Bugün - Wednesday, October 17, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Haber Detayları

Her sıkıntıyı aşabiliriz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda işadamları ve sanayicilerle istişare toplantısına katıldı. Ağbal, Türkiye ekonomisinin her sıkıntıyı aşacak güce sahip olduğunu vurguladı.

Ekonomi Haberi - Sunday, June 10, 2018 - 18:33
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Her sıkıntıyı aşabiliriz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda işadamları ve sanayicilerle istişare toplantısına katıldı. Ağbal, Türkiye ekonomisinin her sıkıntıyı aşacak güce sahip olduğunu vurguladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) işadamları ve sanayicilerle bir araya gelerek ekonomi hakkında istişarede bulundu. Ağbal’ın işadamları ve sanayicilerle istişare toplantısına Afyonkarahisarr Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Av. Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, işadamları ve sanayiciler katıldı.

Ekonomimiz büyüdü

İstişare toplantısında Afyon’un iş dünyasına seslenen Bakan Naci Ağbal, “2002 yılında göreve geldiğimizde IMF ile çalışmaya başladık. IMF’li bir ülkeyi devraldık. O günleri en iyi bilenlerden biri benim. Bunun zorluklarını bilen, sıkıntılarını çeken insanlardan bir tanesiyim. Allah’a şükür bunların hepsini atlattık. 2009’da IMF’ye ‘Sen yoluna, biz yolumuza’ dedik. 2009 yılından bu yana Türkiye ekonomisi kendi ayakları üzerinde durabiliyor. Türkiye ekonomisi aktif bir yeni dönem yaşıyor. AK Parti iktidarı 16 yıldır iktidarda. Hükümet olarak ülkeyi ileri götürüyorsanız iyi işler yapıyorsunuz. 1990 yılından 2001 yılına kadar Türkiye ekonomisi yüzde 3,4 büyümüş. 4 defa yol kazasına uğramışız, ekonomide tepetaklak gitmişiz. 2002 yılında bu ülkenin sorumluluğunu üstlendik. 16 yıl boyunca Türkiye ekonomisi yüzde 6,3 büyümüş. Önceki büyümeyi ikiye katlamış. Sadece 2009’daki global krizde ekonomide bir miktar daralma yaşandı. 2010 ve 2011 yılında tekrar güçlü bir büyümeyi yakaladık” dedi.

Özkaya’dan teşekkür

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya da Maliye Bakanı Naci Ağbal’a teşekkür etti. Özkaya, “Sayın Bakanımız, Afyonkarahisar’a ne zaman davet etsek bizi kırmadan geliyor. Geldikten sonra da birden çok hayırlı işlerin çözümüne de vesile oluyor. Bir gelişinde Sayın Bakanımız, Belediyemize 610 bin metrekarelik araziyi tahsis etti. Belediyemiz şimdi orada Dünya Motokros Şampiyonasını yapacak. Bir başka gelişinde Sayın Rektörümüz, Sayın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurul Başkanımız, Sayın Valimiz ile Afyon’a baktık; burasının karşısındaki 750 bin metrekarelik alanda Termal Şehir kurulması için bir proje geliştirdik. Bu arsayı da Sayın Bakanımız tahsis etti. İşadamlarımıza sesleniyorum: Savunma sanayiine girin, ilaç sektörüne girin. Bunlar katma değeri yüksek olan sektörler. Afyon’da bu potansiyel var. Biliyorum ki benim hemşehrilerim bu işleri yaparlar Allah’ın izniyle” diye konuştu.

Sorunlar çözülüyor

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın ATSO’yu ikinci kez ziyaret ettiğini belirterek “Sayın Bakanımız ile daha önceki geldiğinde de bazı sorunlarımızı arz etmiştik, sorunlarımızın bazılarına çözüm bulunuyor, bazılarına bulunmaya devam ediliyor. Kendisine bir kez daha tarihin, kültürün ve yolların kesiştiği şehrimize ve ikinci kere Odamıza teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu ziyarete vesile olan Ali Özkaya Milletvekilimize ve AK Partili yetkililere de ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Yumurtacılar için talep

Afyonkarahisarlı yumurtacıların bazı sorunları olduğunu belirten Serteser, “Yumurta ile ilgili sorunlarımız var. Bu bizim için çok önemli. Sizi son zamanlarda basından izliyoruz. Hep müjde veriyorsunuz. Bu müjdeler esnafımız, işadamımız ve bizim için çok önemli. Buradan yumurtacılarla ilgili bir müjde vermenizi istirham ediyoruz. Çünkü devamlı açıklanan paketler, önemli paketler. Yumurtacılarımızın talepleri de bir tabir vardır, devede kulak. Bunu da herhalde halledersiniz. Bu isteğimiz olacak. Bizim Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir konumuz vardı. Onu da konuştuk, çok teşekkür ederiz. Onu da ilk fırsatta halledeceğinizi düşünüyoruz, bu bizim için çok önemli bir müjde” dedi.

Serteser’den istekler

Serteser, konuşmasına şöyle devam etti: Afyonkarahisar’ın ihracatının dışında yolların kesiştiği bir yer. Bunu biz artıya çevirmek istiyoruz ama hükümetimizin önemli desteği olması lazım. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde her sene Ticaret Şûrası düzenleniyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanlığı döneminden beri hiç fire vermeden o toplantılara geldi ve hepsini notunu tuttu. İsteklerin çoğu da karşılandı, karşılanamayanların da neden karşılanamadığı bize belirtildi. Ben orada da her seferinde bunu söyledim, bir ara Ege Bölgesi’nin de sözcülüğünü yaptım. Orta ve Yüksek Teknolojili Organize Sanayi Bölgeleri’nin kurularak, bu bölgelere önemli teşvikler sağlanması gerektiğine inanıyoruz. Bunlar hükümetimizin belirlediği adette, ülkenin her yerine dağılabilir. Biz bir tanesini mutlaka Afyonkarahisar’da olmasını arzu ediyoruz. Hükümetimizin ilk bölgesel havalimanı projesi, bölgemizde yapıldı. Bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirmeyi planlıyoruz. Orta ve Yüksek Teknolojili Organize Sanayi Bölgesi’nin Afyonkarahisar’da olmasını arzu etmekteyiz.”

FOTO ALTI: İstişare toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıktı Merdivenci ile ATSO Yönetim Kurulu Hüsnü Serteser’in Maliye Bakanı Naci Ağbal’a hediye takdimi ile sona erdi. Toplantının ardından Bakan Ağbal, yumurta üreticileri ile istişare toplantısı yaptı.

Anahtar Kelimeler:Maliye, Bakanı, Naci, Ağbal, Afyonkarahisar, Ticaret, Sanayi, Odası’nda, işadaml,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 1744
 
Diğer Ekonomi Haberleri
TOKİ konut satacak
Patates tezgahlarda
AFJET’te zam yok

AFJET’te zam yok
9 bin kadına ulaşılacak
44 yıllık dostlar buluştu
Ziyaretler sürüyor
Kooperatifçilik yaygınlaşıyor
Diğer Başlıklar

AUDİ gitti tartışma bitti
1 tutuklama 1 yetkisizlik
30 yıl sonra buluştular
Başkanı ziyaret ettiler
Bir kesimin kadrolu omurgasızları
Pancar üreticisi dertli
Suya sabuna dokunun
FET֒den 20 gözaltı
Bahçeli’yi ziyaret ettiler
Çalıştay düzenlendi
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Ramazan DEMİR
YouTube YUTMUŞ YURDUMU!
YouTube YUTMUŞ YURDUMU! Burada ayrıntılı kitap ta...
İSMAİL AKAR
Mc Kınsey Kapı dışarı
Mc Kınsey Kapı dışarı MC Kınsey’e kapı g&ou...
YAVUZ DONAT
Zamanın Durduğu Şehir
BEYPAZARI   Yaşayan tarih... Kökl&uu...
Mustafa Özkal
İMDADIMA DEMİREL YETİŞTİ
İMDADIMA DEMİREL YETİŞTİ Evliliğimizin ilk yıllar...
Rabia Güzbey
Zorunlu olarak 12’den 8’e
Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik so...
Ahmet Işık
Kuaför esnafı halinden memnun
Kuaför esnafı halinden memnun Afyonkarahisar...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
AZ SÖZ ERİN YÜKÜDÜR !
AZ  SÖZ  ERİN  YÜKÜD...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1950 - İlk Türk Tugayı'nın Kore'ye çıkması
1923 - Gökçeada'nın kurtuluşu
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.83