde kapsamında elektirik, su ve/veya telefon bağlanması her hangi bir kazanılmış hak etmez’ hükmü dikkate alınarak uygulamamız plansız alanlarda uygulandığı için ileride herhangi bir planlama yapıldığı zaman, mevcut yapıların herhangi birinin veya birkaçının kamu hizmeti alanlarında kalmasından dolayı kamuyu ağır bir yükümlülükten kurtarmak ve uygulanabilir imar planlamasının yapılmasını temin etmek amacı içindir.

     Kamuoyuna saygı ile sunulur.

     Afyonkarahisar Belediyesi

 

//

//

//

 

Belediye Meclis Gündemine dair...

Cuma günkü yazımda Belediye Meclisinde bugüne kadar yaşanan oturumlarla ilgili bilgiler vermiştim.

Belediye Meclisinin son oturumunda da yazdıklarım ayni ile vaki oldu.

Bakın 01 Haziran 2017 Meclis Gündeminde neler var?

1-      Tutanak özetlerinin okunması.

2-      Kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımızdan gelen hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili taleplerin değerlendirilmesi hakkında Trafik Komisyon raporu.

3-      Gelecek oturumun gün ve saatinin tespiti.

Belediye Meclis üyeleri bu üç gündem maddesi ile toplantıya çağırılıyor.

Ama...

Bu üç maddenin haricinde tam 45 madde daha görüşülüyor.

O 45 madde toplantı başladığında Gündem ile birlikte Gündeme Alınacaklar kısmında belirtilerek Belediye Meclis Üyelerine bildiriliyor.

Yani toplantı başladığında üyelerin bu maddelerin görüşüleceğinden haberleri oluyor.

Ama Belediye Başkanı ile bazı ilgililer bu maddeleri biliyorlar.

Çünkü hazırlığı ona göre yapıyorlar.

Madem böyle bir hazırlık var, bu bir kaç gün öncesinden tüm Belediye Meclis Üyelerine neden bildirilmiyor?

Belediye Meclis Üyeleri gündemde nelerin konuşulacağını-görüşüleceğini bilmeden salona giriyorlar ve ellerine bugün bunları görüşeceğiz denilerek A4 kağıtlar tutuşturuluyor veya masalarına bırakılıyor.

Başkanın çok çok önem verdiği bir kaç Belediye Meclis Üyesi haricinde hiç bir Belediye Meclis Üyesi bu görüşülecek konuları bilmiyor.

Ve yine o günkü köşemde belirttiğim konu ayniyle vaki oluyor tekrar...

İmar Komisyonundan gelen raporlar yine hiç bir Belediye Meclis Üyesinin ( Bazı özel Belediye Meclis Üyeleri hariç ) haberi olmadan, gündeme alınıyor ve görüşülüyor. Söylemiş olduğum gibi yine bu imar değişikliği yapılacak yerin kime ait olduğunu bir kaç kişi hariç kimse bilmiyor ve otomatik bir şekilde eller kalkıyor ve iniyor.

Bakın o günkü İmar değişikliği ile ilgili maddelerden iki tane örnek vereyim.

-          İlimiz Merkez, Akçin Mahallesi, K25A22A3D, K25A22A3C Pafta, 1718 Parselin (eski parsel no 1491 ve 1492) bulunduğu alanda imar plan tadilatı yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu.

-          İlimiz Merkez Çetinkaya (orhangazi) Mahallesi K25A21A2C, K25A21A2D, K25A21A3A,K25A21A3B Pafta, 2806, 2807, 2808, 2875, 2876, 2881, 2883, 2884, 2809, 2810, 2811, adalarda yeniden imar plan düzenlemesi yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu.

Bu şekilde devam ediyor maddeler.

Kim ne anlar bu sayılarla ifade edilen yerlerden?

Belediye Meclis toplantısından önce bir kaç özel üye haricinde hiç kimsenin bu görüşülecek maddelerden haberleri olmadığı için hiç bir Meclis Üyesi de bu yerlerin kime ait olduğunu, nelerin yapılmak istendiğini araştırma imkanına sahip olamıyorlar.

Aslında kanunen Belediye Meclisinde görüşülecek olan gündem maddelerinin Başbakanlık Basın İlan Kurumu aracılığı ile yerel gazetede yayınlanması gerekmektedir. Bu yayınlama mecburiyetinin gerekçesi de kamuoyu Belediye Meclisinde nelerin görüşüleceğini günler öncesinden bilmesi ve öğrenmesi içindir.

Orada görüşülecek olan Bayındırlık İmar Komisyonunun yukarıda belirtilen maddedeki konu belki o civarda arazisi bulunan bir vatandaşımızı ilgilendirmektedir. O kişi rahat bir şekilde gidip bunu araştırabilsin ve hakkını hukukunu korusundur gazetede yayınlanmasının gerekçesi.

Ama çeşitli kılıflarla işte Belediyemizin de yaptığı gibi gündem üç madde olarak yayınlanıyor ve orada gündeme alınacaklar şunlar denilerek oylama yapılarak gündem değiştiriliyor.

Belediye Meclisinde sadece İmar değişiklikleri yapılmıyor.

İstimlak ile ilgili konular orada karara bağlanıyor.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklifleri orada karara bağlanıyor.

Yani tüm Afyonkarahisar halkını ilgilendiren konular orada görüşülüyor.

Ama bu görüşülecek konuları bir kaç özel kişi haricinde ne Belediye Meclis Üyeleri biliyor, ne de halkımız.

Şeffaf olunmadığı içinde çeşitli spekülasyonlar, dedikodular alıp başını gidiyor.

Ve maalesef o spekülasyonların, dedikoduların pek çoğunda da haklılık payı bulunuyor.

//

//

 

BELEDİYE KUŞU...

Bu sütunlarda daha önce bir kaç kez gündeme getirilen Kent Ormanındaki dürbün paraları mevzuuna Belediye İlgilileri nedense ilgisiz kalmaktalar.

Bu paraların Belediye Kasasına yatırılıp yatırılmadığını ısrarla sormuştuk.

Hatta başka işlerden dolayı yatırılan paraların makbuzlarının dürbün parası işte buraya yattı denilerek gönderilmemesini, yani açık bir tabirle başka makbuzların yutturulmaya çalışılmamasını söylemiştik.

Belediye İlgililerinden bir cevap yok haftalardan beri.

Bizim unuttuğumuzu sanmasınlar diye hatırlatıyoruz buradan.

Makbuz yok, para Belediye kasasına yatmadı, Müdürün Makam odasının tefrişi için harcandı veya Müdürün bir sevdiğine hediye alındı ise de bunu da çıkıp açık yüreklilikle söyleyin bari.

Yani köy sandığına gittiyse bilelim de ikide bir buradan sizleri rahatsız edip durmayalım Belediyemizin ilgilileri...

//

//

--

--

Sırayla...

Konu çok.

İhbar çok.

Yazılacak şeyler sırada bekliyor.

Hepsini ama hepsini yazacağız.

Bir yandan yazıyoruz, bir yandan da yazdıklarımızdan dolayı ara sıra gidip Basın Savcımızı ziyaret ediyoruz.

Ama yazdıklarımız gerçek olduğu için belgelerini- bilgilerini paylaşıyoruz, görevimizi yerine getirmenin huzuruyla da yolumuza devam ediyoruz.

//

//

Dr. Lütfü Akgün konusunu unutmadık...

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Lütfü Akgün’ün makam aracı ile, Müdürlüğün araçları ile konutuna gidip gelmelerini gündeme getirmiş ve hatta tarihlerini, saatlerini bu sütunlarda gündeme getirmiştim.

Bekledim ki Değerli Valimiz Aziz Yıldırım bu konuda bir inceleme başlatır.

Ya inceleme başlatıldı bize bilgi verilmedi, ya da Valimizin gözünden kaçtı bu konu.

Tekrar hatırlatalım istedim.

Bu konularda oldukça titiz olduğundan emin olduğumuz Valimizin emrindeki tüm Müdürlerinde aynı hassasiyette olmalarını bekliyoruz.

Sonuçta o araçların şöförlerinin maaşlarını, araçların masraflarını Milletimiz karşılamaktadır.

Keyfi konular için bu araçların ve kamu personelinin kullanılması hem yasalar açısından suçtur, hem de dini açıdan günahtır.

Lafa gelince mangalda kül bırakmayıp, haktan, hukuktan, haramdan, helalden, Allah korkusundan, Peygamber sevgisinden bahsetmek güzelde, icraatlarında öyle olması gerekmez mi Dr. Lütfü Akgün bey?

Devlet işinde devletin imkânlarının kullanılmasına amenna...

Ama özel işlerde devlet imkânlarının kullanılması doğru olmaz.

Bilmem anlatabildim mi Dr. Lütfü Akgün bey?

Masaları yumruklamakla, bağırıp çağırmakla, hanımefendi doktorları makamdan kovmakla da erkeklik olmaz değil mi Dr. Lütfü Akgün bey?

Gündemin yoğunluğundan Dr. Lütfü Akgün ile ilgili diğer konuları yazmaya fırsat bulamamıştık.

Biraz yoğunluk azalsın, aklımızda unutmadık.

//

//

Rektörü’de unutmuyoruz...

Geçtiğimiz günlerde yazdığım yazıların birisinde Rektör Mustafa Solak’ın hakkımızda Cumhuriyet Savcılığına onlarca şikayette bulunduğundan bahsetmiştim. Bunların neticelerini de kamuoyu paylaşacağımı söylemiştim.

Bu hafta Allah nasip ederse bu konuya da değineceğim.

//

//

 

Belediyenin Çin işleri müteahhiti...

Aslında Çin işleri müteahhiti mi demek lazım, yoksa cin işleri müteahhiti mi bilemedim ama, bu ASYA ELEKTRONİK’in hem Afyonkarahisar Belediyesine, hem diğer kurumlara ve hem de civar Belediyelere yaptığı iş ve işlemlerin ciddi bir şekilde incelenmesi gerek.

Belediye’nin özel işler müteahhiti ünvanını hak eden ASYA ELEKTRONİK’in sahibi Ömer Kılıçaslan ile ilgili daha önce yazdığım yazılarda kendisini Belediye’ye refere edenlerin HÜRSİAD olup olmadığını sormuştum.

ASYA ELEKTRONİK yetkilileri de ne Ömer Kılıçaslan’ın, ne de firmanın diğer ilgililerinin HÜRSİAD ile bir bağlarının-ilişkilerinin olmadığından bahsetmişler, bu ifadelerde objektif gazetecilik ilkeleri doğrultusunda yine Gazetemizde yayınlanmıştı.

ASYA ELEKTRONİK ilgililerinin bu sözleri doğru değilmiş meğer.

Ağızları başka konuşurken, icraatları başka imiş.

Çarşamba günü belgesiyle yayınlacağız.

 

 

 

 

 

İletişim E-Posta: mehmeteminguzbey@gmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 1317
 
Diğer Yazıları

ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÇİMSA İLGİLİLERİ ÜZÜLMÜŞLER...
Hem canımızı alıyorlar, Hem de daha fazla paramızı...
TALİHSİZ KONUŞMA VE DİKKAT ÇEKEN FOTOĞRAFLAR
UTKU ANITI
‘ELİ ÖPÜLECEK BİR ADAM BU SAVCI OSMAN ÇABUK’
Kitap satışını artırmak için mi?
Rahmet ve minnetle anıyoruz
ATSO SEÇİMLERİ
13 Şüpheli Savcılıkta
42 yıl önce 42 yıl sonra
BAKAN EROĞLU; ‘AFYONLU BABAYİĞİTLER HAYDİ MEYDANE’
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
HASAN CELAL GÜZEL
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
ARA GÜLER
Afyon sahiplerinden birisini daha kaybetti...
Sami’ler Hakka Yürüdü
Kimler ByLock'cu Çıktı
AK PARTİZANLAR
Fetö davalarında son durum (1)
Aşk sınır tanımıyor
BU HAFTA GÜNDEMİMİZ FETÖ/PYD
Allah Rahmet Eylesin…
Devletimiz her şeyi biliyor...
Eşinin ifadeleri, Ali İşisağ’ı yalanlıyor...
YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİZ
İfadesi infial yarattı
Ne olacak bu trafiğin hali?
7 AY SONRA AKLINA GELMİŞ !
ÖZELLEŞTİRİLMİYOR, GÜZELLEŞTİRİLİYOR...
BAŞSAVCIMIZIN MESAJLARI
Bakanımızın 2017 değerlendirme toplantısı
Bakanımız not almıştı, gereğini yaptı...
Merhametten maraz doğar
BİR FİL DAHA İSTİYORUZ
2018'E MERHABA
HEP DİYORDUK... AFYONKARAHİSAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK
ÇOBAN VE ARKADAŞLARINA KUMPAS KURAN FET֒CÜLER ŞİMDİ NEREDELER?
UNUTULMAMASI VE UNUTTURULMAMASI GEREKEN GERÇEK
ANNESİ VE BABASI DA YOK ORTALIKTA
ÇOBAN’A FETÖ KUMPASINDA SON DURUM...
BÜYÜKKALECİK OLDU KOCATEPE
O HAİN POLİS AFYONLU
KÖMÜR MEVZUU
Alkışların en büyüğü 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne
Kütüphane gibi...
Kasap ‘mal’ derdinde...
HADİ İNŞALLAH
BATTI-ÇIKTI MESELESİ
BAKAN FAKIBABA DEDİĞİNİ YAPTI...
FETÖ İLE MÜCADELE DE AFYONKARAHİSAR BİRİNCİ...
SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN SU İŞLERİ BAKANI
ÇOBAN İLE TAŞGETİRENİN ORTAK İŞARETİ
BAŞKAN ÇOBAN'DAN AÇIKLAMA VAR
34.YIL
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
ÖRNEK BİR ÜNİVERSİTE
ÖNCE KISACA ANLATALIM HABERAL HOCAYI...
AKÜ YARGILAMALARI
Kolay gelsin...
Bu yıl daha kalabalıktı...
Sağlık’ta değişim...
NEYMİŞ?
İĞNELİ KOLTUKLAR
Viskiyle el yıkayanlar...
GAYGUBET EVLERİ
KALİTE DEVİNİ KAYBETTİK
BASIN KONSEYİ AVRUPA'DA
Bakanımız dört gün İlimizde...
REKTÖR HOCA BUNLARI GÖRMÜYOR MU? GÖRMÜYOR İSE, KİMSE DE SÖYLEMİYOR MU?
Samimiyeti suistimal etmeyin...
KOPYA ÇEKMEYİN
AKܒde yine ‘staj’ sorunu
CHP Merkez İlçede delege seçimleri
Hayırlara vesile olur inşAllah
İkinci Üniversiteyi istiyoruz
YAZI İŞE YARAMIŞ GÖRÜNÜYOR
VEYSEL EROĞLU ÜNİVERSİTESİ
Şemsettin’deki referandum sonrası...
FETÖ cü Polis bakın ne ile yakalandı?
Müdür izinde, müfettiş incelemede
Anlaşılan o işçi olarak kalmamış!
Afyon nüfusuna göre Türkiye birincisi...
Yılanlara dikkat...
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (4)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (3)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (2)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (1)
ATSO’ DA SEÇİM Mİ? SAVAŞ MI?
Saffet beye karşı yakışıksız sözler…
AFYON’UN İSTANBUL’U İSCEHİSAR !
‘EKSİĞİ OLANA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Puzzle’a bir parça daha eklendi…
17 yıl önce, 17 yıl sonra...
AĞAÇ KESMEK DAHA KOLAY...
PUZZLE’IN PARÇALARI BİRLEŞİNCE...
40 KARAR ONANDI
KOPAN KOPANA !
Ağustos ayına merhaba...
Panko kendi içinde hesaplarını denetlemeli...
Pankoda neler oluyor?
Basın Bayramı...
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (4)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (3)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (2)
FETÖ/PDY son durum (1)
FETÖ ile ilgili çok önemli bilgiler- gelişmeler...
Bakanımızın STK buluşmaları (4)
Bakanımızın STK buluşmaları (3)
Bakanımızın STK lar ile buluşması (2)
Bakanımızın STK buluşması (1)
AFYON ESNAFI VE AKÜ ÖĞRENCİLERİ ŞİKAYETCİ
KISA BİR ARADAN SONRA
Belediye Kuşunun bugünkü konusu dürbüncü
EY AKÜ ilgilileri... Bırakın havanda su dövmeyi artık
BİRLİKTİR NET KONUŞTU
Hatice Yonca Onur’dan, SMMMO Başkanı Kadir Arık’a cevap var...
Üniversitelerde himmet rayici 1 trilyon mu?
D2’ler işin cılkını çıkarınca, S plakalara rant doğdu
30 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı
NE OLACAK BU STAJYER ÖĞRENCİLERİN HALİ?
Üniversitelerde neler oluyor?
Tehditlere pabuç bırakmadık
Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...
AK PARTİ BELEDİYELER İLE GELDİ, GİTMEMEK İÇİN...
YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YAZI MESELESİ
ÇOBAN'I TAKMAYAN FİRMA
EL İNSAF EL VİCDAN... BABANIZIN PARASINI HARCAMIYORSUNUZ... BU MİLLETİN VERGİLERİNİ HARCIYORSUNUZ... KENDİ PARANIZ OLSA BU KADAR PERVASIZ VE HOYRATÇA HARCARMIYDINIZ?
Elbette hesap verecekler...
Dürbün’den köprüdeki yazıya...
BEN BELEDİYEYİM... İZLERİM...
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN CEVAP VAR
ŞİFRE YA PENSİLVANYA’YA ULAŞTIYSA...
Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...
FİNO KÖPEĞİ DEĞİLİM DEMİŞ... HAKLI...
BELEDİYE’DE YENİ BİR YARIŞ VAR... İŞLERİ DEĞİL, BAŞKA ŞEYLERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Sahte sıfatlar
AYMAZLIK MI ? REFERANS MI ?
Tahminimiz tuttu
AFYONDAKİ FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BEL KEMİĞİNİ OLUŞTURAN KİŞİLERİN YARGILANDIKLARI ANA DAVALARDAN BİRİSİNİN DURUŞMASI BUGÜN
REFERANDUM İÇİN SON HAFTA
Referanduma giderken İlimizdeki Partilerin durumu
ONLARDA ÖYLE, BİZDE BÖYLE...
TORBA YASA GİBİ TORBA İHALE!
Yırttık sanmayın demiştik...
AK Parti bu işi iyi biliyor
Demirel Ailesi 2023’ü hedefledi
ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
YALANCININ MUMU ODAK YAZINCAYA KADAR YANAR...
EMNİYETİMİZ DESTANLAR YAZIYOR... YAZMAYA DA DEVAM EDECEK...
Rize’de Ramazan Avcı Kültür Merkezi
REFERANSI HÜRSİAD MI?
SAVCILIK FABRİKA GİBİ
ALİLA’DA SON DURUM: PARS OUT BIDI İN...
BAL TUTANI ÇİN’E Mİ GÖTÜRÜYORLAR?
TAYYİP ERDOĞAN NEDEN TEK LİDER?
SÖZE ÖNEM VERMESİNİN YANI SIRA MÜTEVAZİLİK KONUSUNDA DA RAKİPSİZ...
NEDEN ARA VERMİŞTİK?
STK TOPLANTISINDAN NOTLAR...
‘Cumhurbaşkanımızın Sağlık Ekibinde hiç görev yapmadım’
DR. BİRAND TANERİ
İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğü...
Cumhurbaşkanını görevden alacaklardı, Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldıracaklardı
FETÖ elebaşısının örgütüne yıllar öncesinde söylediği sözler 15 Temmuz’u işaret ediyor...
FETÖ/PDY Paralel devlet oluşturarak Anayasal düzeni ele geçirmeyi hedefledi
FETÖ medyayı kendilerine karşı olanları sindirmek için kullandı
ABİ VE ABLALAR KİMİ SEÇTİLERSE, GELİN YA DA DAMAT ADAYI KADERLERİNE RAZI OLUP SEÇİLEN KİŞİ İLE EVLENİYORLARDI
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DE FETÖCÜLERİN ÜNİVERSİTELERDE HALEN ATILMAMASINDAN DERTLİ
CENNET VAADLİ HİMMET TOPLANTILARI
FETÖ ŞİRKETLERİNİN HİÇ BİRİSİNİN SAHİBİ RESMİ KAYITLARDA GÖRÜNEN KİŞİLERE AİT DEĞİLDİR
TAKİP
BELEDİYENİN BORÇLARI DÖRTTE BİRE İNDİ
HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN MONTAJLAR YAPARAK BUNLARI KULLANDILAR
DUY SESİMİZİ HALİL AĞABEY
SAHTE DİPLOMAYLA ÖRGÜT ELEMANLARINI KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRMEK FETÖ İÇİN SIRADAN BİR İŞ HALİNE GELMİŞTİR
HALUK İMGA GEZEKLERE KATILMADIĞINI BELİRTTİ
GENÇLERİ BÖYLE KANDIRIYORLARDI...
BİR HAFTANIN ARDINDAN...
FET֒DE TOPLANAN PARALARA MAKBUZ VERİLMEZ
FETÖ: HIRSIZLIK YAPMAYI – FUHUŞ YAPMAYI – İÇKİ İÇMEYİ – GEREKTİĞİNDE ALLAH’I BİLE İNKAR ETMEYİ MÜBAH SAYAN ÖRGÜTTÜR
TERÖR KAVRAMI VE FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPILANMASI
HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK İDDİANAME
HAYIR LI GİDİŞ
‘iREiS BEY’
Valimiz duyarsız kalmayacaktır
Yine AKÜ Rekortmen...
Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde neler oluyor?
AK Partinin kahvaltılı toplantısı
BİLGİ KAYNAKLARIMIZIN GİZLİLİĞİ ESASTIR
2016’ya veda ederken
AKܒDE DİKKAT ÇEKEN GÖZALTILAR...
5 YIL OLDU
ALLAH’TAN EMPATi YAPAN BiR iDARECiMiZ VAR
AKÜ ÖNÜNDEKİ KAZA İLE İLGİLİ OKUR MEKTKUBU
HAVANDA SU DÖVÜYOR...
DİZİ DEYİP GEÇMEYİN...
BU DURUMA DÜŞECEKLERİNİ TAHMİN ETMİYORLARDI
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA FREN YOK...
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE
TEM yeni gözaltılar gerçekleştirdi
Daha derine ineceğiz Hoca...
Baydar ne diyor, Hoca ne cevap veriyor?
HASAN YABUZ
Saygıyla anıyoruz tüm Öğretmenlerimizi...
‘FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’ DİYENLER DİKKATLE OKUSUNLAR...
UMUT TACİRLERİNE DİKKAT
NEREDEN NEREYE...
UNUTMADIK-UNUTTURMAYACAĞIZ
BİR YIL SONRA HEPSİNİN KÖKÜ KAZINMIŞ OLACAK
İMAJINI SEVEYİM HOCA SENİN
THY ile ekonomi class’ta uçmanın ayrıcalığı...
Demirkırkan doğruları aktarmamış!
KATLANARAK DEVAM EDECEK...
BAM TELİNE Mİ BASTIK HOCAM?
DÖRT AYRI ÇALIŞMA YAPILIYOR
ZOR MU GELiYOR HOCAM?
Aydın’da mutlu bir gün...
Törenden dikkat çeken notlar...
Yapılan merkezden daha önemli olanı...
Rektörün başına gelen ikinci vaka...
İBRAHİM ÖZEL
Spontane Afyon Lobisi...
Yoğun geçen haftanın ardından...
‘MHP nin başında iyi ki Devlet bey var’
2011 REKTÖRLERİ
FETÖ AKܒde yayın tezgahı mı kurdu?
‘BÜSTÜ BİZ YAPTIRABİLİRİZ’
CHP’ye Atatürk büstü meselesi...
AKܒDEN BİR İMAM DAHA ÇIKTI !
"MAĞDUR FALAN YOK'
AH ŞU KOLTUKLAR YOK MU...
REKTÖRE SORULARA DEVAM...
ÇOK MU ZOR SORDUK HOCAM?
Haftasonunu uykusuz geçirdiler yine...
AKÜ İmam Fakültesi!
YÖNETİCİLERİMİZ UYUYOR MU?
AKÜ SiZE MİNNETTARDIR HOCAM..
Termal Başkentiz!
Deve kuşlarına tavsiye...
NEREDEN NEREYE
Berber Koltuğu
TED KOLEJİ
BAŞKAN ‘USTA’ OLMUŞ
ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?
AKÜ HASTANESİNİN A TAKIMI TUTUKLANDI
İFTİRA VE YALANCILIK KONUSUNDA KİMSENİN SENİ ELİNE SU BİLE DÖKEMEYECEĞİNİ GÖSTERDİN HÜSNÜ SERTESER!
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR... SONUÇLARINA KATLANMAK ŞARTIYLA...
NEDEN DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORSUN SERTESER?
GEL BİR DOBRA DOBRA YAPALIM HÜSNÜ SERTESER
ATSO’DA BUGÜN SEÇİM GÜNÜ...
EMNİYET DOĞRU OLANI YAPIYOR
FETÖ İÇİN HER YOL MÜBAHTIR
İNİNE GİRİLDİ AMA SEN YOKSUN RIZANUR EFENDİ !
EMNİYET’TEKİ KABA TEMİZLİK BİTMEK ÜZERE...
‘İNTİHAR’ DİYEREK KAPATTILAR
DAHA YÜZDE ON
DEVLET HERŞEYİ BİLİR.
Devlet Bahçeli
ÖZEL KOKU KİME GELDİ?
ÖNCE SOLA, SONRA SAĞA, SONRA TEKRAR SOLA
AĞUSTOS 2015 / TEMMUZ 2016
MELİH YURTER BAŞKANLIK KOLTUĞUNU REDDETMİŞTİ
‘BİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZAEVİNE GİRDİK’
ÖNCE KENDİNE BAK HAKKI EFENDİ !
ŞEHRİN TEK HAKİMİ OLACAKTI ŞİMDİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK...
FETÖ ATSO SEÇİMLERİNE DE MÜDAHALE ETMİŞTİ...
O GECE BELEDİYE CEPHESİNDE YAŞANANLAR...
KADiFE iÇiNDEKi ÇELiK YUMRUK
O GECE VE SONRASI NELER YAŞANDI ?
DAHA NEDEN BEKLİYORSUNUZ?
SEN DEĞİLMİSİN DEVLETİN KURUMLARINI YALANLAYAN?
HAKAN YUSUF GÜNER
HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ
VEFA
PARALEL İLE MÜCADELE
BİR KAÇ SANiYELiK GÖRÜNTÜ YETER...
KAMPLAR AFYON’DA YAPILACAK
Heyecanlı, şevkli ve güleryüzlü Başbakan
SEÇİM KONUSU HALKI PEK İLGİLENDİRMİYOR...
MİLLİYETÇİLİK
HAYIRLI OLSUN
Fenerbahçe Maçı...
ZİYARETTEN NOTLAR…
FAZLA OLDUK GALİBA !
ORGANİZE SANAYİDE SON DURUM…
ORGANİZE BÖLGESİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE…
AK PARTİ HIZLI BAŞLADI
DIŞKISINDA ALTIN VAR SANANLAR…
İSTEMEZÜK
GENEL BAŞKANLIKTAN LİDERLİĞE DEVLET BAHÇELİ
ECER’İ ARKASINDAN VURMUŞLAR !
DEFTERDARLIK VE SAVCILIK BU İDDİALARI ARAŞTIRMALIDIR…
YENİ TÜRKİYE YENİ AFYON YENİ ODAK
G20 ve B20’ye dair bazı notlar…
BAŞBAKANIN TALİMATI HAVADA KALMAYACAK
YER BEĞENSİN DEMİŞİM !
Serteser’in iftiralarına mecburi cevap
‘AFYONDA VALİLİK YAPMAK AYRICALIKTIR’
‘GÖREVİNİZ BU VALİ BEY’
HÜZAİ
Üniversiteden katkı mutlaka alınmalı
‘SİYASİ İSE BENDE GİRMEYEYİM O ZAMAN’
BMW ile Şehir turu !
ODAK'ta buluşmanın öncesi
‘Dipçik gibi’
1 nolu bölüme girişimiz tantanalı oldu…
Masada iki Afyonlu…
‘OLAĞANÜSTÜ DURUMDAN OLAĞANÜSTÜ KARARLARLA ÇIKARSINIZ’
ÇETİNKAYA’NIN İSTEDİKLERİ OLDU
MHP CEPHESİNDE SON DURUM
ZORLAMAYLA MI ADAY OLUYORLAR?
PARAŞÜT DELİNİRSE NE OLUR?
ÖZEL İDARE Mİ FAİZ İDARE Mİ ?
SENATO VEBALDEDİR
GEÇ BUNLARI HOCAM
GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRER…
İYİ Kİ EROĞLU VAR!
EROĞLU’NA VE AK PARTİ’YE SABOTE Mİ VAR?
İYİ PİŞMİŞ ARTIK !
O, bazıları için iyi bir rol model…
Elibol'dan başlıklar
Genç-Atak-Cesur
14 ayda mucize yaşatan Bakan Akcan
Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim
KIRAT’IN SÜVARİSİ: KÜL TIGİN HAN...
DELİ MEHMET !
‘ VETO ’ DAN BUGÜNE
DEĞİŞMEYEN BİR İNSAN
TAŞIMA İŞİNİN DUAYENİ
İLGİNÇ BİR DOKTOR!
HACIPAŞA İLERİYİ GÖRMÜŞ!
İŞTE ALİ ACAR
KAPTAN’ LA DOBRA DOBRA
KASIT MI VAR, BECERİKSİZLİK Mİ?
ÇÖZÜMÜN MİMARI KADİR KONAK OLABİLİR
ACI AMA GERÇEK
HERA TEKSTİL VE AVŞAR EMAYE AFYON VE BOLVADİN
AKÜ LİSTEYE GİREMEDİ
ÖNCE KENDİ ZEKANI KONTROL ETTİR KEMAL; KEM SÖZ KEM AKÇE SAHİBİNE AİTTİR
DÜĞÜM ÜSTÜNE DÜĞÜM
BASIN İLAN VEBALDEN KURTULMALI
Diğer Yazarlar

Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Senem Pide Salonu
Afrin Operasyonları
KARA GÜN 12 EYLÜL
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
YAVUZ DONAT
"Acı" sorular
Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüşt&...
Ahmet Işık
İddialar doğruysa yazıklar olsun
İddialar doğruysa yazıklar olsun Hatırlarsanız bu...
Mustafa Özkal
PAPAĞAN HAFIZ OLSA..
PAPAĞAN HAFIZ OLSA.. Bir kaç hafta &o...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
İSMAİL AKAR
KARA GÜN 12 EYLÜL
KARA GÜN 12 EYLÜL Bundan 38 yıl ön...
Ramazan DEMİR
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ? Semavi dinler d&uu...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
Muhalefetsiz Demokrasi!
Muhalefetsiz Demokrasi! Çok sayıda vatanda...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
622 - Peygamberimizin (s.a.v.)'in hicret esnasında Kubâ'ya gelişi
1922 - Bozcaada, Bayramiç, Mihaliççık ve Sivrihisar'ın kurtuluşu.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
1.09