Bugün - Sunday, February 18, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Haber Detayları

Hazırız mutlaka kazanacağız

MHP eski Milletvekillerinden Meral Akşener önderliğinde ki yeni oluşuma destek vermek için Afyonkarahisar’da Milliyetçi Hareket Partisi’nden 300 kişi daha dün istifa ederek Akşener ve yeni kurulucak partisine tam destek vereceklerini söylediler. MHP Merkez İlçe Başkanlığından alınan Alper Yağcı, “Milletimizle birlikte gelecek nesiller için çaba sarfetmeye hazırız ve mutlaka kazanacağız”

Siyaset Haberi - Thursday, September 14, 2017 - 05:14
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

 

Afyonkarahisar Milliyetçi Hareket Partisi’den istifalar devam ediyor. Meral Akşener önderliğinde kurulacak yeni partiye katılacaklarını söyleyen 300 kişi dün MHP’den istifa ettiklerini açıkladılar ve istifa dilekçelerini imzaladılar. Beyaz Saray Tesislerinde düzenlenen toplantının açılışı konuşmasını Meral Akşener’e desteğini daha önce açıklayan ve Merkez İlçe Başkanlığı görevinden alınan Alper Yağcı yaptı.
Adalet arayışına döndü
“Demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partilerin temel hedefi savunduğu düşüncelerini yaşatması ve iktidar yapmasıdır” diyerek sözlerine başlayan Yağcı, “Biz Türk Milliyetçilerinin mücadelesi, milletin ve devletin yüceltilmesi gayesinden ibarettir. Bu gaye her türlü çıkar ve hesabın önünde gelir. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi’nin içinde demokratik hakkımızı kullanarak kongrenin yapılmasını talep ettik. Bu taleplerin keyfi olarak reddedilmesi ve hukukun hiçe sayılarak çiğnenmesi bizlere Milliyetçi Hareket Partisi’nde düşüncelerimizi gerçekleştirme imkanı tanımamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’nde vermiş olduğumuz demokratik hak arama mücadelesi Türkiye’nin demokrasi ve adalet arayışına dönüşmüştür” dedi.
Yeni parti gerekli oldu
Tüzük kurultayının iptalini istediklerini bunun red edildiğini söyleyen Yağcı, “En son 20 Haziran 2017 tarihindeki mahkemede yapılmış olan tüzük kurultayının iptali ve itiraz yoluna kapalı olan kararı çok istememize rağmen demokratik hakkımızı kullanmamıza tamamen engel olmuştur. Türk Milliyetçilerinin parlamenter sistemden yana tavır ortaya koyarak referandum sürecinde vermiş olduğu demokrasi mücadelesi milletimiz tarafından taktirle karşılanmıştır. Bu sebeple yeni bir oluşumu (partinin kurulmasını) milletimiz istemiş ve yeni partiyi milletimiz kurma arzusu içine girmiştir. Yeni partimizi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş felsefesine bağlı olacağına inancımız tamdır” dedi.
Millete sadakat şart
Yağcı, “Yeni kurulacak olan partimizin ülkede yeniden mülkün temeli olan adaleti tesis edeceğine, demokrasinin bütün kurum ve kurallarıyla gerçek manada işletileceğine, kurumları ile güçlü bir devletin sınırları içerisinde huzurlu ve mutlu bit milletin yaşatılacağına, buna bağlı olarak bir ferah toplumu oluşturulacağına, devlet yönetiminde keyfiliğe son verip, her ferdin devlet imkanlarından eşit şekilde faydalanmasının sağlanacağına, yeni partide devlet yönetiminde likayat, devlete ve millete sadakatin esas alınacağına, şeffaf denetlenebilir ve hesap verilebilir bir düzen tesis edeceğine, Milli ve manevi değerlere sahip evrensel normlara uygun bir yönetimin benimseneceğine inanmaktayız” dedi.
Önemli katkı sağlayacağız
“Kötü yönetimler neticesinde ayrışan ve birbirinden uzaklaşan toplum fertlerinin yeniden ortak paydamız olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti noktasından buluşmak ana hedefimiz olacaktır” diyerek sözlerine devam eden Yağcı, “Bugün Türkiye içerisinde bulunduğu siyasal, toplumsal ve ekonomik sıkıntılar milletin temel sorunlarını oluşturmaktadır. Türk siyasi hayatının tek kutupluluktan kurtulması ve normalleşmesi için yeni parti çok önemli katkı sağlayacaktır. Yeni partimiz inanıyoruz ki milletimizin bütün beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verecek bir yapıya sahip olacaktır.Tüm bu sebeplerden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yapan tüm İslam davasına ömrünü adamış insanlar olarak yüreğimiz buruk ama doğru olduğuna inancımız tam olarak Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partiye katılmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ediyoruz”
Mücadelemiz haktır
Hep birlikte mücadele edeceklerini söyleyen Yağcı, “Mutlu ve güçlü bir Türkiye çağrısıyla yola çıkan partinin başarılı olması konusunda Türk Milleti’nin talepleri dikkate alınarak, azimle ve kararlılıkla; inandığımız değerleri fikirler ve düşüncelerin iktidar olması için hep birlikte mücadele edeceğiz. Bize her türlü iftirayı atabilir, hakaret edebilir, yalan dolanlarla önümüzü kesmeye çalışabilirler. Biz yinede hiç kimseyle kavga etmeyecek, herkesi kucaklayacak ve birlik içerisinde Büyük Türkiye hayalimize doğru yürümeye devam edeceğiz. Yeni oluşumun amacı açlıkla, yolklukla,yoksullukla, yozlaşmayla,yasaklarla,hukuksuzlukla adeletsizlikle,terörizmle mücadele etmektir. Bu mücadele de milletimizle birlikte gelecek nesiller için çaba sarfetmeye hazırız ve mutlaka kazanacağız. Çünkü! Bizim mücadelemiz haktır,zafer mutlaktır”
Önemli isimler yer aldı
İlk konuşmayı yapan Alper Yağcı yeni oluşuma destek veren önemli isimleri tek tek saydı. Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Prof. Dr. Abdülkadir Akcan, MHP eski Milletvekil Dr. Mehmet Telek, MHP eski Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Fethibey Belediye Başkanı Mustafa Özdemir, Fethibey Belediye Başkanı Aykut Okumuş, Çobanlar eski Belediye Başkanı Sefa Değirmen, MHP’li İl Genel Meclis üyeleri İsa Çağa, Nazmiye Kılçık, Halis Bal, Tolga Yıldırım, çok sayıda ilçe eski başkanı, eski belde belediye başkanları, Ülkü Ocakları eski başkanı gibi önemli isimler yeni oluş ile Meral Akşener’in yanında olacaklarını belirttiler.
47 şehri birlikte gezdik
Toplantıda konuşan MHP eski Milletvekili Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Prof. Dr. Abdülkadir Akcan, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin, “Ülkücülük MHP’de olur” sözlerine cevap vererek, “Bizim ülkücülüğümüzü hiç kimse tartışamaz ve silemez. Meral Akşeher hanımefendi yeni oluşum sırasında bana, ‘Abi birlikte yürümük çok istiyorum’ dedi. Bende Meral Hanım ile birlikte 47 şehiri tek tek gezdik. Her gittiğimiz şehirde büyük bir ilgi ve teveccüh vardı. Meral Hanım toplam 58 şehir gezdi” dedi.
Niyetimiz bölmek değil
“Hiçbir hareketi bölmek gibi bir niyetimiz yok” diyerek sözlerine devam eden Akcan, “Şu anda yıllarca hizmet ettiğimiz partimizden ayrıldığımız için içimiz buruk olabilir ama buna mecburuz. Bizim hiçbir hareketi bölmek gibi bir niyetimiz yok. Biz Türk Milletinin geleceği için buradayız. Ülkücülüğümüzden taviz vermeden istifa ediyorum. Hayırlara vesile olsun” dedi.
Milletimizi kucaklayacağız
Milliyetçi Hareket Partisi eski Milletvekillerinden olan Dr. Mehmet Telek’te istifasını vererek Meral Akşen’in yanında olduğunu ifade etti. Burada bir konuşma yapan Telek, Bizi bu hale getiren yöneticiler şapkalarını önlerine koyarak bir düşünmek zorundalar. Yıllardır neden iktidar olamıyoruz onu sorgulamaları gerekmektedir. Üzüntü ile partimizden istifa ediyoruz ama gelinen nokta budur. Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa eden arkadaşlarımızda aramızda. Onlarada teşekkür ediyorum. Bu harekete destek olduğum için emin olun çok kişide beni yolda çevirip tebrik ediyor” dedi. Yeni oluşum ile milleti daha fazla kucaklayacaklarını söyleyen MHP eski Milletvekili Dr. Mehmet Telek, “ Bu hareket Türk milletini kucaklayacak, ötekileştirmeyecek. Demokratik parlamenter sisteme göre daha ileri müreffeh bir ülke için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
İkinci parti olacağız
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi MHP üyeliklerinden istifa eden İl Genel Meclis üyeleri, Nazmiye Kılçık, Halis Bal, Tolga Yıldırım, İbrahim Acar gibi isimler adına konuşan MHP Grup Başkan vekili İsa Çağa ise, “Son zamanlarda sesimizi kestiler konuşturmamaya başladılar. Yeni oluşuma Meral Hanıma destek verdiğimiz için sesimizi kısmaya başladılar. Haftada 5 ggün basında yer alırken şimdi çıkamaz olduk. Biz Meral AkşeherZ Hanım önderliğinde kurulacak partimizi Türkiye’de AKP’den sonra ikinci parti haline getireceğiz” dedi.
Tüzüğe göre hareket edeceğiz
Çobanlar İlçesi eski MHP’li Belediye Başkanlarından olan Sefa Değirmen’de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi başta olmak üzere ilde yapılan yanlışları tek tek sıraladı. Değirmen, “Yıllar önce Mehmet Emin Güzbey, Mustafa Baştuğ ve ben üç hilali Afyonkarahisar’da diken kişileriz. Şu anda partimiz genel merkezinde yaşananlardan dolayı istifa etmek zorunda bırakıldık. Bizi ülkücü olmaktan azleddiler. Meral Akşaher Hanım, Koray Aydın ve Ümit Özdağ beyin arasına nifak sokarak parçalamak istediler. Bir nefer olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ediyorum. Yeni kurulacak partimizin tüzüğüne göre hareket edeceğiz. Şu anda burada bulunan hiç kimse ne il başkanı, ne ilçe başkanı. Partimizin üst kurulu bunu belirleyecektir” dedi.
Rakibimiz MHP değil AKP
1999 yılında ki mücadelenin yeniden tekrarlanacağını söyleyen ve iddialı olduklarını dile getiren Sefa Değirmen, “1999 yılında ilimizde yaptığımız çalışmaların aynısını yeniden yapacağız ve partimizi birinci sıraya getireceğiz. Bu bilinçle çok çalışacağız” dedi. MHP İl Başkanı Mehmet Karagöz’ün, “Dinar Belediye Başkanı partimizden istifa etti ama eşinin kaydı hala partimizde onunda istifasını verdirsin” sözlerine atıfta bulunan Değirmen, “Değerli arkadaşlarımız istifa ederken sadece kendiniz değil aileniz ile birlikte istifanızı verin. Ayrıca bizim hedefimiz ve rakibimiz MHP değildir, bizim rakibimiz AKP’dir. Meral Hanım kınalı elleriyle Recep Tayyip Erdoğan’a tokadı çarpacaktır” dedi. Programda son konuşmayı ise ülkücü camianın önde gelen isimlerinden Selamet Yıldırım yaptı. Konuşmaların sonunda ise toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 
Anahtar Kelimeler: MHP, eski, Milletvekillerinden, Meral, Akşener, önderliğinde, ki, yeni, oluşum,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 806
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Siyaset Haberleri
Afyon Ak Parti Haftalık Basın Toplantısı
“Türkiye artık eski Türkiye değil”
İYİ Parti Ulusoy ile devam

İYİ Parti Ulusoy ile devam
İklimimiz baraj ve göletler ile değişti
Kemal’e acı biber
2019 TÜRKİYE İÇİN MİLAT OLACAK
Bize neler oluyor ?
Diğer Başlıklar

AKܒnün demirbaşı hastanın bacağında
ŞEHİDE VE TÜRK BAYRAĞINA SAYGISIZLIK
MİTİNG ALANLARI BELİRLENDİ
ŞEKER FABRİKALARI SATILIYOR
KÜRT MAHMUT ÖRNEK OLDU
BOŞ TRİBÜNLERE OYNANDI
KAZANMAMIZ GEREKİYORDU
Salonda “CAN” pazarı 86-84
STEFANOS KENDİNİ YERLERE ATTI
ÜST DÜZEY MÜCADELE VARDI
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Ali KÜÇÜKKARTAL
NEZAKET ŞART!
Basit bir şirket bünyesindeçalışan ins...
İSMAİL AKAR
KATİL AMERİKA
TSK’nın 20 Ocak’ta başlattığı Afrin&rs...
Fatih SUSUZ
YAĞMUR BEREKETLİ GELDİ
İlimizi 2.lig Kırmızı Grup’ta başarıyla tems...
M.Emin Güzbey
FETÖ DAVALARINDA SON DURUM -2-
    Dünkü yazımda FETÖ/...
Ahmet Işık
ÖRNEK PROJEYE İMZA ATALIM
  Ülkemizde illerde ve ilçelerde...
Ramazan DEMİR
AYDIN (II)
Genç din dersi öğretmeni (bay),karşısı...
Mustafa Özkal
ZAPTA GEÇSİN EFENDİM
SIGMUND MUSTAFA’DAN ÖZŞAHİN MEHMET&rsq...
Ahmet SARLIK
GÜN BİRLİK GÜNÜ
    Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
BASINDAN SEÇMELER
Nurettin Veren/ YENİAKİT
Yetkilerini zulüm olarak kullanan rektör...
Gökhan Kocaaslan
Sinanpaşa MYO’ya yeni bölümler
  AKÜ Rektörü Mustafa Solak&r...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
YAVUZ DONAT
İl il… FETÖ
  Afyon... Denizli... Manisa... Me...
Rabia Güzbey
Festival dedik, fosss-tival çıktı
Geride bıraktığımız hafta içinde Termal ve ...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
ORTADOĞULU OLMAMAYA ÇALIŞMAK
 Yurdumuzun coğrafi konumu her ne kadar Ortad...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1451 - Fatih Sultan Mehmed Han'ın tahta çıkışı.
1952 - Türkiye NATo'ya girdi.
2006 - Fırtına
779 - İbrahim bin Ethem (k.s.) hazretlerinin vefatı.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
5.94