Bugün - Wednesday, September 19, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

M.Emin Güzbey

M.Emin Güzbey - HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE  KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ

HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ
Yazı Tarihi: Tuesday, January 17, 2017

Haşhaşiler; Haşhaşi fedaileri, hedeflerine ulaşmak için kılık değiştirip yıllarca sabırla beklerlerdi. Mahalli lehçeleri öğrenip, öldürecekleri devlet adamlarının yakını olmak için yıllarca uğraşırlardı. Her türlü fedakârlığı yapıp, güvenilir bir kişi gibi gözükerek hükümdar ve devlet adamlarının korumalığına veya saray hizmetkârlığına kadar çıkarlardı. Senelerce kendilerine emir gelene kadar uykudaki ajanlar gibi sabırla beklerlerdi. Hasan Sabbah’ın fedailerinden kurtulmak için akıl almaz tedbirler alan, kendilerini kalelere hapseden birçok devlet adamı yine de Haşhaşi hançerlerinden kendilerini kurtaramamışlardır.

 

FETÖCÜLER HEDEFLERİNE ULAŞMAK İÇİN TAKİYYE YAPTILAR

FETÖ/PDY üyeleri hedeflerine ulaşmak için, takiye yapıp, sabırla beklemişler, devletin kılcal damarlarına, Cumhurbaşkanının yaverliğine kadar yerleşmişlerdir. Yargı, emniyet ve askeriye içerisindeki üyeleri zamanı geldikçe, kamuoyuna yansıyan bazı kumpas dosyaları, 17-25 Aralık olayları, MİT tırlarının durdurulması gibi olaylarda, harekete geçmiş en son olarak da, Türk Silahlı kuvvetleri içinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyelerince, 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi, Cumhurbaşkanına suikast faaliyetlerinde bulunmuşlardır. FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün bu gizli yapılanması yakın döneme kadar dini bir grup olarak nitelendirilmesine “Gülen Cemaati”, “Hizmet Hareketi”, “Cemaat” ve “Camia” gibi isimlerle anılmasına, eğitim ve din başta olmak üzere zamanla birçok alanda genişleyerek 160’tan fazla ülkede yaygınlaşmasına neden olmuştur. Bu örgütün başta adliye emniyet ve istihbarat kurumlarını ele geçirmiş olması, kendilerine karşı olan kişilerin iftira ve kumpaslarla tasfiye etmeleri ve kamuda görevli örgüt üyelerince muhalif kişilere şantaj yapması, milli ve dini ritüeller kullanması ve ülkede başka vesayet organları ile mücadele ediyor görüntü vermesi bu yapının terör örgütü olarak kabulünü zorlaştırmıştır.

 

ANKARA DGM FETULLAH GÜLEN HAKKINDA YILLAR ÖNCE KARAR VERMİŞTİ AMA;

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü yöneticisi Fetullah Gülen hakkında ilk olarak İzmir Sıkıyönetim Komutanlığı Askeri Mahkemesi 20/09/1972 gün ve 1972/3-36 sayılı kararı ile hakkında devletin nizamlarını dini esas ve inançlara uydurmak maksadıyla propaganda yapmak suçundan 765 sayılı TCK’nın 163/4 maddesi gereğince 3 yıl müddetle ağır hapsine, aynı kanunun 31 nci maddesi gereğince 1 sene müddetle Sinop’ta genel güvenlik gözetimi altında bulundurulmasına karar vermiştir. Askeri Savcı’nın temyizi üzerine kararı Askeri Yargıtay 3. Dairesi 1973/146 Esas, 1973/272 sayılı kararı ile kısmen onamıştır. Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 1999/420 soruşturma evrakı üzerinden Ankara 2 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesine Fetullah Gülen hakkında laik devlet yapısını değiştirerek, dini kurallara dayalı bir devlet düzeni kurmak amacıyla örgüt kurma suçundan kamu davası açılmış ancak mahkeme E.2000/124 K.2003/20 sayılı kararı ile 21.12.2000 tarihli ve 4616 sayılı 23 Nisan 1999 Tarihine Kadar İşlenen Suçlardan Dolayı Şartla Salıverilmeye, Dava ve Cezaların Ertelenmesine Dair Kanun gereğince davanın kesin hükme bağlanmasının ertelenmesine karar vermiştir.

17/25 TEN SONRA TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK KABUL EDİLDİLER

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütün emniyet ve adliye içerisindeki mensuplarınca 17/25 Aralık 2013 tarihinde hükümeti yıkmaya yönelik darbe girişiminde bulunması üzerine bu yapının Terör Örgütü olduğu kabul edilmeye başlanılmıştır. Milli Güvenlik Kurulu (MGK) tarafından örgütün milli güvenliği tehdit ettiğine, bir terör örgütü olduğuna ve diğer terör örgütleri ile işbirliği yaptığına dair kararlar verilmiştir. Bu bağlamda ilk karar 26.02.2014 tarihli toplantıda verilmiştir. Bu tarihten itibaren MGK toplantılarında düzenli olarak örgüte ilişkin değerlendirmeler yapılmış ve çeşitli kararlar alınmıştır. 30.12.2014 tarihli toplantı sonrasında yapılan açıklamada, paralel devlet yapılanması vurgusu yapılmıştır. 15 Temmuz darbe teşebbüsü öncesi yapılan 26.05.2016 tarihli MGK toplantısında, millî güvenliği tehdit eden paralel devlet yapılanması bir terör örgütü olarak kabul edilmiştir. 17/25 Aralık darbe girişimi sonrası birçok Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik soruşturmalara başlanmış ve kamu davaları açılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca 2015/6700 soruşturma nolu dosya üzerinden yapılan soruşturmada, örgütün Afyonkarahisar ili mali ve idari yapısı deşifre edilmiş, örgüt yöneticisi ve üyeleri tespit edilmiş bir kısmı yakalanmış, bir kısmı hakkında da yakalama kararı alınmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca FETÖ/PDY Terör Örgütü hakkında 2015/6700 soruşturma nolu dosya üzerinden hazırlanan iddianame, Afyonkarahisar 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmiştir. Yargılama 2016/157 esas sayılı dosya üzerinden devam etmektedir.

 

15 TEMMUZDAN İTİBAREN İLİMİZDE YAPILANLAR

15 Temmuz 2016 tarihinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki FETÖ/PDY silahlı Terör Örgütü üyeleri tarafından darbe eylemine kalkışılması üzerine, başta milletimiz olmak üzere, tüm devlet kurumlarının katılımıyla FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütü ile topyekûn mücadele edilmeye başlanılmıştır.

15 Temmuz Darbe Girişimiyle birlikte, Cumhuriyet Başsavcılığımıza, Adli Kolluk birimlerine, binlerce şüpheli hakkında ihbar ve şikâyetler gelmiş, kamu kurumları tarafından devlet içiresine sızmış FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi şüphesiyle yüzlerce memur hakkında suç duyurularında bulunulmuştur.

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Soruşturmalarında, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şubesi ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi görevlileri, Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından gerekli araştırma ve tahkikat yapmaları için görevlendirilmiştir. Şikâyet ve ihbar konusunun çok olması, ilgili kurumların bakanlıkları tarafından yapılan suç duyuruları sebebiyle soruşturmada karışıklığa neden olmamak için, şikâyet konusu olaylar ve kişilerin örgüt içindeki durumlarına göre ayırım yapılarak soruşturmalar yürütülmüştür.

 

İÇ İÇE GEÇMİŞ PEK ÇOK YAPI ÖRGÜTE HİZMET ETMEKTEDİR

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne iç içe geçmiş pek çok yapı hizmet etmektedir. Çıkar ittifaklarına örgütün amaçları da eklenip karmaşık bir yapıya bürünmesine neden olmuştur. Bu örgütün hiyerarşik yapısı gizliliği, kod isim kullanmaları ve kendi içerisinde çok katmanlı ve iç içe giren bir yapı olması, kendi içlerindeki atama usullerinin olması, soruşturmanın yoğunluğu, şüpheli sayısının çokluğu, değişik birimler tarafından tahkikatlar yapılması, bu örgütün deşifre edilmesini zorlaştırmıştır.

Yapılan soruşturmalarda masumiyet karinesine titizlikle uyulmuştur. FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün cemaat olarak adlandırıldığı dönemlerde, dini hassasiyetinden dolayı irtibatlı olup herhangi bir suç ve eyleme karışmayan, örgüt içinde görev almayan, sadece gönül bağı bulunan kişiler soruşturma kapsamı dışında tutulmuştur. Örgütü fiilen yöneten, örgütün işlediği suçları ne olduğunu bilen, yapının Terör Örgütü olduğunu öğrendikten sonrada bu yapının içinde kalmaya devam eden kişiler hakkında işlem yapılmıştır.

 

HER PİŞMAN OLDUM DİYENE İNANILMADI

Yine örgüt içerisinde bulunupta sonradan etkin pişmanlık göstererek bu yapıdan ayrılan devletin adaletine sığınan ve bu yapının deşifre olması için samimi olarak çaba sarf eden kişiler hakkında Türk Ceza Kanunun ilgili etkin pişmanlık hükümleri doğrultusunda tasarrufta bulunulmuştur.

Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yapılan soruşturmalarda örgütün deşifre edilmesinde örgüt üyelerin itirafları çok önemli bir yer tutmuştur. Bu itiraflar doğrultusunda soruşturmalar genişletilmiş bu örgütün Afyonkarahisar ili mali, idari ve kamu kuruluşlarındaki yapılanması büyük oranda tespit edilmiştir.

Örgüt üyeleri dini duygularla hareket ettikleri, Fetullah Gülen’i mehdi olarak gördükleri, takiye yapmayı ibadet saydıkları ve çok kolay yalan söylediklerinden, etkin pişmanlık kapsamında vermiş oldukları itiraflar Cumhuriyet Başsavcılığımızca ‘acaba bu itirafla soruşturmaya gölge düşürmeyi mi yada gerçek FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü mensuplarını gizlemeyi mi’ amaçlıyor şüphesi ile yaklaşılmış her ikrar itiraf olarak değerlendirilmemiş, maddi gerçeğin ortaya çıkması sağlanmıştır.

 

ÖRGÜT ÜYELERİNİN TAMAMINA YAKINI TESPİT EDİLDİ

Cumhuriyet Başsavcılığımızca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalarda,

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Afyonkarahisar il genelinde, devlet kurumları, şirket, dernek, özel okul, dershane, öğrenci yurdu, yayın organı, faizsiz finans kurumu, sigorta şirketleri kurarak, amacına uygun planlı, programlı ve gizli olarak faaliyetlerini yürüttükleri tespit edilmiştir.

Yapılan soruşturmalarda; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün İl İmamı yapılanması, Bölge İmamları İdari yapılanması, Mütevelli Heyet ve Mali yapılanması, Adliye yapılanması, Mülkiye yapılanması, Askeriye yapılanması, İl Emniyet Müdürlüğü yapılanması, İl Jandarma Komutanlığı yapılanması, Afyonkarahisar Barosu-Avukatlar yapılanması, Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrenci yapılanması, Afyon Kocatepe Üniversitesi idari yapılanması, Afyonkarahisar Belediye yapılanması, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yapılanması, Afyonkarahisar diğer devlet kurumlarının içerisindeki yapılanması, örgüt üyelerinin Polis Koleji ve Polis Akademisine yerleştirdikleri üyeleri aracılığıyla, Emniyet Genel Müdürlüğüne sızma girişimleri, örgüt üyelerince Jandarma Astsubaylık sınav sorularının çalınarak Jandarma Genel Komutanlığına sızma girişimleri, örgüt üyelerince Askeri Okul sınav sorularının çalınarak Türk Silahlı Kuvvetlerine sızma girişimleri ayrı ayrı evraklar üzerinden soruşturmaları yapılmış ve örgüt üyelerinin tamamına yakını tespit edilerek işlem yapılmış, halihazırda da yapılmaya devam edilmektedir.

 

1800 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI, 800 KİŞİ TUTUKLANDI

Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordinesinde Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü TEM ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri ile yapılan soruşturmalarda 3857 kişi hakkında ihbarda bulunulmuş, bunlardan FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile aidiyeti, iltisakı ve irtibatı tespit edilen yaklaşık 1.800 kişi hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu kişilerden yaklaşık 800 şüpheli tutuklanmış, bir kısmı ifadesi alınarak serbest bırakılmış diğerlerine de adli kontrol tedbiri uygulanmıştır. Bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Adil yargılanma hakkı, hukuk devletinin temel unsurlarından biridir ve en temel insan hakkıdır. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin Adil Yargılanma Hakkı başlıklı 6. Maddesine göre; “Herkes davasının, medeni hak ve yükümlülükleriyle ilgili uyuşmazlıklar ya da cezai alanda kendisine yöneltilen suçlamaların esası konusunda karar verecek olan yasayla kurulmuş, bağımsız ve tarafsız bir mahkeme tarafından, kamuya açık olarak ve makul bir süre içinde görülmesini isteme hakkına sahiptir. AİHS’nin 6. Maddesinin 1. Fıkrası, makul sürede yargılanmamayı “adil yargılanma hakkının ihlâli” olarak görmektedir. Yargılamanın basit, hızlı ve ucuz bir yargılama olması gerekir demektedir.

Anayasanın 141/4 maddesi “Davaların en az giderle ve mümkün olan süratle sonuçlandırılması, yargının görevidir.” demektedir.

Yargılamada basitlik, çabukluk, ucuzluk ilkesi olarak bilinen usul ekonomisi, yargılamanın etkinliğine hizmet etmekte, hakimin yasanın öngördüğü çerçevede yargılamayı kolaylaştırmak, gereksiz zaman kaybına ve gereksiz masrafa sebebiyet vermeden karar vermesini sağlamaktadır. Hakim davayı mümkün olduğu kadar çabuk ve düzenli olarak sonuçlandırmakla yükümlüdür. Usul ekonomisi adaletin ucuz, çabuk ve isabetli olarak sağlanmasının temel kurallarındandır (HGK, 15-91/202 E/K, 10.04.1991,).

 

İNSAN HAKLARININ İHLAL EDİLMEMESİNE ÖZEN GÖSTERİLDİ

Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheliler hakkında iddianame düzenlenirken, en temel insan haklarından olan adil yargılanma hakkının ihlal edilmemesi, davaların en az giderle ve mümkün olan süratle ve isabetli bir şekilde sonuçlandırılması, örgütün deşifre edilmesinde itirafta ve etkin pişmanlıkta bulunanların kalabalık olmayan duruşma salonlarında örgüt baskısı altında kalmadan ifade verebilmeleri, yargılamanın etkin ve adil yapılabilmesi için toplu iddianame düzenlenmemiştir.

Bunun yerine Örgütün yapısal bütünlüğü korunarak şüphelilerin Örgüt içindeki konumu, meslek grupları gözetilerek tek tek veya beşerli, onarlı gruplar halinde iddianame hazırlama yoluna gidilmiştir.

Yargılama evresinde mahkemenin yeni bir delil toplamasına gerek kalmadan hızlı ve isabetli bir şekilde karar vermesi için tüm deliller toplanmış ve iddianamede bunlar tartışılmıştır.

Cumhuriyet Başsavcılığımızca düzenlenen bu iddianame dört kısımdan oluşmaktadır.

İddianamenin özetlendiği giriş kısmı,

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Yapılanmasının anlatıldığı Birinci Kısım,

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Afyankarahisar İl Yapılanmasının anlatıldığı ikinci kısım, iddinameye konu şüphelilerin örgütüsel eylemlerinin ve delillerinin değerlendirildiği Üçüncü Kısım

ve talebi içeren Dördüncü Kısımdan oluşmaktadır.

 

Devamı yarın...

İletişim E-Posta: mehmeteminguzbey@gmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 1024
 
Diğer Yazıları

ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÇİMSA İLGİLİLERİ ÜZÜLMÜŞLER...
Hem canımızı alıyorlar, Hem de daha fazla paramızı...
TALİHSİZ KONUŞMA VE DİKKAT ÇEKEN FOTOĞRAFLAR
UTKU ANITI
‘ELİ ÖPÜLECEK BİR ADAM BU SAVCI OSMAN ÇABUK’
Kitap satışını artırmak için mi?
Rahmet ve minnetle anıyoruz
ATSO SEÇİMLERİ
13 Şüpheli Savcılıkta
42 yıl önce 42 yıl sonra
BAKAN EROĞLU; ‘AFYONLU BABAYİĞİTLER HAYDİ MEYDANE’
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
HASAN CELAL GÜZEL
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
ARA GÜLER
Afyon sahiplerinden birisini daha kaybetti...
Sami’ler Hakka Yürüdü
Kimler ByLock'cu Çıktı
AK PARTİZANLAR
Fetö davalarında son durum (1)
Aşk sınır tanımıyor
BU HAFTA GÜNDEMİMİZ FETÖ/PYD
Allah Rahmet Eylesin…
Devletimiz her şeyi biliyor...
Eşinin ifadeleri, Ali İşisağ’ı yalanlıyor...
YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİZ
İfadesi infial yarattı
Ne olacak bu trafiğin hali?
7 AY SONRA AKLINA GELMİŞ !
ÖZELLEŞTİRİLMİYOR, GÜZELLEŞTİRİLİYOR...
BAŞSAVCIMIZIN MESAJLARI
Bakanımızın 2017 değerlendirme toplantısı
Bakanımız not almıştı, gereğini yaptı...
Merhametten maraz doğar
BİR FİL DAHA İSTİYORUZ
2018'E MERHABA
HEP DİYORDUK... AFYONKARAHİSAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK
ÇOBAN VE ARKADAŞLARINA KUMPAS KURAN FET֒CÜLER ŞİMDİ NEREDELER?
UNUTULMAMASI VE UNUTTURULMAMASI GEREKEN GERÇEK
ANNESİ VE BABASI DA YOK ORTALIKTA
ÇOBAN’A FETÖ KUMPASINDA SON DURUM...
BÜYÜKKALECİK OLDU KOCATEPE
O HAİN POLİS AFYONLU
KÖMÜR MEVZUU
Alkışların en büyüğü 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne
Kütüphane gibi...
Kasap ‘mal’ derdinde...
HADİ İNŞALLAH
BATTI-ÇIKTI MESELESİ
BAKAN FAKIBABA DEDİĞİNİ YAPTI...
FETÖ İLE MÜCADELE DE AFYONKARAHİSAR BİRİNCİ...
SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN SU İŞLERİ BAKANI
ÇOBAN İLE TAŞGETİRENİN ORTAK İŞARETİ
BAŞKAN ÇOBAN'DAN AÇIKLAMA VAR
34.YIL
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
ÖRNEK BİR ÜNİVERSİTE
ÖNCE KISACA ANLATALIM HABERAL HOCAYI...
AKÜ YARGILAMALARI
Kolay gelsin...
Bu yıl daha kalabalıktı...
Sağlık’ta değişim...
NEYMİŞ?
İĞNELİ KOLTUKLAR
Viskiyle el yıkayanlar...
GAYGUBET EVLERİ
KALİTE DEVİNİ KAYBETTİK
BASIN KONSEYİ AVRUPA'DA
Bakanımız dört gün İlimizde...
REKTÖR HOCA BUNLARI GÖRMÜYOR MU? GÖRMÜYOR İSE, KİMSE DE SÖYLEMİYOR MU?
Samimiyeti suistimal etmeyin...
KOPYA ÇEKMEYİN
AKܒde yine ‘staj’ sorunu
CHP Merkez İlçede delege seçimleri
Hayırlara vesile olur inşAllah
İkinci Üniversiteyi istiyoruz
YAZI İŞE YARAMIŞ GÖRÜNÜYOR
VEYSEL EROĞLU ÜNİVERSİTESİ
Şemsettin’deki referandum sonrası...
FETÖ cü Polis bakın ne ile yakalandı?
Müdür izinde, müfettiş incelemede
Anlaşılan o işçi olarak kalmamış!
Afyon nüfusuna göre Türkiye birincisi...
Yılanlara dikkat...
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (4)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (3)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (2)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (1)
ATSO’ DA SEÇİM Mİ? SAVAŞ MI?
Saffet beye karşı yakışıksız sözler…
AFYON’UN İSTANBUL’U İSCEHİSAR !
‘EKSİĞİ OLANA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Puzzle’a bir parça daha eklendi…
17 yıl önce, 17 yıl sonra...
AĞAÇ KESMEK DAHA KOLAY...
PUZZLE’IN PARÇALARI BİRLEŞİNCE...
40 KARAR ONANDI
KOPAN KOPANA !
Ağustos ayına merhaba...
Panko kendi içinde hesaplarını denetlemeli...
Pankoda neler oluyor?
Basın Bayramı...
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (4)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (3)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (2)
FETÖ/PDY son durum (1)
FETÖ ile ilgili çok önemli bilgiler- gelişmeler...
Bakanımızın STK buluşmaları (4)
Bakanımızın STK buluşmaları (3)
Bakanımızın STK lar ile buluşması (2)
Bakanımızın STK buluşması (1)
AFYON ESNAFI VE AKÜ ÖĞRENCİLERİ ŞİKAYETCİ
KISA BİR ARADAN SONRA
Belediye Kuşunun bugünkü konusu dürbüncü
EY AKÜ ilgilileri... Bırakın havanda su dövmeyi artık
BİRLİKTİR NET KONUŞTU
Hatice Yonca Onur’dan, SMMMO Başkanı Kadir Arık’a cevap var...
Üniversitelerde himmet rayici 1 trilyon mu?
D2’ler işin cılkını çıkarınca, S plakalara rant doğdu
30 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı
NE OLACAK BU STAJYER ÖĞRENCİLERİN HALİ?
Üniversitelerde neler oluyor?
Tehditlere pabuç bırakmadık
Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...
AK PARTİ BELEDİYELER İLE GELDİ, GİTMEMEK İÇİN...
YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YAZI MESELESİ
ÇOBAN'I TAKMAYAN FİRMA
EL İNSAF EL VİCDAN... BABANIZIN PARASINI HARCAMIYORSUNUZ... BU MİLLETİN VERGİLERİNİ HARCIYORSUNUZ... KENDİ PARANIZ OLSA BU KADAR PERVASIZ VE HOYRATÇA HARCARMIYDINIZ?
Elbette hesap verecekler...
Dürbün’den köprüdeki yazıya...
BEN BELEDİYEYİM... İZLERİM...
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN CEVAP VAR
ŞİFRE YA PENSİLVANYA’YA ULAŞTIYSA...
Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...
FİNO KÖPEĞİ DEĞİLİM DEMİŞ... HAKLI...
BELEDİYE’DE YENİ BİR YARIŞ VAR... İŞLERİ DEĞİL, BAŞKA ŞEYLERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Sahte sıfatlar
AYMAZLIK MI ? REFERANS MI ?
Tahminimiz tuttu
AFYONDAKİ FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BEL KEMİĞİNİ OLUŞTURAN KİŞİLERİN YARGILANDIKLARI ANA DAVALARDAN BİRİSİNİN DURUŞMASI BUGÜN
REFERANDUM İÇİN SON HAFTA
Referanduma giderken İlimizdeki Partilerin durumu
ONLARDA ÖYLE, BİZDE BÖYLE...
TORBA YASA GİBİ TORBA İHALE!
Yırttık sanmayın demiştik...
AK Parti bu işi iyi biliyor
Demirel Ailesi 2023’ü hedefledi
ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
YALANCININ MUMU ODAK YAZINCAYA KADAR YANAR...
EMNİYETİMİZ DESTANLAR YAZIYOR... YAZMAYA DA DEVAM EDECEK...
Rize’de Ramazan Avcı Kültür Merkezi
REFERANSI HÜRSİAD MI?
SAVCILIK FABRİKA GİBİ
ALİLA’DA SON DURUM: PARS OUT BIDI İN...
BAL TUTANI ÇİN’E Mİ GÖTÜRÜYORLAR?
TAYYİP ERDOĞAN NEDEN TEK LİDER?
SÖZE ÖNEM VERMESİNİN YANI SIRA MÜTEVAZİLİK KONUSUNDA DA RAKİPSİZ...
NEDEN ARA VERMİŞTİK?
STK TOPLANTISINDAN NOTLAR...
‘Cumhurbaşkanımızın Sağlık Ekibinde hiç görev yapmadım’
DR. BİRAND TANERİ
İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğü...
Cumhurbaşkanını görevden alacaklardı, Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldıracaklardı
FETÖ elebaşısının örgütüne yıllar öncesinde söylediği sözler 15 Temmuz’u işaret ediyor...
FETÖ/PDY Paralel devlet oluşturarak Anayasal düzeni ele geçirmeyi hedefledi
FETÖ medyayı kendilerine karşı olanları sindirmek için kullandı
ABİ VE ABLALAR KİMİ SEÇTİLERSE, GELİN YA DA DAMAT ADAYI KADERLERİNE RAZI OLUP SEÇİLEN KİŞİ İLE EVLENİYORLARDI
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DE FETÖCÜLERİN ÜNİVERSİTELERDE HALEN ATILMAMASINDAN DERTLİ
CENNET VAADLİ HİMMET TOPLANTILARI
FETÖ ŞİRKETLERİNİN HİÇ BİRİSİNİN SAHİBİ RESMİ KAYITLARDA GÖRÜNEN KİŞİLERE AİT DEĞİLDİR
TAKİP
BELEDİYENİN BORÇLARI DÖRTTE BİRE İNDİ
HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN MONTAJLAR YAPARAK BUNLARI KULLANDILAR
DUY SESİMİZİ HALİL AĞABEY
SAHTE DİPLOMAYLA ÖRGÜT ELEMANLARINI KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRMEK FETÖ İÇİN SIRADAN BİR İŞ HALİNE GELMİŞTİR
HALUK İMGA GEZEKLERE KATILMADIĞINI BELİRTTİ
GENÇLERİ BÖYLE KANDIRIYORLARDI...
BİR HAFTANIN ARDINDAN...
FET֒DE TOPLANAN PARALARA MAKBUZ VERİLMEZ
FETÖ: HIRSIZLIK YAPMAYI – FUHUŞ YAPMAYI – İÇKİ İÇMEYİ – GEREKTİĞİNDE ALLAH’I BİLE İNKAR ETMEYİ MÜBAH SAYAN ÖRGÜTTÜR
TERÖR KAVRAMI VE FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPILANMASI
HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK İDDİANAME
HAYIR LI GİDİŞ
‘iREiS BEY’
Valimiz duyarsız kalmayacaktır
Yine AKÜ Rekortmen...
Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde neler oluyor?
AK Partinin kahvaltılı toplantısı
BİLGİ KAYNAKLARIMIZIN GİZLİLİĞİ ESASTIR
2016’ya veda ederken
AKܒDE DİKKAT ÇEKEN GÖZALTILAR...
5 YIL OLDU
ALLAH’TAN EMPATi YAPAN BiR iDARECiMiZ VAR
AKÜ ÖNÜNDEKİ KAZA İLE İLGİLİ OKUR MEKTKUBU
HAVANDA SU DÖVÜYOR...
DİZİ DEYİP GEÇMEYİN...
BU DURUMA DÜŞECEKLERİNİ TAHMİN ETMİYORLARDI
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA FREN YOK...
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE
TEM yeni gözaltılar gerçekleştirdi
Daha derine ineceğiz Hoca...
Baydar ne diyor, Hoca ne cevap veriyor?
HASAN YABUZ
Saygıyla anıyoruz tüm Öğretmenlerimizi...
‘FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’ DİYENLER DİKKATLE OKUSUNLAR...
UMUT TACİRLERİNE DİKKAT
NEREDEN NEREYE...
UNUTMADIK-UNUTTURMAYACAĞIZ
BİR YIL SONRA HEPSİNİN KÖKÜ KAZINMIŞ OLACAK
İMAJINI SEVEYİM HOCA SENİN
THY ile ekonomi class’ta uçmanın ayrıcalığı...
Demirkırkan doğruları aktarmamış!
KATLANARAK DEVAM EDECEK...
BAM TELİNE Mİ BASTIK HOCAM?
DÖRT AYRI ÇALIŞMA YAPILIYOR
ZOR MU GELiYOR HOCAM?
Aydın’da mutlu bir gün...
Törenden dikkat çeken notlar...
Yapılan merkezden daha önemli olanı...
Rektörün başına gelen ikinci vaka...
İBRAHİM ÖZEL
Spontane Afyon Lobisi...
Yoğun geçen haftanın ardından...
‘MHP nin başında iyi ki Devlet bey var’
2011 REKTÖRLERİ
FETÖ AKܒde yayın tezgahı mı kurdu?
‘BÜSTÜ BİZ YAPTIRABİLİRİZ’
CHP’ye Atatürk büstü meselesi...
AKܒDEN BİR İMAM DAHA ÇIKTI !
"MAĞDUR FALAN YOK'
AH ŞU KOLTUKLAR YOK MU...
REKTÖRE SORULARA DEVAM...
ÇOK MU ZOR SORDUK HOCAM?
Haftasonunu uykusuz geçirdiler yine...
AKÜ İmam Fakültesi!
YÖNETİCİLERİMİZ UYUYOR MU?
AKÜ SiZE MİNNETTARDIR HOCAM..
Termal Başkentiz!
Deve kuşlarına tavsiye...
NEREDEN NEREYE
Berber Koltuğu
TED KOLEJİ
BAŞKAN ‘USTA’ OLMUŞ
ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?
AKÜ HASTANESİNİN A TAKIMI TUTUKLANDI
İFTİRA VE YALANCILIK KONUSUNDA KİMSENİN SENİ ELİNE SU BİLE DÖKEMEYECEĞİNİ GÖSTERDİN HÜSNÜ SERTESER!
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR... SONUÇLARINA KATLANMAK ŞARTIYLA...
NEDEN DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORSUN SERTESER?
GEL BİR DOBRA DOBRA YAPALIM HÜSNÜ SERTESER
ATSO’DA BUGÜN SEÇİM GÜNÜ...
EMNİYET DOĞRU OLANI YAPIYOR
FETÖ İÇİN HER YOL MÜBAHTIR
İNİNE GİRİLDİ AMA SEN YOKSUN RIZANUR EFENDİ !
EMNİYET’TEKİ KABA TEMİZLİK BİTMEK ÜZERE...
‘İNTİHAR’ DİYEREK KAPATTILAR
DAHA YÜZDE ON
DEVLET HERŞEYİ BİLİR.
Devlet Bahçeli
ÖZEL KOKU KİME GELDİ?
ÖNCE SOLA, SONRA SAĞA, SONRA TEKRAR SOLA
AĞUSTOS 2015 / TEMMUZ 2016
MELİH YURTER BAŞKANLIK KOLTUĞUNU REDDETMİŞTİ
‘BİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZAEVİNE GİRDİK’
ÖNCE KENDİNE BAK HAKKI EFENDİ !
ŞEHRİN TEK HAKİMİ OLACAKTI ŞİMDİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK...
FETÖ ATSO SEÇİMLERİNE DE MÜDAHALE ETMİŞTİ...
O GECE BELEDİYE CEPHESİNDE YAŞANANLAR...
KADiFE iÇiNDEKi ÇELiK YUMRUK
O GECE VE SONRASI NELER YAŞANDI ?
DAHA NEDEN BEKLİYORSUNUZ?
SEN DEĞİLMİSİN DEVLETİN KURUMLARINI YALANLAYAN?
HAKAN YUSUF GÜNER
HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ
VEFA
PARALEL İLE MÜCADELE
BİR KAÇ SANiYELiK GÖRÜNTÜ YETER...
KAMPLAR AFYON’DA YAPILACAK
Heyecanlı, şevkli ve güleryüzlü Başbakan
SEÇİM KONUSU HALKI PEK İLGİLENDİRMİYOR...
MİLLİYETÇİLİK
HAYIRLI OLSUN
Fenerbahçe Maçı...
ZİYARETTEN NOTLAR…
FAZLA OLDUK GALİBA !
ORGANİZE SANAYİDE SON DURUM…
ORGANİZE BÖLGESİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE…
AK PARTİ HIZLI BAŞLADI
DIŞKISINDA ALTIN VAR SANANLAR…
İSTEMEZÜK
GENEL BAŞKANLIKTAN LİDERLİĞE DEVLET BAHÇELİ
ECER’İ ARKASINDAN VURMUŞLAR !
DEFTERDARLIK VE SAVCILIK BU İDDİALARI ARAŞTIRMALIDIR…
YENİ TÜRKİYE YENİ AFYON YENİ ODAK
G20 ve B20’ye dair bazı notlar…
BAŞBAKANIN TALİMATI HAVADA KALMAYACAK
YER BEĞENSİN DEMİŞİM !
Serteser’in iftiralarına mecburi cevap
‘AFYONDA VALİLİK YAPMAK AYRICALIKTIR’
‘GÖREVİNİZ BU VALİ BEY’
HÜZAİ
Üniversiteden katkı mutlaka alınmalı
‘SİYASİ İSE BENDE GİRMEYEYİM O ZAMAN’
BMW ile Şehir turu !
ODAK'ta buluşmanın öncesi
‘Dipçik gibi’
1 nolu bölüme girişimiz tantanalı oldu…
Masada iki Afyonlu…
‘OLAĞANÜSTÜ DURUMDAN OLAĞANÜSTÜ KARARLARLA ÇIKARSINIZ’
ÇETİNKAYA’NIN İSTEDİKLERİ OLDU
MHP CEPHESİNDE SON DURUM
ZORLAMAYLA MI ADAY OLUYORLAR?
PARAŞÜT DELİNİRSE NE OLUR?
ÖZEL İDARE Mİ FAİZ İDARE Mİ ?
SENATO VEBALDEDİR
GEÇ BUNLARI HOCAM
GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRER…
İYİ Kİ EROĞLU VAR!
EROĞLU’NA VE AK PARTİ’YE SABOTE Mİ VAR?
İYİ PİŞMİŞ ARTIK !
O, bazıları için iyi bir rol model…
Elibol'dan başlıklar
Genç-Atak-Cesur
14 ayda mucize yaşatan Bakan Akcan
Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim
KIRAT’IN SÜVARİSİ: KÜL TIGİN HAN...
DELİ MEHMET !
‘ VETO ’ DAN BUGÜNE
DEĞİŞMEYEN BİR İNSAN
TAŞIMA İŞİNİN DUAYENİ
İLGİNÇ BİR DOKTOR!
HACIPAŞA İLERİYİ GÖRMÜŞ!
İŞTE ALİ ACAR
KAPTAN’ LA DOBRA DOBRA
KASIT MI VAR, BECERİKSİZLİK Mİ?
ÇÖZÜMÜN MİMARI KADİR KONAK OLABİLİR
ACI AMA GERÇEK
HERA TEKSTİL VE AVŞAR EMAYE AFYON VE BOLVADİN
AKÜ LİSTEYE GİREMEDİ
ÖNCE KENDİ ZEKANI KONTROL ETTİR KEMAL; KEM SÖZ KEM AKÇE SAHİBİNE AİTTİR
DÜĞÜM ÜSTÜNE DÜĞÜM
BASIN İLAN VEBALDEN KURTULMALI
Diğer Yazarlar

Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Senem Pide Salonu
Afrin Operasyonları
KARA GÜN 12 EYLÜL
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
YAVUZ DONAT
Mehmet'in hikayesi
Uşak'ta... Akşam yemeğine gidiyorduk. Yolda... ...
Ahmet Işık
İddialar doğruysa yazıklar olsun
İddialar doğruysa yazıklar olsun Hatırlarsanız bu...
Mustafa Özkal
PAPAĞAN HAFIZ OLSA..
PAPAĞAN HAFIZ OLSA.. Bir kaç hafta &o...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
İSMAİL AKAR
KARA GÜN 12 EYLÜL
KARA GÜN 12 EYLÜL Bundan 38 yıl ön...
Ramazan DEMİR
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ? Semavi dinler d&uu...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
Muhalefetsiz Demokrasi!
Muhalefetsiz Demokrasi! Çok sayıda vatanda...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
718 - En son vefaat eden sahabe Ebü't-Tufeyl Amir (r.a.)'in irtihali.
2006 - Güz yağmurları
1576 - İstanbul Rasathanesi kuruldu
2006 - İlköğretim haftası
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.91