Bugün - Saturday, March 17, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Haber Detayları

Kanunsuzluğa müsaade yok

Kamu kurum ve kuruluşlarının ziyaretleri kapsamında İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel’e bir ziyaret gerçekleştiren Vali Mustafa Tutulmaz’a ziyaret sırasında Başkan Sel tarafından İl Genel Meclisinin çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Güncel Haberi - Tuesday, September 12, 2017 - 09:15
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...


İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel’i ziyaret ettikten sonra 2017 yılı Eylül ayı İl Genel Meclisi toplantısına katılan Vali Mustafa Tutulmaz, meclis üyelerine hitaben bir konuşma yaptı. Vali Tutulmaz; “Yaklaşık 2 aydır birlikte çalışıyor ve sizlerin aldığı kararları uygulamaya çalışıyoruz. Tabi bu süre içerisinde ilçelerimizi hızlı bir şekilde ziyaret ederek tanıma imkânı buldum. Zaman zaman köylerimizi ziyaret ederek köylerimizin alt yapısını görme imkânımız oldu” dedi.
Başarıların devamını dilerim
Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin hizmetler bağlamında çok güzel bir konumda olduğunu ifade eden Vali Tutulmaz, “Alt yapı konusunda köy muhtarlarıyla yaptığımız istişarelerde bizlerden istenen genellikle komşu köylerle olan bağlantı yollarının daha iyi yapılması konusudur. Köylerin yolları tamamen tamamlanmış, kanalizasyonda ve parke çalışmalarında çok iyi hizmetler yapılmış. Bunda hepinizin emeği var bu anlamda sizlere teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
Eksikleri gözlemlemektesiniz
İl Genel Meclislerinin demokrasinin oluşmasında, demokrasinin yerleşmesinde ve yaygınlaşmasında önemli yerler olduğunu belirten Vali Tutulmaz sözlerine şöyle devam etti: “Seçimin başlangıcı olan İl Genel Meclisleri hem halka yakındır, hem de hesap verilebilir bir konumdadır. Sizler her zaman vatandaşın içerisindesiniz. Hem vatandaşlardan gelen istekleri, hem de kendi yaşantınızdan gördüğünüz eksiklikleri gözlemlemektesiniz” diye konuştu.
Makamların hakkını vermeliyiz
İl Genel Meclisinde bulunda gurubu bulunan siyasi partilerin uyum içinde çalıştığına dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz, Hizmet yarışının dışında bir sıkıntı olmadığını görüyoruz. Bu anlamda da İl Genel Meclisi üyelerimizin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” İşgal ettiğimiz makamların hakkını vermemiz gerektiğini hatırlatan Vali Tutulmaz; “İster atanmış olalım, isterse seçilmiş olalım bizler bulunduğumuz makamların hakkını vermeliyiz” dedi.
Hizmetlere destek oluyorsunuz
“Bu makamlar bizlerin egolarını tatmin etmek için bize verilmiş yerler değildir” diyen Vali Tutulmaz, “Bizim önceliğimiz vatandaşa hizmet olmalıdır. İlimizin alt yapı sorunlarının giderilmesi, milli ve manevi kalkınmamızın sağlanması, ilimizin tanıtılması, eğitim, sağlık gibi her alanda hizmetlerin yapılmasında sizlerin büyük rolü var. Kendi bünyenizde direk hizmetler verdiğiniz gibi başkalarının yaptığı hizmetlere de destek oluyorsunuz” diye konuştu.
Çaba sarf etmemiz gerekiyor
Bunun artarak devam etmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Tutulmaz, “İnsan odaklı bir anlayışla hareket etmemiz gerekmektedir. Bunun da temeli eğitimden, kültürden geçmektedir. Yerel kültürümüzü benimsetmemiz ve yaygınlaştırmamız gerekmektedir. Yerel kültürümüzü evrensel kültürle harmanlamamızda tanıtımla mümkün olur. Buda Afyonkarahisar’ımızın tanıtılmasından geçmektedir. Bizim her geçen gün ilimizin tanıtılmasına yönelik daha çok çaba sarf etmemiz gerekir.”
Afyon’un geleceği parlak
Konuşmasında Afyonkarahisar’ın büyüyüp gelişmesi yönünde çok büyük imkânlara sahip olduğunu vurgulayan Vali Tutulmaz; “Afyonkarahisar gerek yolların kesiştiği yer olması, gerek doğal kaynaklarının önemli bir zenginliğe kavuşması ve zaferin kazanıldığı topraklar olması hasebiyle potansiyeli yüksektir. Milli gelire katkısı her geçen gün artan ilimiz istihdamı sağlama konusunda başarılı ve bu bağlamda geleceği parlak olan illerden birisidir” dedi.

Çok iyi değerlendirmeliyiz
Potansiyeli çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini belirten Vali Tutulmaz, “Bunu sağlamanın yolu dar çevremizden uzaklaşıp tanıtımı artırmaktır. Afyonkarahisarhisar’dan bayram tatili süresince yaklaşık 1 Milyon 200 bin kişi geçti. Buradan geçen insanlar Afyonkarahisar’ı tanıdı, lezzetlerimizin tadına baktılar. Bu olayı bizler ülke çapına ve hatta dünya çapına taşımamız gerekmektedir. Termal otellerdeki yatak kapasitemiz 24 bindir. Önümüzdeki günlerde 36 bine çıkması söz konusudur. Bu kapasitenin tamamen doldurulması hatta artırılması tanıtım yapılmasıyla mümkün olacaktır” dedi.
Tanıtım profesyonelce yapılır
Tanıtımın profesyonelce yapılması gerektiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz, “Gerek il özel idare, gerek kamu şirketleri kaynaklarıyla ve en önemlisi de halkımızın oluşturduğu sivil toplum kuruluşlarıyla tanıtıma destek vermemiz gerekmektedir. Bizler hizmet üretiyoruz. Ürettiğimiz hizmetin pazarını da buluyoruz. Ancak bizim hizmetlerimizi daha çok kişiye ulaştırmamız adına daha çok gayret etmemiz ve tanıtım faaliyetlerinde bulunmamız gerekmektedir. Tanıtım faaliyetlerimiz var ama bunu daha da fazla artırmak gerekiyor” dedi.
Hizmet etmek için buradayız
Hava yolu ile alakalı bazı olumsuzlukların olduğundan bahseden Vali Tutulmaz; “Hava yolu ilimizde çok fazla kullanılmıyor. Bizler hava yollarının kullanımını artırmamız için girişimlerde bulunmamız gerekiyor. Sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları olarak Afyonkarahisar’a daha fazla uçak getirmeliyiz ki insanlarımıza daha fazla iş ve aş temin edebiliriz. Hepimiz hizmet etmek için buradayız.”
Burada güzel hizmetler yapılmış
Vali Tutulmaz, “Bizler millete karşı sorumluyuz. Bazılarımız seçimle, bazılarımız da atamayla görevlerinin başlarındadır. Bizim inancımıza göre bu günümüzün dünden daha iyi olması için gayret etmeliyiz. Burada güzel hizmetler yapılmış. Gerek seçilmişler, gerekse bürokratlar ve memurlar olarak ilimizin, ülkemizin daha da fazla kalkınması için gayret etmemiz gerekiyor. Ben başarılı çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, mevcut başarılarınızın artarak devam etmesi temennisinde bulunuyorum” dedi.
Amatör samimi organizasyondu
Afyonkarahisar Tanıtım Günleri hakkında da bir değerlendirmede bulunan Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar tanıtım günlerinin belki profesyonel olmadığını, ama amatör samimi bir organizasyon olduğunu belirtirken bu etkinlikte Afyonkarahisar’ımızın kültürü ve yöresel ürünlerinin en iyi şekilde tanıtıldığını ve bu tanıtımın yanında bir Afyonkarahisarlılar buluşması şekilde gerçekleştiğinin altını çizdi. Afyonkarahisar tanıtım günleriyle İstanbul’da yaşayan Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin buluşmasına vesile olunduğunu, bununda çok sevindirici olduğunu söyleyen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’a gelemeyen kardeşlerimize kültürlerini hatırlamaları ve yeni dostlar edinmeleri için güzel bir organizasyon olduğunu belirtti.
Milli Eğitimi çalıştıracağım
Afyonkarahisar’daki eğitim öğretim seviyesinin artırılacağına değinen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın eğitim alanındaki potansiyelin çok iyi durumda olduğunu ama bu potansiyelin faaliyete geçirilmesi konusunda bazı aksaklıklar olduğunu, bu anlamda da Afyonkankarahisar’ın Türkiye genelinde eğitim öğretimdeki seviyesinin altında olduğunu hatırlatarak, mevcut seviyenin daha iyi duruma getirilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğünü daha çok çalıştıracağının sözünü verdi. Eğitim öğretimin öncelikli konularının içerisinde yer aldığını vurgulayan Vali Tutulmaz, eğitim öğretimin daha iyi konumlara gelmesi için önemli bir gayret sergileneceğini sözlerine ekledi.
Çalışmalar başladı
Afyonkarahisar’ın tanıtımı için çalışmalar başlatıldığını belirten Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ı tanıtmak adına sadece reklam çalışmalarının yanında bölgemizin cazibe merkezi haline gelebilmesi için tarihi eserlerimizin korunması, tarihi yapıların restore edilmesi ve tarihimizi yansıtmak adına görselliğin artırılması için çalışma ve faaliyetlerin başladığını söyledi.Kurallara uyulması konusunda değerlendirmede bulunan Vali Tutulmaz; “Kuralları çalıştıracağız. Benim yöneticilik anlayışım burudur. Hiçbir şekilde kuralsızlığa ve kanunsuz işlere müsaade etmem. ” dedi.
Takipçisi olacağım
Vali Tutulmaz, “Ben Afyonkarahisar’da her ne konuda olursa olsun, hangi kurumu ilgilendirirse ilgilendirsin kurallara uyulması zorunluluğunu oluşturacağımın sözünü veriyorum. Bu konuda da kuralların uygulanmadığını görür ve duyarsanız silsile yoluyla ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerine müracaat edin. Eğer ilgilenilmez ise bana günün her saati ulaşabilirsiniz. Devletimizin güçlü olabilmesi için ve ülkemizde doğru faaliyetler yapılabilmesi için kurallara uyulması adına takipçi olacağım” dedi.

 
Anahtar Kelimeler: Kamu, kurum, kuruluşlarının, ziyaretleri, kapsamında, İl, Genel, Meclisi, Başk,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 454
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Güncel Haberleri
Kaçak avcılar yakalandı
Hırsızlar otelde yakalandı
Acar’ı ziyaret ettiler

Acar’ı ziyaret ettiler
AYZA Eğitim duygulandırdı
Kurtuluş burada başladı
Milletin kapısı açık
Tamamen yerli ve milli
Diğer Başlıklar

ODAK İÇİN POZ VERDİLER
Hekimler günlerini kutladı
Kaçak avcılar yakalandı
Hırsızlar otelde yakalandı
Acar’ı ziyaret ettiler
AYZA Eğitim duygulandırdı
Kurtuluş burada başladı
Milletin kapısı açık
Tamamen yerli ve milli
Tamamen yerli ve milli
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Fatih SUSUZ
DERBİ HAFTASI
  Bu hafta sonu tüm Türkiye’...
Ahmet SARLIK
YÖNLER KARIŞIYOR?
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından trafik yoğunl...
İSMAİL AKAR
Şeker Fabrikası Umutlu Bekleyiş Sona Erdi
    Uzun zamandır aralarında Afyonkara...
Ahmet Işık
Albay Diker bu bayrağı AEV için bu araziye diker
2017 Ağustos ayında Yüksek Askeşi Şurası&rsq...
Mustafa Özkal
ZAPTA GEÇSİN EFENDİM!
YANLIŞLAR MİADLI, DOĞRULARSA EBEDÎDİR &nbs...
Ali KÜÇÜKKARTAL
İTİRAZIM VAR!
Muhalefet doğru yapıldığında güçlü...
Gökhan Kocaaslan
8 MART ANLAMLI
8 Mart’ta Dünya Kadınlar Günü...
BASINDAN SEÇMELER
FET֒nün temizlenemediği üniversiteler..
Üniversitelerden gelen bilgi ve belgelerde FE...
Rabia Güzbey
Önce insan olabilmek…
  Neredeyse her hafta sokak ortasında &Ccedi...
M.Emin Güzbey
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
              &...
Ramazan DEMİR
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN ‘ALLAH’ LAFZI (I)
  Allah’a Tanrı/Zat Denir mi? Yaklaşı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
YAVUZ DONAT
İl il… FETÖ
  Afyon... Denizli... Manisa... Me...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
ORTADOĞULU OLMAMAYA ÇALIŞMAK
 Yurdumuzun coğrafi konumu her ne kadar Ortad...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1442 - Osmanlı Orduları, Erdel'i feth etti.
1920 - Konya düşman işgalinden kurtarıldı.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
1.39