Bugün - Sunday, March 18, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Haber Detayları

DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (1)

DOĞA KOLEJİ’nin İlimizdeki kampüsü 4.

Söyleşi Haberi - Monday, September 18, 2017 - 11:25
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

DOĞA KOLEJİ’nin İlimizdeki kampüsü 4. Yılında. Eğitim Türkiye için çok önemli. FETÖ’nün okullarının ve dersanelerinin kapatılması sonrasında eğitim konusuna özel sektörün ilgi göstermesi için AK Parti Hükümeti elinden geleni yapmakta. Eğitime özel sektörün yatırım yapması aslında ticari açıdan pek rantabıl değil. Çünkü eğitime yapacağınız yatırımı, başka bir sektöre, mesela ‘inşaat’ alanına yapsanız eğitim’den kazanacağınızın üç misli kazancı kısa sürede elde edebilirsiniz. Hele bir de tarla alıp, önce araziye çevirip üstüne de kimsenin alamadığı ölçüde bir yapılaşma iznini aldınız mı, kazancınız bir anda on misline çıkabilir.
Bunun örneklerini görmek isterseniz şöyle etrafınıza bir bakın yeter... Bu konuya önümüzdeki günlerde değiniriz. HHH Doğa Afyonkarahisar Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Avcı uzunca bir zamandır davet etmekteydi. Hem benim, hemde Ramazan beyin yurtdışındaki proğramlarımız nedeniyle bu davetin tarihini ikimizin de Afyon’da müsait bir tarihe denk gelmesi ancak geçen hafta olabildi. ‘Sabah mutlaka kahvaltıya bekliyorum abi’ sözlerine ‘rejim’ falan desekte, ısrarı etkili olunca okula ziyaretimiz kahvaltıyla başlamış oldu. Kahvaltıyı bahçede oluşturulan güzel bir mekanda yaptık.

Eğitime yapılan yatırım: Delilik

Eğitime yapılan yatırım, tabiri yerindeyse bana göre tam bir ‘delilik’. Çünkü yukarıda da belirttiğim gibi eğitim yerine başka bir yere yatırım yapsanız, bir anda bire on kazanabilirsiniz. Şehrimizin lüks otomobilli ve ünlü manken partnerli bazı zenginlerinin hiçte ‘deli’ olmadıkları, ‘akıllı hapazlamacı’lardan oldukları bir dönemde, biz ‘deli’ sayımızın artmasını diliyoruz. Ramazan Avcı’da bu delilerden birisi. Neden böyle bir delilik yaptığını sordum Ramazan Avcı’ya; FETÖ’nün bu alanda geldiği nokta malumdu. Hükümet dersanelerin kapatılma kararı sonrasında Milliyetçi-Vatanseverinsanların eğitim alanında yatırım yapmalarını istedi. Bende özellikle Afyonda FETÖOkullarına alternatif bir eğitim kurumlarının daha da güçlenmesi ve alternatif hale gelebilmesi için böyle bir yatırıma karar verdim. Ve bu alana girerken de en iyisi olmasına gayret ettik. Eğitim alanında son konulan çıta hangi yükseklikteyse daha sonra yapılacak olan yatırımlar mutlaka o çıtayı geçme noktasında çaba sarfedecekti. Bu da Şehrimizin eğitim kalitesinin artmasına vesile olacaktı. Bu nedenle de DOĞA gibi alanında en güçlülerinden birisini buraya getirmeyi hedefledik. Bunu da başardık. Başarı hiç bir zaman tesadüf değildir sözü çok doğru. Eğer İlimizi eğitimde başarılı İller arasına yükseltmek istiyorsak, bunun için mutlaka o İlin yatırımcıları harekete geçmeli. Herşey para demek değildir. Bu eğitim alanında çok para kazanmak diye bir şey yok. Bunu biliyorduk zaten. Paradan önemli şeylerden birisi olan iyi eserler bırakabilmek, iyi nesiller yetiştirebilmek... Biz de bunun için yola çıktık. Bunun adı delilik ise, evet delilik yaptık, yapıyoruz ve yapacağız da. Hem de çok delilikler yapacağız bu alanda. Çünkü Ülkemizin bu deliliklere ihtiyacı var. 

 

DOĞA konseptinin dışına çıkmak mümkün değil...

 

DOĞA gibi eğitimde marka olmuş olan kuruluşlar, isimlerini verdikleri yerleri başı boş bırakmıyorlar. Neredeyse adım atarken onlara sormak, danışmak ve olur larını almak durumundasınız. Ramazan Avcıve ortakları okul yeri konusunda epey bir gidip gelmişler DOĞA’nın Genel Merkezine. Ankara yolundaki bazı yerleri beğenmemiş DOĞA Yönetimi. Sonunda şimdiki yere olur demişler. Projenin hazırlanması, inşaat çalışmaları ve yöneticiöğretmen-personel seçiminde kılı kırk yarmış DOĞA. Boşa ve kolayca marka olunmadığının birer göstergesi tüm bu kılı kırk yarmalar. Okul açıldıktan sonra 10-11 ve 12. Sınıfların açılması için epey ısrarcı olmuş Afyon Yönetimi. Ama DOĞA epey bir süre Hayırdemiş. Bu hayıraslında boşuna söylenilmemiş. Çok çeşitli gerekçeleri var. Ramazan Avcı şimdi hak veriyor DOĞA Genel Merkezinin o dönemlerde neden hayır’da direnmesine. Onca çabadan sonra şimdi Afyon DOĞA’da 10-11 ve 12. Sınıflar açılmış durumda.


Kapasiteyi sonuna kadar doldurmayacaklar

DOĞA Afyonkarahisar Kolejinin öğrenci kapasitesi 1158 olmasına rağmen, Kolej
Yönetimi 850-900 sayısını geçmek istemiyor. ‘Çünkü’ diyorlar; ‘Okuldaki öğrencilerimizin sınıflarda daha rahat eğitim görmelerinden yanayız. Kalabalık ve yoğun sınıflar olmasın istiyoruz.’ DOĞA’nın kendi konseptine uygun bir şekilde oluşturulan alanda Ekoloji derslerinin de verildiği bölümdeki kahvaltı esnasında DOĞA Kolejiile bilmediğimiz pek çok hususu da öğrenmiş olduk. Kahvaltı sonunda, okulun yemeklerinin hazırlandığı mutfak bölümüne geçtiğimizde anladım neden kahvaltı için ısrar ettiğini Ramazan beyin. Hem öğrencilere ne kadar lezzetli yemeklerin ikram edildiğini göstermek, hem de o lezzetli yemeklerin hazırlandığı mutfak hakkında bilgiler vermek istemişti. 5 yıldızlı otellerin mutfaklarını
aratmayacak bir modenlikte ve temizlikteydi DOĞA’nın mutfakları. Kahvaltıdaki tüm çeşitlerin kalitesi, lezzeti ve sunumu da 5 yıldızı hak etmekteydi. DOĞA Kolejlerinin tamamında aynı menü uygulanıyor. Beslenme Uzmanı Taylan Kümeli’nin hazırladığı menüler, Bilkent Üniversitesinin yan kuruluşu olan BCC firmasının deneyimli ekibi tarafından DOĞA Afyonkarahisar Kolejinde hazırlanıp, öğrencilere ve öğretmenlere sunuluyor. BCCgünlük olarak Türkiye çapında 65 bin kişiye Avrupa standartlarında yemekhizmeti veren bir kuruluş. Bilkent Holdingçatısı altındaki bu kuruluşun elemanlarını seçmekte ise oldukça titiz olduğunu belirtmek gerek. Mutlak memnuniyetin ancak kaliteli hizmet sunumuyla sağlanacağına inanan şirketin tedarikçilerini de pek çok açıdan haberlihabersiz denetlediklerini de belirtelim. BCC Afyonkarahisar DOĞA Kolejinde mükemmel bir mutfak dizayn etmiş. Çalışanları hijyen kurallarına önem gösteriyor. Zaten okulda sürekli olarak bir gıda mühendisi görev yapmakta. Öğrencilere kahvaltı ve öğle yemeğinin yanı sıra bazı sınıflardaki öğrencilere de ikindi kahvaltısı ikram ediliyor. Öğrenciler ve öğretmenler ile personel toplamında günde neredeyse bin kişiye yemek çıkartılan bu mutfağa gösterilen özen, DOĞA’nın öğrencilerine verdiği değerin bir başka göstergesi...

 


 
Anahtar Kelimeler:
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 1551
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Söyleşi Haberleri
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR

BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
Afyon sahiplerinden birisini daha kaybetti...
Sami’ler Hakka Yürüdü
Kimler ByLock'cu Çıktı
Diğer Başlıklar

Kışla geliyor
Milletin kapısı açık
Ziyaretçi akınına uğruyor
Basına cansuyu teklifi
Yarının yaşlılarıyız
Her zaman yanınızdayım
Sınavlar yapılıyor
Çanakkale ruhunu yaşadık
Bıyıklarımızı kesmediğim sürece, su kesilmeyecek
75.YIL’DAN BAŞKAN ÇOBAN’A ZİYARET
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
İSMAİL AKAR
Saadet Zinciri
              &...
Fatih SUSUZ
İÇERİDE “İN” DIŞARIDA “OUT”
  Köşe yazıma bu sefer basketbol takımı...
Ahmet SARLIK
YÖNLER KARIŞIYOR?
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından trafik yoğunl...
Ahmet Işık
Albay Diker bu bayrağı AEV için bu araziye diker
2017 Ağustos ayında Yüksek Askeşi Şurası&rsq...
Mustafa Özkal
ZAPTA GEÇSİN EFENDİM!
YANLIŞLAR MİADLI, DOĞRULARSA EBEDÎDİR &nbs...
Ali KÜÇÜKKARTAL
İTİRAZIM VAR!
Muhalefet doğru yapıldığında güçlü...
Gökhan Kocaaslan
8 MART ANLAMLI
8 Mart’ta Dünya Kadınlar Günü...
BASINDAN SEÇMELER
FET֒nün temizlenemediği üniversiteler..
Üniversitelerden gelen bilgi ve belgelerde FE...
Rabia Güzbey
Önce insan olabilmek…
  Neredeyse her hafta sokak ortasında &Ccedi...
M.Emin Güzbey
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
              &...
Ramazan DEMİR
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN ‘ALLAH’ LAFZI (I)
  Allah’a Tanrı/Zat Denir mi? Yaklaşı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
YAVUZ DONAT
İl il… FETÖ
  Afyon... Denizli... Manisa... Me...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
ORTADOĞULU OLMAMAYA ÇALIŞMAK
 Yurdumuzun coğrafi konumu her ne kadar Ortad...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1799 - Fransız İmparatoru Napolyon Bonapart Akka Kalesi'ni kuşattı. Kuşatma, Napolyon'un başarısızlığı ile sonuçlandı. 21.000 kişilik Fransız ordusunu perişan eden Cezzar Ahmet Paşa'nın 5.000 askeri vardı.
1851 - Türk müziği hanende, sazende ve bestekarı Basmacı Abdi Efendi İstanbul'da öldü. Doğumu
1915 - Çanakkale Zaferi kazanıldı. Çanakkale Savaşı, İngiltere ve Rusya'nın 2 Ocak'ta kararlaştırdıkları gövde gösterisi üzerine çıkmıştı. Savaş 23 gün sürdü.
1920 - Osmanlı Meclis-i Mebusan'ı, İstanbul'da son toplantısını yaptı.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.77