Bugün - Sunday, December 17, 2017
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Haber Detayları

Afyon’u Dünya’ya tanıtacağız

64 ülkede canlı 180 ülkede yayınlanan motor sporlarının en gözde organizasyonu Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) 2018 ve 2019 yıllarında Türkiye’de yapılacak.

Güncel Haberi - Saturday, October 07, 2017 - 09:52
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

 

Afyonkarahisar’da Spor Toto’nun katkılarıyla 2018 yılında düzenlenecek Dünya Motosiklet Şampiyonası’nın (MXGP) tanıtım toplantısı Afyon Motor Sporları Merkezinde yapıldı. MXGP tanıtım toplantısına Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye Motosiklet Federasyonu Bakanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ve TMF Yönetim Kurulu Üyesi Sadıt Vefa ile şampiyon sporcular katıldı.

 

Yeniden takvimde yerimizi aldık

Afyonkarahisar’da Spor Toto’nun katkılarıyla 2018 yılında düzenlenecek Dünya Motosiklet Şampiyonası’nın (MXGP) tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Dünya Motokros Şampiyonasının motor sporlarının en bilinen en tanınan organizasyonlarından biri olduğunu söyledi. 4 Kıta ve her sene ortalama 17 ülke de MXGP düzenlendiğini ifade eden Uçar, “Biz federasyon olarak 14. yılımızda Afyonkarahisar ile yeniden takvimdeki yerimizi aldık” dedi.

 

Birçok değer kazandırıyor

Uçar sözlerine şöyle devam etti: “Dünya Motokros Şampiyonası ülkelere ve şehirlere tanıtım ve ekonomik yönden katkılarının yanı sıra sportif yönden de birçok değer kazandırıyor. Bu tarz organizasyonlarda hem sporcularımız hem de yarış görevlilerimiz daha sonra yapacağımız uluslararası şampiyonalarda tecrübe kazanmakta. Ben şampiyonayı ülkemize yeniden kazandıran başta Bakanımız ve Belediye Başkanımıza Türk sporu adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

İlk kazmayı vurduk

Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da, “Sağlık ve Termal Turizmini, Spor Turizmi ile birleştirip önemli organizasyonları ülkemizde ve şehrimizde yapmak istiyoruz. Afyon Motor Sporları Merkezi’ni hem Türk hem de dünya sporuna armağan ederken de bu amaçla yola çıkmıştık. “Dünya, burada buluşuyor” sloganıyla ilk kazmayı vurduk ve çok kısa sürede bugünlere geldik. Kısmetse 2018 yılında 64 ülkede canlı, 180 ülkede yayınlanan motor sporlarının en büyük organizasyonu Dünya Motokros Şampiyonası’nı ilk kez Afyon’da düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Şampiyonlar yetiştireceğiz

Hem ülkemiz hem de bölgemiz açısından çok büyük bir organizasyon olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Çoban, “Şampiyonaya baktığımızda 1 milyar 400 milyon izlenme oranı var. Artık bundan sonra Afyonkarahisar’ı dünya şampiyonasına hazırlayacağız. Bu hazırlıklardan sonra motokros pistimiz Dünya ve Avrupa’nın en önemli pisti olacak. Bunun yanında ülkemizin ilk motokros akademisini de Federasyon ile birlikte gerçekleştireceğiz. Buradan zihni açık, kararlı ve sağlıklı genç nesillerin yanı sıra şampiyon sporcular da yetiştireceğiz” dedi.

 

Birçok yarış sever gelecek

Şehre hem yurt dışından hem de yurt içinden birçok yarış severin geleceğini belirten Başkan Çoban şöyle konuştu: “Günümüzde turizm artık güneş, deniz, kumun dışına çıkıp, “Spor Turizmi” ile yeni bir boyut kazandı. Dünya üzerinde istatistiklere bakarsak milyonlarca seyirci görselliği ön plana çıkan uluslararası spor organizasyonlarını yerinde takip ediyor. Bu nedenle onbinlerce insan şehrimize gelecek.  Organizasyonun verdiği bilgiye göre sezonda 2,022 gazeteci ve foto muhabir her organizasyonu da ortalama 111 medya mensubu takip etmiş.”

 

69 gazeteci yarışları izledi

 

69 gazeteci ve televizyoncu da bütün yarışları yerinde izlediğini ifade eden Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban sözlerini şöyle sürdürdü: “Potansiyel olarak rakamlar çok iyi. Afyonkarahisar inşallah bu potansiyeli yerinde ve çok güzel bir şekilde kullanacak.Ben inanıyorumki Dünya Şampiyonası ilimize ve ülkemize çok büyük değer katacak. Biz Anadolu’nun en büyük organizasyonlarından birini yapmanın onuru ve mutluluğunu yaşayacağız” dedi

 

Kazasız belasız geçmesini diliyorum

Tanıtım toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz ise, 2018 yılında düzenlenecek Dünya Motosiklet Şampiyonası’nın ilimizin tanıtılmasına önemli bir katkı sağlayacağını söyleyerek, “Termalin, mermerin, lezzetin merkezi olan adlandırdığımız ilimiz son zamanlarda yaptığı etkinlikler ile sporunda merkezi olma yolunda da hızla ilerlemektedir. Organizasyonda emeği geçen başta  Federasyon Başkanı, Belediye Başkanımız olmak üzere tüm çalışanlara huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bu yarışmanın kazasız, belasız bir şekilde ilimizin tanıtılmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.  

 

Başkan Çoban’ı tebrik ediyorum

Tanıtım toplantısında konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın tanıtımında çok beklemedikleri muazzam bir atım atıldığını söyleyerek, “1 milyar 400 milyon kişi burayı takip edecek. Yani dünyada her 5 kişiden birisi Afyonkarahisar’ı öğrenecek. Afyonkarahisar’a gelen misafirler turizm açısından büyük bir potansiyeli yakalamış olacak. Valimiz Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

 

Bize güldüler

“Afyonkarahisar’ı termal turizm, kongre turizm, sağlık turizmin yapacağımız gibi spor turizminde merkezi yapacağımız dediğimizde bazıları güldü” diyen Bakan Eroğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük destekleri ile burayı muazzam bir spor kompleksi olarak düzenlendi. Büyük yatırımlar yapıldı. Pek çok Büyükşehir’den önce bizim stadımız ve tesislerimiz inşa edildi. Gerçekten bu Afyonkarahisar’da spor turizminin gelişmesinde büyük katkı sağladı. Hatta biliyorsunuz burada pek Dünya’dan ve Türkiye’den spor kulübü bölgede antrenmanlar yaptı” diye konuştu.

 

İmkanlar çok güzel hazırlandı

Spor kompleksinde yeterli antrenman sahaların olmadığına dikkat çeken Bakan Eroğlu, “İnşallah bununla ilgili ilaveler yapacağız. Bunun dışında bizden kros ve koşu alanları talep edildi. Bu bölgemizde çok muhteşem 41 tane kros alanını orman içerisinde yaptık. Bunlar gerçekten muhteşem adımlardır. Afyonkarahisar çok büyüyor ve gelişiyor. Ben özellikle Federasyon Başkanımıza, Belediye Başkanımıza bu konuda emeği geçen sporcu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Burası Afyonkarahisar Belediyesi imkanları ile çok güzel hazırlandı” dedi.

 

Gerekli desteği vereceğiz

2018 yılında Dünya Motosiklet Şampiyonası’nın (MXGP) Afyonkarahisar’da yapılacağını belirten Bakan Eroğlu, “Ben bunun mükemmel bir şekilde yapılacağına gönülden yürekten inanıyorum. Gerçekten emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Sadece buraya gelecek malzemenin 70 TIR’a yakın olduğunu biliyoruz ve bu organizasyonun ne kadar muhteşem bir organizasyon olduğunu açıkça gösteriyor. İnşallah Afyonkarahisar için bu hayırlara vesile olur. Hükümet ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak ne gerekiyorsa yapacağımızın sözünü veriyorum. Artık diyoruz ki, Bütün dünya Afyonkarahisar’da buluşuyor” ifadelerini kullandı.

 

Sporculardan motokros gösterisi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun konuşmasının ardından ülkemizde şampiyonluklara imza atmış başarılı sporcular Afyon MX Pisti’nde gösteri yaptılar. Şakir Şenkalaycı, Şevki Şevkiev, Mustafa Çetin, Batuhan Demiryol, Mehmet Çelik, Emircan Şenkalaycı, Yasin Karaböce, Ata Kahvecioğlu ve Furkan Valimakimx rampasından atladı. >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

 
Anahtar Kelimeler: 64, ülkede, canlı, 180, ülkede, yayınlanan, motor, sporlarının, gözde, organiz,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 434
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Güncel Haberleri
FETÖ CEZALARI KESİLİYOR
EĞİTİME REKOR DESTEK
ŞARKILAR SÖYLENDİ FİDANLAR DİKİLDİ

ŞARKILAR SÖYLENDİ FİDANLAR DİKİLDİ
GÜZEL SÖYLEŞİ OLDU
DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ MUTLU ETTİ
Önce boğdu sonra yaktı
Düğünlerde silah atma devri bitti
Diğer Başlıklar

KAÇAKÇI TÜFEKLERİ KAPIŞ KAPIŞ
FETÖ CEZALARI KESİLİYOR
EĞİTİME REKOR DESTEK
ŞARKILAR SÖYLENDİ FİDANLAR DİKİLDİ
ÇOBANLAR ETKİNLİKLERE DOYMUYOR
VOLEYBOL DA ŞUHUT FARKI
BU MAÇIN TEKRARI YOK
GÜZEL SÖYLEŞİ OLDU
HATA İSTEMİYOR
DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ MUTLU ETTİ
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Ali KÜÇÜKKARTAL
LANETLİLER…
    Kudüs… Filistinin kan...
Fatih SUSUZ
İLK YARIDA SON TANGO
Süper Amatör Lig’de ilk yarılar bu...
Mustafa Özkal
ZAPTA GEÇSİN EFENDİM
HERKES KENDİ YOLUNU BULUR Bir yola girmek aslınd...
M.Emin Güzbey
KÖMÜR MEVZUU
  Geçen hafta özellikle ‘Y...
Ahmet SARLIK
BELEDİYESPOR VE ALT YAPI GERÇEĞİ!
  Belediye Başkanı Burhanettin Çoban&...
Gökhan Kocaaslan
Sinanpaşa MYO kapanacakmış...
Evet başlıktan anlaşılacağı gibi SinanpaşaMeslek Y...
Ahmet Işık
Hainler iş başında
  İl Emniyet Müdürümüz F...
Hüseyin ÖZHARPUTLU
Lider asla bir mesuliyet korkusuna boyun eğmez...
  Bir hareketin veya eylemin başında eğer o ...
Rabia Güzbey
Festival dedik, fosss-tival çıktı
Geride bıraktığımız hafta içinde Termal ve ...
YAVUZ DONAT
Kıbrıs’tan “entel dantel” manzaraları
Nâzım Hikmet'in      "...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
ORTADOĞULU OLMAMAYA ÇALIŞMAK
 Yurdumuzun coğrafi konumu her ne kadar Ortad...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1908:0113:0415:3017:4919:19

Sunday, December 17, 2017
Tarihte Bugün
1273 - Hz.Mevlana'nın Ve Üçüncü Murad Han'ın Vefatları
1941 - Türkiyede ekmeğin Karne ile Verilmesi
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
3.17