Bugün - Monday, October 15, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Haber Detayları

Bakanın imzası her yerde

Bakan Eroğlu, temel atmaya ve açılış gerçekleştirmeye doymuyor. Eroğlu önceki gün 19 tesisin temelini attı açılışlarını gerçekleştirdi

Siyaset Haberi - Wednesday, June 06, 2018 - 21:26
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Bakanın imzası her yerde

Bakan Eroğlu, temel atmaya ve açılış gerçekleştirmeye doymuyor. Eroğlu önceki gün 19 tesisin temelini attı açılışlarını gerçekleştirdi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Kasabasında, Emirdağ merkezi ile Emirdağ ilçemize bağlı Gömü Kasabasında ve Bayat ilçemizde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve diğer bakanlıklar tarafından inşa edilecek olan ve tamamlanan 19 adet tesisin temelini attı ve açılışlar gerçekleştirdi. İlçelerimizde 4 ayrı yerde yapılan temel atma ve açılışlara Bakan Eroğlu ve Vali Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İ l Genel meclisi Başkanı Salih Sel, İlçe Kaymakamları, Orman ve Su İşleri Bakanlığının Bölge Müdürleri, İlçe ve Kasaba Belediye Başkanları, İl müdürleri ile vatandaşlarımız katıldı.

Seydiler’de 4 tesis

Seydiler’de 22 Milyon TL yatırımlı 4 adet tesis kazandırıldı. DSİ yatırımı olan Seydiler Kasabası Taşkın Koruma Tesisi ve OGM yatırımı ağaçlandırma tesisi, gelir getirici tür tesis edilmesi, Orman gençleştirme, Orman bakımı, Orman yolları, Orman emvali üretimi tesislerinin temeli atıldı. Ayrıca Baddal Aygün Anadolu Lisesi Spor Salonu ve 30 yataklı Devlet Hastanesinin açılışı yapıldı. Bayat ilçesinde ise 70 Milyon TL yatırımlı 9 adet tesisten DSİ yatırımı olan Asarcık Göleti Sulaması Yenilemesi, İlçe Merkezi Taşkın Koruma Tesisi ile OGM yatırımı olan ağaçlandırma tesisi, ağaçlandırma bakımı, Toprak Muhafaza ve Erozyon Kontrolü Tesisi, Toprak Muhafaza ve Erozyon Kontrolü Bakımı, Orman Gençleştirme, Orman bakımı, Orman yolları, Orman Emvali Üretimi, Orman köylüsünün desteklenmesi, Bina ve tesis inşatları, yeni ve ikmal bina inşaatları tesisler ve idari hizmet binalarının temeli atıldı.

 Güvenlik teşkilatı unutulmadı

Ayrıca 52 km altyapı kanalizasyon ile 2 km yağmur suyu isale hattı yapımı, OEDAŞ ilçe merkezinde elektrik hatlarının yer altına alınması, güneş paneli, 2017-2018 parke yapımı, hamam yapımı ve kanalizasyon arıtma tesisi hizmetlerinin de temeli atıldı. Emirdağ Gömü’de de 5 Milyon TL yatırımlı İçme Suyu Tesisinin temeli atıldı. İnşa edilecek tesisle Gömü Beldesinin 2050 yılına dek içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacak. Emirdağ ilçesinde ise 21 Milyon TL yatırımla DSİ yatırımı olan Emirdağ Yedikapı Göleti Yükseltilmesi ve Sulaması, Güneysaray Köyü Taşkın Koruma Tesisi. OGM yatırımı olan ağaçlandırma ve ormancılık faaliyetleri ile Emirdağ Davulga Jandarma Komutanlığı Hizmet Binasının temeli atıldı. Törenlerde Emirdağ İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasının da açılışı yapıldı.

 Frig Vadisi önemli

 Programlarda konuşan ve yapılan yatırımlar ve hizmetlerle gelişmişlik düzeyinin arttığına değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün ilimiz bereketli bir gününü yaşıyor. 4 ayrı bölgede birçok farklı tesisin temelini atıyoruz. Her tesis buraya bir zenginlik, gelişmişlik katıyor. Bulunduğumuz bölge turizm, tarım ve ekonomi açısından önemli topraklar. Bilhassa Seydiler Beldesinin bulunduğu bölge Frig Vadisi’nin başlangıcıdır. Bu yıl Frig Vadisi ile ilgili önemli bir çalışmayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaparak Master Planı hazırladık. Seydiler’den başlayarak bir dizi yatırımın başlangıcı bu yıl yapılacak. Seydiler bu yıl yapılacak gerek Peri Bacalarının izlenmesi, seyir teraslarının yapılması, yürüyüş yollarının yapılması, misafir kabul noktalarının yapılması gibi önemli hizmetlerle Frig Vadilerine güzel bir başlangıç noktası olacak. Ben Frig Vadilerinin bu bölgede yaşayan insanlara önemli bir zenginlik ve değer katacağını değerlendiriyorum” dedi.

Mermerde katma değeri artıracağız 

Bölgenin aynı zamanda mermerin önemli merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Vali Mustafa Tutulmaz: “Mermerde katma değerin artırılması ile ilgili de Kalkınma Ajansı ile yapılan proje son aşamaya geldi. Kısa süre içerisinde de bu projeyi hayata geçireceğiz. Bu hizmetler bu bölgenin kalkınmasına, bu bölgenin ilerlemesine ve vatandaşlarımızın refah seviyesinin daha fazla yükselmesine yönelik yatırımlardır. Tüm tesislerin ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 Baraj ve göletlerle destan yazıyoruz

Açılış ve temel atma programlarında konuşan Bakan Eroğlu Afyonkarahisar'da 100 yılda yapılamayacak yatırımları yaptıklarını belirterek “ Eskiden bir elin parmağı kadar baraj ve gölet yoktu. Şimdi tam 76 adet baraj ve göletle destan yazıyoruz. Her tarafı suluyoruz. Sırf sulamalardan dolayı o kadar çok para kazanıyor ki çiftçilerimiz. Şu ana kadar 533 bin dekar araziyi sulamaya açmışız ve çiftçilerin cebine yılda 586 milyon lira yani yarım katrilyondan fazla para giriyor" diye konuştu.

Dimdik ayakta durmamız lazım

Türkiye’nin mazlum milletlerin umudu olduğuna dikkat çeken Bakan Eroğlu: “Milletimizle çok uğraşan var. Batı bu milleti özellikle yok etmek istiyor. Ama onların topu tüfeği varsa bizim de bize yardım eden Allah’ımız var. İnşallah cenabı Allah'ın yardımı tabi bizlerinde gayretiyle gönül coğrafyamızın bizden beklentisi sizler son kalesiniz. Balkanlardaki insanlar, Bosna Hersek'te Saray Bosna'da ki insanlar diyor ki; tarih sizi çağırıyor. Tarih sizi çağırıyor diyor. Afrika'daki insan dimdik ayakta biz umudu sizden bekliyoruz. Balkanlar Mazlum milletler bizden bekliyor. Gönül coğrafyamız Orta Asya, Balkanlar, Kafkaslar bizden bekliyor. Dolayısıyla bizim dimdik ayakta durmamız lazım ve büyük hedeflerimizi mutlaka gerçekleştirmemiz lazım. Hedef 2023 Türkiye hazır” dedi. Bakan Eroğlu ve Vali Tutulmaz daha sonra DSİ tarafından inşa edilecek 1 adet taşkın koruma tesisi ile OGM tarafından yapılacak ağaçlandırma ve ormancılık çalışmalarının temelini beldenin en yaşlıları ve 5 çocuk annesi bir kadınla birlikte attı.

Anahtar Kelimeler:Bakan, Eroğlu, temel, atmaya, açılış, gerçekleştirmeye, doymuyor, Eroğlu, önceki,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 517
 
Diğer Siyaset Haberleri
Türkiye güçleniyor
Herkes perişan
Afyon’u birlikte yönetiyoruz

Afyon’u birlikte yönetiyoruz
Eser yoğun çalışıyor
“Seçimlerde aday adayıyım”
Bozkurt ziyaret turunda
Yerel seçime hazırlanıyoruz
Diğer Başlıklar

AFJET’te zam yok
9 bin kadına ulaşılacak
AKÜ gerçeği açıkladı
Dolu felç etti
Koca ve Koçak tanıtım yaptılar
Köksal İsviçre’de
Çoğu bitti azı kaldı
Droneli denetim
Kendi kazdığı çukura düştü
Satamadan yakalandı
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Ramazan DEMİR
YouTube YUTMUŞ YURDUMU!
YouTube YUTMUŞ YURDUMU! Burada ayrıntılı kitap ta...
İSMAİL AKAR
Mc Kınsey Kapı dışarı
Mc Kınsey Kapı dışarı MC Kınsey’e kapı g&ou...
YAVUZ DONAT
Zamanın Durduğu Şehir
BEYPAZARI   Yaşayan tarih... Kökl&uu...
Mustafa Özkal
İMDADIMA DEMİREL YETİŞTİ
İMDADIMA DEMİREL YETİŞTİ Evliliğimizin ilk yıllar...
Rabia Güzbey
Zorunlu olarak 12’den 8’e
Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik so...
Ahmet Işık
Kuaför esnafı halinden memnun
Kuaför esnafı halinden memnun Afyonkarahisar...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
AZ SÖZ ERİN YÜKÜDÜR !
AZ  SÖZ  ERİN  YÜKÜD...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1582 - Avrupa'da Gregoryan takvimi'nin kabulü
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
3.72