Bugün - Tuesday, July 17, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Haber Detayları

Kanunsuzluğa müsaade yok

Kamu kurum ve kuruluşlarının ziyaretleri kapsamında İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel’e bir ziyaret gerçekleştiren Vali Mustafa Tutulmaz’a ziyaret sırasında Başkan Sel tarafından İl Genel Meclisinin çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Güncel Haberi - Tuesday, September 12, 2017 - 09:15
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...


İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel’i ziyaret ettikten sonra 2017 yılı Eylül ayı İl Genel Meclisi toplantısına katılan Vali Mustafa Tutulmaz, meclis üyelerine hitaben bir konuşma yaptı. Vali Tutulmaz; “Yaklaşık 2 aydır birlikte çalışıyor ve sizlerin aldığı kararları uygulamaya çalışıyoruz. Tabi bu süre içerisinde ilçelerimizi hızlı bir şekilde ziyaret ederek tanıma imkânı buldum. Zaman zaman köylerimizi ziyaret ederek köylerimizin alt yapısını görme imkânımız oldu” dedi.
Başarıların devamını dilerim
Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin hizmetler bağlamında çok güzel bir konumda olduğunu ifade eden Vali Tutulmaz, “Alt yapı konusunda köy muhtarlarıyla yaptığımız istişarelerde bizlerden istenen genellikle komşu köylerle olan bağlantı yollarının daha iyi yapılması konusudur. Köylerin yolları tamamen tamamlanmış, kanalizasyonda ve parke çalışmalarında çok iyi hizmetler yapılmış. Bunda hepinizin emeği var bu anlamda sizlere teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
Eksikleri gözlemlemektesiniz
İl Genel Meclislerinin demokrasinin oluşmasında, demokrasinin yerleşmesinde ve yaygınlaşmasında önemli yerler olduğunu belirten Vali Tutulmaz sözlerine şöyle devam etti: “Seçimin başlangıcı olan İl Genel Meclisleri hem halka yakındır, hem de hesap verilebilir bir konumdadır. Sizler her zaman vatandaşın içerisindesiniz. Hem vatandaşlardan gelen istekleri, hem de kendi yaşantınızdan gördüğünüz eksiklikleri gözlemlemektesiniz” diye konuştu.
Makamların hakkını vermeliyiz
İl Genel Meclisinde bulunda gurubu bulunan siyasi partilerin uyum içinde çalıştığına dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz, Hizmet yarışının dışında bir sıkıntı olmadığını görüyoruz. Bu anlamda da İl Genel Meclisi üyelerimizin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” İşgal ettiğimiz makamların hakkını vermemiz gerektiğini hatırlatan Vali Tutulmaz; “İster atanmış olalım, isterse seçilmiş olalım bizler bulunduğumuz makamların hakkını vermeliyiz” dedi.
Hizmetlere destek oluyorsunuz
“Bu makamlar bizlerin egolarını tatmin etmek için bize verilmiş yerler değildir” diyen Vali Tutulmaz, “Bizim önceliğimiz vatandaşa hizmet olmalıdır. İlimizin alt yapı sorunlarının giderilmesi, milli ve manevi kalkınmamızın sağlanması, ilimizin tanıtılması, eğitim, sağlık gibi her alanda hizmetlerin yapılmasında sizlerin büyük rolü var. Kendi bünyenizde direk hizmetler verdiğiniz gibi başkalarının yaptığı hizmetlere de destek oluyorsunuz” diye konuştu.
Çaba sarf etmemiz gerekiyor
Bunun artarak devam etmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Tutulmaz, “İnsan odaklı bir anlayışla hareket etmemiz gerekmektedir. Bunun da temeli eğitimden, kültürden geçmektedir. Yerel kültürümüzü benimsetmemiz ve yaygınlaştırmamız gerekmektedir. Yerel kültürümüzü evrensel kültürle harmanlamamızda tanıtımla mümkün olur. Buda Afyonkarahisar’ımızın tanıtılmasından geçmektedir. Bizim her geçen gün ilimizin tanıtılmasına yönelik daha çok çaba sarf etmemiz gerekir.”
Afyon’un geleceği parlak
Konuşmasında Afyonkarahisar’ın büyüyüp gelişmesi yönünde çok büyük imkânlara sahip olduğunu vurgulayan Vali Tutulmaz; “Afyonkarahisar gerek yolların kesiştiği yer olması, gerek doğal kaynaklarının önemli bir zenginliğe kavuşması ve zaferin kazanıldığı topraklar olması hasebiyle potansiyeli yüksektir. Milli gelire katkısı her geçen gün artan ilimiz istihdamı sağlama konusunda başarılı ve bu bağlamda geleceği parlak olan illerden birisidir” dedi.

Çok iyi değerlendirmeliyiz
Potansiyeli çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini belirten Vali Tutulmaz, “Bunu sağlamanın yolu dar çevremizden uzaklaşıp tanıtımı artırmaktır. Afyonkarahisarhisar’dan bayram tatili süresince yaklaşık 1 Milyon 200 bin kişi geçti. Buradan geçen insanlar Afyonkarahisar’ı tanıdı, lezzetlerimizin tadına baktılar. Bu olayı bizler ülke çapına ve hatta dünya çapına taşımamız gerekmektedir. Termal otellerdeki yatak kapasitemiz 24 bindir. Önümüzdeki günlerde 36 bine çıkması söz konusudur. Bu kapasitenin tamamen doldurulması hatta artırılması tanıtım yapılmasıyla mümkün olacaktır” dedi.
Tanıtım profesyonelce yapılır
Tanıtımın profesyonelce yapılması gerektiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz, “Gerek il özel idare, gerek kamu şirketleri kaynaklarıyla ve en önemlisi de halkımızın oluşturduğu sivil toplum kuruluşlarıyla tanıtıma destek vermemiz gerekmektedir. Bizler hizmet üretiyoruz. Ürettiğimiz hizmetin pazarını da buluyoruz. Ancak bizim hizmetlerimizi daha çok kişiye ulaştırmamız adına daha çok gayret etmemiz ve tanıtım faaliyetlerinde bulunmamız gerekmektedir. Tanıtım faaliyetlerimiz var ama bunu daha da fazla artırmak gerekiyor” dedi.
Hizmet etmek için buradayız
Hava yolu ile alakalı bazı olumsuzlukların olduğundan bahseden Vali Tutulmaz; “Hava yolu ilimizde çok fazla kullanılmıyor. Bizler hava yollarının kullanımını artırmamız için girişimlerde bulunmamız gerekiyor. Sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları olarak Afyonkarahisar’a daha fazla uçak getirmeliyiz ki insanlarımıza daha fazla iş ve aş temin edebiliriz. Hepimiz hizmet etmek için buradayız.”
Burada güzel hizmetler yapılmış
Vali Tutulmaz, “Bizler millete karşı sorumluyuz. Bazılarımız seçimle, bazılarımız da atamayla görevlerinin başlarındadır. Bizim inancımıza göre bu günümüzün dünden daha iyi olması için gayret etmeliyiz. Burada güzel hizmetler yapılmış. Gerek seçilmişler, gerekse bürokratlar ve memurlar olarak ilimizin, ülkemizin daha da fazla kalkınması için gayret etmemiz gerekiyor. Ben başarılı çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, mevcut başarılarınızın artarak devam etmesi temennisinde bulunuyorum” dedi.
Amatör samimi organizasyondu
Afyonkarahisar Tanıtım Günleri hakkında da bir değerlendirmede bulunan Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar tanıtım günlerinin belki profesyonel olmadığını, ama amatör samimi bir organizasyon olduğunu belirtirken bu etkinlikte Afyonkarahisar’ımızın kültürü ve yöresel ürünlerinin en iyi şekilde tanıtıldığını ve bu tanıtımın yanında bir Afyonkarahisarlılar buluşması şekilde gerçekleştiğinin altını çizdi. Afyonkarahisar tanıtım günleriyle İstanbul’da yaşayan Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin buluşmasına vesile olunduğunu, bununda çok sevindirici olduğunu söyleyen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’a gelemeyen kardeşlerimize kültürlerini hatırlamaları ve yeni dostlar edinmeleri için güzel bir organizasyon olduğunu belirtti.
Milli Eğitimi çalıştıracağım
Afyonkarahisar’daki eğitim öğretim seviyesinin artırılacağına değinen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın eğitim alanındaki potansiyelin çok iyi durumda olduğunu ama bu potansiyelin faaliyete geçirilmesi konusunda bazı aksaklıklar olduğunu, bu anlamda da Afyonkankarahisar’ın Türkiye genelinde eğitim öğretimdeki seviyesinin altında olduğunu hatırlatarak, mevcut seviyenin daha iyi duruma getirilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğünü daha çok çalıştıracağının sözünü verdi. Eğitim öğretimin öncelikli konularının içerisinde yer aldığını vurgulayan Vali Tutulmaz, eğitim öğretimin daha iyi konumlara gelmesi için önemli bir gayret sergileneceğini sözlerine ekledi.
Çalışmalar başladı
Afyonkarahisar’ın tanıtımı için çalışmalar başlatıldığını belirten Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ı tanıtmak adına sadece reklam çalışmalarının yanında bölgemizin cazibe merkezi haline gelebilmesi için tarihi eserlerimizin korunması, tarihi yapıların restore edilmesi ve tarihimizi yansıtmak adına görselliğin artırılması için çalışma ve faaliyetlerin başladığını söyledi.Kurallara uyulması konusunda değerlendirmede bulunan Vali Tutulmaz; “Kuralları çalıştıracağız. Benim yöneticilik anlayışım burudur. Hiçbir şekilde kuralsızlığa ve kanunsuz işlere müsaade etmem. ” dedi.
Takipçisi olacağım
Vali Tutulmaz, “Ben Afyonkarahisar’da her ne konuda olursa olsun, hangi kurumu ilgilendirirse ilgilendirsin kurallara uyulması zorunluluğunu oluşturacağımın sözünü veriyorum. Bu konuda da kuralların uygulanmadığını görür ve duyarsanız silsile yoluyla ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerine müracaat edin. Eğer ilgilenilmez ise bana günün her saati ulaşabilirsiniz. Devletimizin güçlü olabilmesi için ve ülkemizde doğru faaliyetler yapılabilmesi için kurallara uyulması adına takipçi olacağım” dedi.

Anahtar Kelimeler: Kamu, kurum, kuruluşlarının, ziyaretleri, kapsamında, İl, Genel, Meclisi, Başk,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 542
 
Diğer Güncel Haberleri
Demokrasiye sahip çıktık
Büyük badire atlattık
4 tahliye 1 beraat, 12 caza

4 tahliye 1 beraat, 12 caza
Çözüm bulunmalı
Tortop veda turunda
Sela Belediyeden okundu
FETÖ hayatını kararttı
Diğer Başlıklar

Uysal gönül alıyor
Doktorlar yorgunluğu çiğ köfte ile attılar
Köksal’ın Atatürk sevgisi
Doktorlar yorgunluğu çiğ köfte ile attılar
Beşiktaşlılar buluştu
Abdullah Taş İlimizi temsil etti
Almanya’da piknikte buluştular
Destan yazdık
JETLER İLK YABANCISINA KAVUŞTU
Demokrasiye sahip çıktık
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Fatih SUSUZ
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ BELÇİKA OLDU
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ BEL...
Mustafa Özkal
TAVŞANIN RANDEVUSUNUN ÖNEMİ
TAVŞANIN RANDEVUSUNUN ÖNEMİTavşanın Rand...
Ahmet Işık
Başkanımız haklı
Başkanımız haklı Orman ve Su İşleri Bakanlığını u...
Ahmet SARLIK
AKRONES TERMAL Türkiye’nin gururu
AKRONES TERMAL Türkiye’nin gururu &Oum...
İSMAİL AKAR
GÜLE GÜLE VEYSEL HOCA
GÜLE GÜLE VEYSEL HOCA Dile kolay tam 11...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
TAKDİR-İ İLAHİ
TAKDİR-İ İLAHİ İnsan gündeme yeni gelen habe...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
YAVUZ DONAT
Sıcağı sıcağına erken seçim notları
Sıcağı sıcağına erken seçim notları Bug&uu...
Gökhan Kocaaslan
YAKIŞMADI…
YAKIŞMADI… Şimdi bu başlığı neden attığımı...
Ramazan DEMİR
AFYON KİTAP FUARI
AFYON KİTAP FUARI Alımlı binalar, yay gibi, kalem...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1166 - Abdulkadir Geylani (k.s.)'nin vefatı.
2006 - Fırtına
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.70