Bugün - Wednesday, September 19, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

M.Emin Güzbey

M.Emin Güzbey - ALİLA’DA SON DURUM:  PARS OUT  BIDI İN...

ALİLA’DA SON DURUM: PARS OUT BIDI İN...
Yazı Tarihi: Wednesday, March 15, 2017

ODAK’ın önceki günkü manşetinde ve benim köşemde yer alan Belediye’nin İmaret Camii aydınlatma ihalesi ve işi ile ilgili olarak yaptığımız yayının ardından dün ve önceki gün epey telefon ve mail aldık.

Arayanların ve görüşlerini bildirenlerin çoğunluğu okurlarımızdı.

Yayınımızla ilgili sessiz çoğunluk olarak adlandırılan halkımız bu konuda o kadar güzel şeyler söylediler ki, bu sözlerinden ve takdirlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Köşe yazımda konu ile ilgili olarak gündeme getirdiğim sorulara ilgililerin verecekleri cevapları bekliyoruz.

Hem o cevapları, hem de Okurlarımız tarafından iletilen bu ilgililer hakkında diğer iddiaları da yine bu sütunlardan sizlere aktaracağız.

//

Geçen haftadan belirttiğimiz gibi bu haftanın ikinci konusu ALİLA Termal.

Daha önce ALİLA Termal ve Ali Acar ile ilgili bir kaç kez yazmıştım.

Bazı hususlarda Ali Acar’ı eleştirsem de, bu termal konusunda, borçlarını ödeme hususunda gösterdiği samimi tavrı da takdir etmiştim.

Kamuoyunda bu konuda fazlasıyla spekülasyon yapıldığından ve kulaktan dolma bilgilerle, dedikodularla aslı astarı olmayan yorumlara sebebiyet verildiği için ALİLA Termal deki son durumu anlatmak istedim.

//

Bilindiği gibi bir süre önce ALİLA Termal içinde müşterilerinin de olduğu bir sırada karşılaştığı durum karşısında işletilemez hale getirilmişti.

O durum, bir kaç alacaklı tarafından yapılan haciz işlemiydi.

Haciz işlemini en başta başlatan da otelin Antalya’lı küçük hisseye sahip ortağı idi.

Masalara, sandalyelere hatta perdelere kadar yapılan haciz sonrasında otel mecburen kapatılmıştı.

Aylardır kapalı duran otelin açılması ile ilgili olarak tek çare yapılan haczin kaldırılması, mevcut borçlarında bir şekilde ya ödenmesi, ya da yapılandırılmasıydı.

Bu konuda bir süredir otelin alımı ile ilgili olarak adı geçen kişi; hatta adının geçmesinden öte bizzat Afyonkarahisar’daki bazı işadamlarını adeta otele bekçi gibi diken PARS firması olarak ta bilinen kişiydi.

Bu kişi bazılarına göre adı Avni Salmanlı, bazılarına göre de Paul Andre Salmanlı idi.

Avni ya da Paul farketmiyor, bu kişi aslen Yozgat’lı.

Bazı işadamı ve muhasebecilerin kurdukları 333 A adı verilen yatırım konusuyla da ilgili olarak bu kişinin adı gündemdeydi.

Bu yatırımla ilgili olan kişilerin altlarına çektiği son model araçlar ile de gündeme gelmişti bu Yozgat’lı kişi.

Bu Pars adı verilen şahıs bir süredir bu oteli almak için pazarlıklara girişmiş, sonunda el sıkışılmış, vadeli senetlerle hisse devirleri de gerçekleştirilmişti.

Şahsın yurt dışı fon yöneticisi olduğu, yüklü miktarda bir fonu yönettiği ancak Türkiye’nin içinde bulunduğu konjüktür nedeniyle bu paranın aktarılması kendi ifadeleriyle gecikmişti.

Salmanlı paranın geleceğinden o kadar emindi ki, para gelmediği takdirde kendisinin hem mali, hem de cezai yaptırımlarla karşılacağını bilmekteydi.

Ali Acar’ın ise tek derdi ve isteği tüm borçlarından kurtulmak ve gecesini gündüzüne katarak bu hale getirdiği otelinin Afyonkarahisar’a hizmet vermesiydi.

Bu duygu ve düşüncelerle PARS’a sarıldı Ali Acar.

Nasıl sarılmazdı ki;

 Aksi halde otel icra marifetiyle satılacak, bu durumda da küçük alacaklılar belki de çok büyük zararlar edecek, Ali Acar’da onlara verdiği sözü tutamamış olacaktı.

Bu süreç içerisinde Ali Acar tüm küçük alacaklılara tek tek danıştı.

İçinde bulunduğu durumu özetledi.

Geceler boyu süren toplantılar yapıldı.

Onlardan destek istedi ve o kişilerin hemen hepsi de desteklerini verdiler.

Çünkü hepsi de Ali Acar’da bir iyi niyet görmüşlerdi.

Ali Acar hisselerini vererek Avni Salmanlı’dan hem kendi alacağı, hem de diğer alacaklıların borçlarını kapatacak miktarda senetleri aldı, bu senetleri de borçlu olduğu kişi ve firmalara verdi.

Şimdi gelelim bu durumdan sonrasına...

Yeni alıcı 160.....732 TC kimlik nolu Avni Salmanlı, (Paul Andre Salmanlı ) Afyonlu 333 A yatırımcılarıyla birlikte oluşturduğu ekip ile ALİLA Termali işletmeye başladılar.

Bu arada bir şeyin de hakkını vermek lazım.

Afyonkarahisar’a gelen pek çok misafir de ALİLA Termali gördükten sonra bu otelin tam manasıyla bir termal otel olduğu konusunda hem fikir olduklarını beyan eder hale gelmişlerdi.

Otel işletilirken bu arada verilen senetlerin vadeleri gelmeye başlamıştı.

Takvimler 10 Aralık 2016’yı gösteriyordu.

Otelin yeni sahibi Avni Salmanlı yurtdışından parasının gelmesinde bir gecikme olduğunu, kendisine 31 Aralık 2016 tarihine kadar yeni süre verilmesini hem Ali Acar’dan, hemde diğer alacaklılardan istedi.

Bu talepte olumlu karşılandı ve istenilen süre verildi.

Tam bu esnada otelin küçük ortağı Ali Bıdı otelden iş yapma karşılığı olan alacağı için otel üzerindeki tedbirin de kalkmasına müteakip birazda uyanıklık yaparak demekte mahsur yok, icra işlemi başlattı. Ve akabinde yukarıda bahsettiğim bilinen gelişmeler yaşandı.

Yataklara kadar hemen herşey tırlara doldurularak Organize Sanayi Bölgesindeki bir depoya kaldırıldı.

Çalışanlar ücretsiz izine ayrılmak zorunda kalırken, Avni Salmanlı’nın istediği süre dolmakta, otel çalışmamaktadır.

Eski büyük ortak Ali Acar parasını alamaması nedeniyle ek zorluklarla karşılaşırken,  geçimini karşılamak için gelinini bile çalıştırmak zorunda kalmış, sağlık giderlerini karşılayamaz hale gelmiş, oğlunun ev kirasını ödeyememesi nedeniyle ev sahibi ile gerilimli anlar yaşanmış, bu haldeyken bile halen daha yeni alternatifler arar haldeydi...

Her sabah otele gittiğinde Avni Salmanlı ile görüşüyor, sonra Ali Bıdı’yı arayıp ‘Şu hacizli malları otele geri gönder bari otel çalışsın bak sömestr tatili geliyor, talep te çok, hem sen hem bizler, hem de alacaklılar mağdur olmasınlar. Yeter bu mağduriyet bu kadar’ diye dil dökmesine rağmen bir arpa boyu yol alamıyordu.

Ali Bıdı’dan beklediği cevabı alamayan Ali Acar diğer alacaklılar ile toplantı yaptı.

Gelin kardeşim sizler hisse alın buradan. Borçları bu şekilde temizleyelim. Sonra bu oteli ister sizler bir ekip olup işletin, ya da bir profesyonel ekip kuralım onlar işletsinler. Böyle bir otel atıl vaziyette kalmasın’ şeklinde teklifte bulunmuştu.

Ali Acar’ın bu teklifi de bazıları tarafından desteklense de, bazıları tarafından olumlu görülmediği için hayata geçirilememişti.

Bu esnada Avni Salmanlı’da halen yola çıkıpta, bir türlü Türkiye’ye ulaşamayan parasını beklemekteydi.

Müspet bir adım attığının görülmesi içinde Ali Acar’ın da ısrarı ile kullandığı araçlardan bir kaç tanesini iyi bir rakama satışa çıkartarak gelen paralarla elektirik ve bütün çalışanların birer maaşlarını ödemek için harekete geçti.

Araçlar satıldı.

Ancak her ne hikmetse bu paranın büyük bir kısmı yukarıda belirtilen yerlere verileceği belirtilmesine rağmen Afyonkarahisar’da başka bir alacaklı olduğu belirtilen kişiye aktarıldı. Çalışanların mağdur edilmesi göze alınarak aktarılan bu paranın gittiği yer ise ünlü bir işadamı.

Çalışanlar mağdur olmuştu bir kez daha, elektirik idaresinden de vade talep edildi. Elektiriklerin kesilmesi böyle bir tesis için altına bomba koymaktan farksız olmayacağı için, Elektirik idaresi bu istenilen süreyi verdi vermesine ama, işçiler bir kez daha yıkılmıştı.

Her ne ise biz gelelim yine konumuza...

Bu durumu gören Ali Acar hiç bir resmiyette bağı kalmadığı halde sözlerini yerine getirememiş olmanın ezikliği ve utancı içerisinde, bazı başka otel sahiplerinden duyduğu sözlerinde etkisiyle hisselerini Avni Salmanlı’dan geri almak istedi.

Ali Acar’ın bazı otel sahiplerinden duyduğu ise, Avni Salmanlı’nın yurt dışına gideceği ve kendisine verilen hisselerin de geri alınamayacağı şüphesiydi.

Bu durumun gerçekleşmesi halinde müthiş bir korku tüneline daha girilirdi.

Avni Salmanlı’ya bu talebini iletti Ali Acar.

Avni Salmanlı önce tamam dedi bu talebe fakat daha sonra etrafındaki bazı işadamı ve muhasebeciler tarafından verilen akıl ile bu talebe yanaşmadı.

Halen daha kendisinin parasının yolda olduğundan bahsediyordu.

Küçük alacaklılardan bazıları ümitsizliğe kapılmışlardı bu arada.

Bazıları icra işlemi başlatırken, bazıları da alacaklarını daha düşük değerlerden devretmenin yollarını bile arar hale gelmişlerdi.

Sonunda Avni Salmanlı zorla da olsa Ali Acar tarafından hisse devrine razı edildi.

Hisseler geri alındı.

Avni Salmanlı’ya güle güle denildi.

Şimdi ne olacak sorusu gündeme gelmişti...

Ali Acar hisseleri oğlu Mehmet Acar üzerine geri aldıktan sonra Ali Bıdı’yı aradı.

Gel bu inat burada bitsin. Bu oteli işletelim. O icradan kaldırdığın mallar orada harap olacak. Hem otel işlemeyecek, hem mallar zayi olacak. Beni düşünmüyorsan bu memleketi düşün. Yüzlerce kişi buradan ekmek yiyecek’ dedi.

Ali Acar’ın bir diğer teklifi de, ‘Bana şu kadar para ver. Otel tamamen senin olsun, gel kendin işlet’ şeklindeydi.

Ali Bıdı ikinci öneriyi benimsedi, istenilen rakamda anlaşıldı.

Hatta bu mahiyette Antalya’da şahitlerin huzurunda, ki bu şahitlerden birisi de otelden alacaklı olan İşadamı F. Aras’tı.

Karşılıklı iyi niyet protokolü imzalandı.

Alacaklılardan yeniden süre talep edilmesine karar verildi. İstenilecek süre 4 ay kadar bir zaman içindi.

Ali Acar ve Ali Bıdı’nın küçük alacaklıları bir araya getirip onlardan birlikte süre talebinde bulunulması hususunda anlaşılmış iken, bu defa Ali Bıdı’nın midesinin kanadığını söylemesi ve gelmemesi üzerine, geçtiğimiz Çarşamba günü planlanan bu toplantı Ali Bıdı’nın olmadığı şekilde yine de yapıldı.

Küçük alacaklılar Ali Acar’a bir kez daha güvenlerini gösterdiler, ‘ancak Ali Bıdı neden burada değil ?’ sorularını da ilettiler.

Kendilerinden 4 aylık ek süre istenilen alacaklılar, ‘Ali Bıdı hem otelin sahibi, hem de icra yapan O. Nasıl bir iş bu?’ demekten kendilerini alamadılar.

Kendisi kaldırsın icrayı, bizlerde üzerimize düşeni yapalım’ sözleriyle toplantı sona erdi.

//

Sonuç;

Ali Bıdı hacizle kaldırdığı eşyaları geri getireceğini ve otelin işletilmesi için üzerine düşeni yapacağına dair söz verdi.

Bu konuda protokolü de imzaladı.

Ama bu otel ile ilgili olarak o kadar çok söz verildi ki, bakalım şimdi bu söz ne olacak diyoruz.

Bu arada aklıma takılan bir şey daha var.

Bu otel için pek çok kişi devreye girdi.

Yurtdışından yurtiçinden onlarca kişi bu otel için seferber oldu.

Tam oldu bu defa tamam denirken birşeyler oldu, işler yarım kaldı.

Neden acaba?

Yoksa bu otelin altında yatır falan mı  var?

//

Ali Acar’ı ve ailesini bu süreçteki tavır ve yaklaşımlarından dolayı kutluyorum.

Elbette her yokuşun bir inişi vardır.

İnsan birazda böyle zamanlarda kimin çelme takmaya çalıştığını, kimin ise önündeki engelleri kaldırmaya çalıştığını daha net görebilir.

En azından bu süreç, Ali Acar ve Ailesi cephesinden bunların görülmesi açısından faydalı olmuştur.

Allah yatırım yapanın ve borçlarını ödemek için çabalayanların yardımcısı olsun.

Bu konuyla ilgili olan herkes sağduyulu davranırsa, milli servet olan bu otel İlimize ve Ülke ekonomisine katkı sağlar hale gelir. Yüzlerce kişinin istihdam edileceği bir kapının kapalı durması yerine, bir an önce açılması ilk önce bu açılmayı sağlayacak olan kişilere fayda sağlayacaktır.

Bu hususta göz ardı edilmemelidir.

 

 

İletişim E-Posta: mehmeteminguzbey@gmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 1210
 
Diğer Yazıları

ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÇİMSA İLGİLİLERİ ÜZÜLMÜŞLER...
Hem canımızı alıyorlar, Hem de daha fazla paramızı...
TALİHSİZ KONUŞMA VE DİKKAT ÇEKEN FOTOĞRAFLAR
UTKU ANITI
‘ELİ ÖPÜLECEK BİR ADAM BU SAVCI OSMAN ÇABUK’
Kitap satışını artırmak için mi?
Rahmet ve minnetle anıyoruz
ATSO SEÇİMLERİ
13 Şüpheli Savcılıkta
42 yıl önce 42 yıl sonra
BAKAN EROĞLU; ‘AFYONLU BABAYİĞİTLER HAYDİ MEYDANE’
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
HASAN CELAL GÜZEL
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
ARA GÜLER
Afyon sahiplerinden birisini daha kaybetti...
Sami’ler Hakka Yürüdü
Kimler ByLock'cu Çıktı
AK PARTİZANLAR
Fetö davalarında son durum (1)
Aşk sınır tanımıyor
BU HAFTA GÜNDEMİMİZ FETÖ/PYD
Allah Rahmet Eylesin…
Devletimiz her şeyi biliyor...
Eşinin ifadeleri, Ali İşisağ’ı yalanlıyor...
YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİZ
İfadesi infial yarattı
Ne olacak bu trafiğin hali?
7 AY SONRA AKLINA GELMİŞ !
ÖZELLEŞTİRİLMİYOR, GÜZELLEŞTİRİLİYOR...
BAŞSAVCIMIZIN MESAJLARI
Bakanımızın 2017 değerlendirme toplantısı
Bakanımız not almıştı, gereğini yaptı...
Merhametten maraz doğar
BİR FİL DAHA İSTİYORUZ
2018'E MERHABA
HEP DİYORDUK... AFYONKARAHİSAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK
ÇOBAN VE ARKADAŞLARINA KUMPAS KURAN FET֒CÜLER ŞİMDİ NEREDELER?
UNUTULMAMASI VE UNUTTURULMAMASI GEREKEN GERÇEK
ANNESİ VE BABASI DA YOK ORTALIKTA
ÇOBAN’A FETÖ KUMPASINDA SON DURUM...
BÜYÜKKALECİK OLDU KOCATEPE
O HAİN POLİS AFYONLU
KÖMÜR MEVZUU
Alkışların en büyüğü 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne
Kütüphane gibi...
Kasap ‘mal’ derdinde...
HADİ İNŞALLAH
BATTI-ÇIKTI MESELESİ
BAKAN FAKIBABA DEDİĞİNİ YAPTI...
FETÖ İLE MÜCADELE DE AFYONKARAHİSAR BİRİNCİ...
SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN SU İŞLERİ BAKANI
ÇOBAN İLE TAŞGETİRENİN ORTAK İŞARETİ
BAŞKAN ÇOBAN'DAN AÇIKLAMA VAR
34.YIL
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
ÖRNEK BİR ÜNİVERSİTE
ÖNCE KISACA ANLATALIM HABERAL HOCAYI...
AKÜ YARGILAMALARI
Kolay gelsin...
Bu yıl daha kalabalıktı...
Sağlık’ta değişim...
NEYMİŞ?
İĞNELİ KOLTUKLAR
Viskiyle el yıkayanlar...
GAYGUBET EVLERİ
KALİTE DEVİNİ KAYBETTİK
BASIN KONSEYİ AVRUPA'DA
Bakanımız dört gün İlimizde...
REKTÖR HOCA BUNLARI GÖRMÜYOR MU? GÖRMÜYOR İSE, KİMSE DE SÖYLEMİYOR MU?
Samimiyeti suistimal etmeyin...
KOPYA ÇEKMEYİN
AKܒde yine ‘staj’ sorunu
CHP Merkez İlçede delege seçimleri
Hayırlara vesile olur inşAllah
İkinci Üniversiteyi istiyoruz
YAZI İŞE YARAMIŞ GÖRÜNÜYOR
VEYSEL EROĞLU ÜNİVERSİTESİ
Şemsettin’deki referandum sonrası...
FETÖ cü Polis bakın ne ile yakalandı?
Müdür izinde, müfettiş incelemede
Anlaşılan o işçi olarak kalmamış!
Afyon nüfusuna göre Türkiye birincisi...
Yılanlara dikkat...
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (4)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (3)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (2)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (1)
ATSO’ DA SEÇİM Mİ? SAVAŞ MI?
Saffet beye karşı yakışıksız sözler…
AFYON’UN İSTANBUL’U İSCEHİSAR !
‘EKSİĞİ OLANA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Puzzle’a bir parça daha eklendi…
17 yıl önce, 17 yıl sonra...
AĞAÇ KESMEK DAHA KOLAY...
PUZZLE’IN PARÇALARI BİRLEŞİNCE...
40 KARAR ONANDI
KOPAN KOPANA !
Ağustos ayına merhaba...
Panko kendi içinde hesaplarını denetlemeli...
Pankoda neler oluyor?
Basın Bayramı...
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (4)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (3)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (2)
FETÖ/PDY son durum (1)
FETÖ ile ilgili çok önemli bilgiler- gelişmeler...
Bakanımızın STK buluşmaları (4)
Bakanımızın STK buluşmaları (3)
Bakanımızın STK lar ile buluşması (2)
Bakanımızın STK buluşması (1)
AFYON ESNAFI VE AKÜ ÖĞRENCİLERİ ŞİKAYETCİ
KISA BİR ARADAN SONRA
Belediye Kuşunun bugünkü konusu dürbüncü
EY AKÜ ilgilileri... Bırakın havanda su dövmeyi artık
BİRLİKTİR NET KONUŞTU
Hatice Yonca Onur’dan, SMMMO Başkanı Kadir Arık’a cevap var...
Üniversitelerde himmet rayici 1 trilyon mu?
D2’ler işin cılkını çıkarınca, S plakalara rant doğdu
30 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı
NE OLACAK BU STAJYER ÖĞRENCİLERİN HALİ?
Üniversitelerde neler oluyor?
Tehditlere pabuç bırakmadık
Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...
AK PARTİ BELEDİYELER İLE GELDİ, GİTMEMEK İÇİN...
YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YAZI MESELESİ
ÇOBAN'I TAKMAYAN FİRMA
EL İNSAF EL VİCDAN... BABANIZIN PARASINI HARCAMIYORSUNUZ... BU MİLLETİN VERGİLERİNİ HARCIYORSUNUZ... KENDİ PARANIZ OLSA BU KADAR PERVASIZ VE HOYRATÇA HARCARMIYDINIZ?
Elbette hesap verecekler...
Dürbün’den köprüdeki yazıya...
BEN BELEDİYEYİM... İZLERİM...
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN CEVAP VAR
ŞİFRE YA PENSİLVANYA’YA ULAŞTIYSA...
Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...
FİNO KÖPEĞİ DEĞİLİM DEMİŞ... HAKLI...
BELEDİYE’DE YENİ BİR YARIŞ VAR... İŞLERİ DEĞİL, BAŞKA ŞEYLERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Sahte sıfatlar
AYMAZLIK MI ? REFERANS MI ?
Tahminimiz tuttu
AFYONDAKİ FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BEL KEMİĞİNİ OLUŞTURAN KİŞİLERİN YARGILANDIKLARI ANA DAVALARDAN BİRİSİNİN DURUŞMASI BUGÜN
REFERANDUM İÇİN SON HAFTA
Referanduma giderken İlimizdeki Partilerin durumu
ONLARDA ÖYLE, BİZDE BÖYLE...
TORBA YASA GİBİ TORBA İHALE!
Yırttık sanmayın demiştik...
AK Parti bu işi iyi biliyor
Demirel Ailesi 2023’ü hedefledi
ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
YALANCININ MUMU ODAK YAZINCAYA KADAR YANAR...
EMNİYETİMİZ DESTANLAR YAZIYOR... YAZMAYA DA DEVAM EDECEK...
Rize’de Ramazan Avcı Kültür Merkezi
REFERANSI HÜRSİAD MI?
SAVCILIK FABRİKA GİBİ
ALİLA’DA SON DURUM: PARS OUT BIDI İN...
BAL TUTANI ÇİN’E Mİ GÖTÜRÜYORLAR?
TAYYİP ERDOĞAN NEDEN TEK LİDER?
SÖZE ÖNEM VERMESİNİN YANI SIRA MÜTEVAZİLİK KONUSUNDA DA RAKİPSİZ...
NEDEN ARA VERMİŞTİK?
STK TOPLANTISINDAN NOTLAR...
‘Cumhurbaşkanımızın Sağlık Ekibinde hiç görev yapmadım’
DR. BİRAND TANERİ
İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğü...
Cumhurbaşkanını görevden alacaklardı, Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldıracaklardı
FETÖ elebaşısının örgütüne yıllar öncesinde söylediği sözler 15 Temmuz’u işaret ediyor...
FETÖ/PDY Paralel devlet oluşturarak Anayasal düzeni ele geçirmeyi hedefledi
FETÖ medyayı kendilerine karşı olanları sindirmek için kullandı
ABİ VE ABLALAR KİMİ SEÇTİLERSE, GELİN YA DA DAMAT ADAYI KADERLERİNE RAZI OLUP SEÇİLEN KİŞİ İLE EVLENİYORLARDI
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DE FETÖCÜLERİN ÜNİVERSİTELERDE HALEN ATILMAMASINDAN DERTLİ
CENNET VAADLİ HİMMET TOPLANTILARI
FETÖ ŞİRKETLERİNİN HİÇ BİRİSİNİN SAHİBİ RESMİ KAYITLARDA GÖRÜNEN KİŞİLERE AİT DEĞİLDİR
TAKİP
BELEDİYENİN BORÇLARI DÖRTTE BİRE İNDİ
HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN MONTAJLAR YAPARAK BUNLARI KULLANDILAR
DUY SESİMİZİ HALİL AĞABEY
SAHTE DİPLOMAYLA ÖRGÜT ELEMANLARINI KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRMEK FETÖ İÇİN SIRADAN BİR İŞ HALİNE GELMİŞTİR
HALUK İMGA GEZEKLERE KATILMADIĞINI BELİRTTİ
GENÇLERİ BÖYLE KANDIRIYORLARDI...
BİR HAFTANIN ARDINDAN...
FET֒DE TOPLANAN PARALARA MAKBUZ VERİLMEZ
FETÖ: HIRSIZLIK YAPMAYI – FUHUŞ YAPMAYI – İÇKİ İÇMEYİ – GEREKTİĞİNDE ALLAH’I BİLE İNKAR ETMEYİ MÜBAH SAYAN ÖRGÜTTÜR
TERÖR KAVRAMI VE FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPILANMASI
HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK İDDİANAME
HAYIR LI GİDİŞ
‘iREiS BEY’
Valimiz duyarsız kalmayacaktır
Yine AKÜ Rekortmen...
Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde neler oluyor?
AK Partinin kahvaltılı toplantısı
BİLGİ KAYNAKLARIMIZIN GİZLİLİĞİ ESASTIR
2016’ya veda ederken
AKܒDE DİKKAT ÇEKEN GÖZALTILAR...
5 YIL OLDU
ALLAH’TAN EMPATi YAPAN BiR iDARECiMiZ VAR
AKÜ ÖNÜNDEKİ KAZA İLE İLGİLİ OKUR MEKTKUBU
HAVANDA SU DÖVÜYOR...
DİZİ DEYİP GEÇMEYİN...
BU DURUMA DÜŞECEKLERİNİ TAHMİN ETMİYORLARDI
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA FREN YOK...
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE
TEM yeni gözaltılar gerçekleştirdi
Daha derine ineceğiz Hoca...
Baydar ne diyor, Hoca ne cevap veriyor?
HASAN YABUZ
Saygıyla anıyoruz tüm Öğretmenlerimizi...
‘FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’ DİYENLER DİKKATLE OKUSUNLAR...
UMUT TACİRLERİNE DİKKAT
NEREDEN NEREYE...
UNUTMADIK-UNUTTURMAYACAĞIZ
BİR YIL SONRA HEPSİNİN KÖKÜ KAZINMIŞ OLACAK
İMAJINI SEVEYİM HOCA SENİN
THY ile ekonomi class’ta uçmanın ayrıcalığı...
Demirkırkan doğruları aktarmamış!
KATLANARAK DEVAM EDECEK...
BAM TELİNE Mİ BASTIK HOCAM?
DÖRT AYRI ÇALIŞMA YAPILIYOR
ZOR MU GELiYOR HOCAM?
Aydın’da mutlu bir gün...
Törenden dikkat çeken notlar...
Yapılan merkezden daha önemli olanı...
Rektörün başına gelen ikinci vaka...
İBRAHİM ÖZEL
Spontane Afyon Lobisi...
Yoğun geçen haftanın ardından...
‘MHP nin başında iyi ki Devlet bey var’
2011 REKTÖRLERİ
FETÖ AKܒde yayın tezgahı mı kurdu?
‘BÜSTÜ BİZ YAPTIRABİLİRİZ’
CHP’ye Atatürk büstü meselesi...
AKܒDEN BİR İMAM DAHA ÇIKTI !
"MAĞDUR FALAN YOK'
AH ŞU KOLTUKLAR YOK MU...
REKTÖRE SORULARA DEVAM...
ÇOK MU ZOR SORDUK HOCAM?
Haftasonunu uykusuz geçirdiler yine...
AKÜ İmam Fakültesi!
YÖNETİCİLERİMİZ UYUYOR MU?
AKÜ SiZE MİNNETTARDIR HOCAM..
Termal Başkentiz!
Deve kuşlarına tavsiye...
NEREDEN NEREYE
Berber Koltuğu
TED KOLEJİ
BAŞKAN ‘USTA’ OLMUŞ
ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?
AKÜ HASTANESİNİN A TAKIMI TUTUKLANDI
İFTİRA VE YALANCILIK KONUSUNDA KİMSENİN SENİ ELİNE SU BİLE DÖKEMEYECEĞİNİ GÖSTERDİN HÜSNÜ SERTESER!
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR... SONUÇLARINA KATLANMAK ŞARTIYLA...
NEDEN DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORSUN SERTESER?
GEL BİR DOBRA DOBRA YAPALIM HÜSNÜ SERTESER
ATSO’DA BUGÜN SEÇİM GÜNÜ...
EMNİYET DOĞRU OLANI YAPIYOR
FETÖ İÇİN HER YOL MÜBAHTIR
İNİNE GİRİLDİ AMA SEN YOKSUN RIZANUR EFENDİ !
EMNİYET’TEKİ KABA TEMİZLİK BİTMEK ÜZERE...
‘İNTİHAR’ DİYEREK KAPATTILAR
DAHA YÜZDE ON
DEVLET HERŞEYİ BİLİR.
Devlet Bahçeli
ÖZEL KOKU KİME GELDİ?
ÖNCE SOLA, SONRA SAĞA, SONRA TEKRAR SOLA
AĞUSTOS 2015 / TEMMUZ 2016
MELİH YURTER BAŞKANLIK KOLTUĞUNU REDDETMİŞTİ
‘BİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZAEVİNE GİRDİK’
ÖNCE KENDİNE BAK HAKKI EFENDİ !
ŞEHRİN TEK HAKİMİ OLACAKTI ŞİMDİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK...
FETÖ ATSO SEÇİMLERİNE DE MÜDAHALE ETMİŞTİ...
O GECE BELEDİYE CEPHESİNDE YAŞANANLAR...
KADiFE iÇiNDEKi ÇELiK YUMRUK
O GECE VE SONRASI NELER YAŞANDI ?
DAHA NEDEN BEKLİYORSUNUZ?
SEN DEĞİLMİSİN DEVLETİN KURUMLARINI YALANLAYAN?
HAKAN YUSUF GÜNER
HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ
VEFA
PARALEL İLE MÜCADELE
BİR KAÇ SANiYELiK GÖRÜNTÜ YETER...
KAMPLAR AFYON’DA YAPILACAK
Heyecanlı, şevkli ve güleryüzlü Başbakan
SEÇİM KONUSU HALKI PEK İLGİLENDİRMİYOR...
MİLLİYETÇİLİK
HAYIRLI OLSUN
Fenerbahçe Maçı...
ZİYARETTEN NOTLAR…
FAZLA OLDUK GALİBA !
ORGANİZE SANAYİDE SON DURUM…
ORGANİZE BÖLGESİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE…
AK PARTİ HIZLI BAŞLADI
DIŞKISINDA ALTIN VAR SANANLAR…
İSTEMEZÜK
GENEL BAŞKANLIKTAN LİDERLİĞE DEVLET BAHÇELİ
ECER’İ ARKASINDAN VURMUŞLAR !
DEFTERDARLIK VE SAVCILIK BU İDDİALARI ARAŞTIRMALIDIR…
YENİ TÜRKİYE YENİ AFYON YENİ ODAK
G20 ve B20’ye dair bazı notlar…
BAŞBAKANIN TALİMATI HAVADA KALMAYACAK
YER BEĞENSİN DEMİŞİM !
Serteser’in iftiralarına mecburi cevap
‘AFYONDA VALİLİK YAPMAK AYRICALIKTIR’
‘GÖREVİNİZ BU VALİ BEY’
HÜZAİ
Üniversiteden katkı mutlaka alınmalı
‘SİYASİ İSE BENDE GİRMEYEYİM O ZAMAN’
BMW ile Şehir turu !
ODAK'ta buluşmanın öncesi
‘Dipçik gibi’
1 nolu bölüme girişimiz tantanalı oldu…
Masada iki Afyonlu…
‘OLAĞANÜSTÜ DURUMDAN OLAĞANÜSTÜ KARARLARLA ÇIKARSINIZ’
ÇETİNKAYA’NIN İSTEDİKLERİ OLDU
MHP CEPHESİNDE SON DURUM
ZORLAMAYLA MI ADAY OLUYORLAR?
PARAŞÜT DELİNİRSE NE OLUR?
ÖZEL İDARE Mİ FAİZ İDARE Mİ ?
SENATO VEBALDEDİR
GEÇ BUNLARI HOCAM
GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRER…
İYİ Kİ EROĞLU VAR!
EROĞLU’NA VE AK PARTİ’YE SABOTE Mİ VAR?
İYİ PİŞMİŞ ARTIK !
O, bazıları için iyi bir rol model…
Elibol'dan başlıklar
Genç-Atak-Cesur
14 ayda mucize yaşatan Bakan Akcan
Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim
KIRAT’IN SÜVARİSİ: KÜL TIGİN HAN...
DELİ MEHMET !
‘ VETO ’ DAN BUGÜNE
DEĞİŞMEYEN BİR İNSAN
TAŞIMA İŞİNİN DUAYENİ
İLGİNÇ BİR DOKTOR!
HACIPAŞA İLERİYİ GÖRMÜŞ!
İŞTE ALİ ACAR
KAPTAN’ LA DOBRA DOBRA
KASIT MI VAR, BECERİKSİZLİK Mİ?
ÇÖZÜMÜN MİMARI KADİR KONAK OLABİLİR
ACI AMA GERÇEK
HERA TEKSTİL VE AVŞAR EMAYE AFYON VE BOLVADİN
AKÜ LİSTEYE GİREMEDİ
ÖNCE KENDİ ZEKANI KONTROL ETTİR KEMAL; KEM SÖZ KEM AKÇE SAHİBİNE AİTTİR
DÜĞÜM ÜSTÜNE DÜĞÜM
BASIN İLAN VEBALDEN KURTULMALI
Diğer Yazarlar

Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Senem Pide Salonu
Afrin Operasyonları
KARA GÜN 12 EYLÜL
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
YAVUZ DONAT
Mehmet'in hikayesi
Uşak'ta... Akşam yemeğine gidiyorduk. Yolda... ...
Ahmet Işık
İddialar doğruysa yazıklar olsun
İddialar doğruysa yazıklar olsun Hatırlarsanız bu...
Mustafa Özkal
PAPAĞAN HAFIZ OLSA..
PAPAĞAN HAFIZ OLSA.. Bir kaç hafta &o...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
İSMAİL AKAR
KARA GÜN 12 EYLÜL
KARA GÜN 12 EYLÜL Bundan 38 yıl ön...
Ramazan DEMİR
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ? Semavi dinler d&uu...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
Muhalefetsiz Demokrasi!
Muhalefetsiz Demokrasi! Çok sayıda vatanda...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
718 - En son vefaat eden sahabe Ebü't-Tufeyl Amir (r.a.)'in irtihali.
2006 - Güz yağmurları
1576 - İstanbul Rasathanesi kuruldu
2006 - İlköğretim haftası
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
1.19