Bugün - Friday, April 20, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
 
Haber Detayları

Darbe ülkenin demokrasisine yapıldı

CHP İl Başkanı Demirkırkan, 15 Temmuzda yaşanan hain darbe girişiminde Afyonkarahisar’da yaşadıklarını ODAK’a anlattı.

Güncel Haberi - Saturday, July 15, 2017 - 13:53
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

İl Başkanı Demirkırkan, 15 Temmuz darbesinin ülkenin demokrasisine karşı yapıldığını söyleyerek,  “Darbe bu ülkenin TBMM’ne karşı yapılmıştır. Bu yüzden herkeste TBMM’de bulunan bütün Milletvekillerin ve meydanlara inen vatandaşlarımızın alınlarından öpmek lazımdır” dedi.

ODAK’ın sorularını cevaplandıran CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, 15 Temmuz akşamı bir CHP Yönetim Kurulunda uzun yıllar görev yapan Dr. Abdullah Umce’ye veda yemeği organizasyonu yaptıklarını söyleyerek, “Bir restoranda hep beraber yönetim kurulu üyelerimizle beraber birlikte bu veda yemeğindeydik. Saat 22:00’da televizyonlar kapalıydı bulunduğumuz ortamda ancak saat 22:00’dan sonra haberler gelmeye başladı. “Bir şeyler oluyor ve ortalık karışıyor” diyerek. Tabi ki ilk etapta bunu ciddiye almamıştık. Telefonlarıma baktım bir şey yoktu. Sonrasında telefonla kıramayacağım bir arkadaşım beni aradı ve açtım. “İstanbul’un karıştığını köprüyü tutmuşlar ne oluyor” diye sordu” dedi.

Ciddiyetin farkına vardık

Telefon görüşmesinin ardından CHP Genel Merkezini ve CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ı telefonla aradığını ifade eden İl Başkanı Demirkırkan, “Köprünün tutulduğu ve askerlerin ayaklandığı bilgisi gelmeye başladı. Biz bir süre daha sağı ve solu arayarak araştırma yaptıktan sonra oturduğumuz mekandan Afyonkarahisar’a bakıyoruz ve hayat normal bir şekilde devam ediyordu. Hiçbir şey yok arabalar gelip geçiyordu. Olayı araştırdıktan yarım saat sonra olayın ciddiyetin farkına vardık ve televizyonlar açıldı, olaylar takip edilmeye başlandı ve yemeği sonlandırdık” diye konuştu.

Genel Merkezin direktiflerine uydum

“Ben iki arkadaşım ile birlikte biliyorsunuz bu tür olaylarda meydanlar, benzin istasyonları ve marketler yoğun oluyor” diyen İl Başkanı Demirkırkan, “Afyonkarahisar’da merkeze geldiğimizde henüz saat 22:30-23:00 civarlarında bir hareketlilik yoktu. Daha sonra 1 saat şehir merkezinde arabamla tur attım. Kimsede niye dolaşıyorsun demedi. Daha sonra eve geçerek Genel Merkezimizden gelen direktifleri üyelerimize ilettim” ifadelerini kullandı.

12 Eylül’ü küçük yaşta yaşadım

12 Eylül’ü küçük yaşta yaşadığını ifade eden İl Başkanı Kemal Demirkırkan; “O günle yaşadıklarımla 15 Temmuz da yaşananlar birbirlerini tutmadı. Yani 12 Eylül tarihindeki darbe çok ciddi ve daha farklıydı. Darbe olduğunu hissettirdi. O gün çok sonra televizyondan bir darbe Postmodern darbe deniliyor ya buda açıkçası öyle oldu. Televizyonlardan gördük, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan facetıme’den konuştu ve vatandaşlar meydanlara indi” dedi.

3’gün sonra ortaya çıktılar

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde gururlandıkları bir çok şeyler olduğunu belirten Demirkırkan, “Vatandaşlarımız sokağa çıktılar, vatandaşlarımız bu darbeye karşı hakikaten bunu bir siyasi partiye mael etmeye çalışıyorlar ama ben kesinlikle karşı duruyorum.  Özellikle net bir şekilde söylüyorum o gün ben alanda olduğumda AKP Yöneticilerin hiçbirisi alanda değildi. Bunu birçok gazeteci biliyorlar. 2-3’üncü gün olay bittikten sonra alanlarda görmeye başladık” diye konuştu.

Milletvekillerin alınlarından öpmeliyiz

15 Temmuz darbesinin ülkenin demokrasisine karşı yapıldığını söyleyen Demirkırkan, “Darbe bu ülkenin TBMM’ne karşı yapılmıştır. Bu yüzden herkeste TBMM’de bulunan bütün Milletvekillerin alınlarından öpmek lazımdır. Bütün bu olaylara rağmen bombalanan meclise gelip korkusuzca millete güç verdiler.  Kötü bir dönem geçirdik inşallah Allah bize bugünleri yaşatmasın” dedi.  

Yaşananlara çok üzülüyoruz

“Bugünleri yaşamak istemiyorsak bu darbenin her açından aydınlatılması, her yönüyle ortaya çıkarılmasına inanıyorum” diyen Demirkırkan, “Bizler vatandaşın 15 Temmuz’u ile AKP’nin 15 Temmuz’unun aynı olduğuna inanmıyoruz. 15 Temmuz günü yaşananlara çok üzülüyoruz. 249 şehidimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyoruz. Büyük bir cesaret örneği gösteren insanlardır. Gerçek Türk kahramanı onlardır” diye konuştu.

 

FETÖ’yü bu hale kim getirdi

Demirkırkan, “Hükümetin 20 Temmuzda yaptığı fırsattan istifade edip önleyebileceği bir darbeyi önlemeyerek bu insanların belki de ölümüne sebebiyet vermektir. Bu hala araştırılmadı. Bunun araştırılmasının hala önü kesiliyor. Meclisin bu darbeyi araştıran komisyonun önünü kesmek için her şey yapıldı. Tamam FETÖ darbeyi yapmaya çalıştı, Tamam 15 Temmuzu yaşadık ama tamam olmayan şeylerde var. FETÖ’yü bu hale kim getirdi. FETÖ’yü Genelkurmay atamalarına kim bu hale getirdi. Milli Güvenlik Kurulu toplantılarında FETÖ’den atamalar yapılırken hep şeh koyanlar kimlerdi” dedi.

AKÜ’nün durumu ortadadır

Afyonkarahisar özelinden de bahseden Demirkırkan, “FETÖ’nün Afyonkarahisar’da yerleşmesine çalışanlar ve destek olanlar kimlerdi? Bakın ben Mart ayında bir açıklama yaptım bunu bulabilirsiniz “Afyon Kocatepe Üniversitesinde himmet parası toplanıyor” diye. Üniversite Rektörümüz Mustafa Solak, bizi alaylı bir üslupla ret etti, yazı gönderdi “Bundan dolayı üniversitemizi küçük düşürüyorsunuz” diye. Afyon Kocatepe Üniversitesinde bugün gelinen durumu görüyoruz. Öğretim Görevlilerin ne hale geldiğini, toplanan paraları ve ceza alan öğretim üyelerini görüyoruz” diye konuştu.

Kimler olduğunu öğrenmeliyiz

Demirkırkan, “Bitti mi bitmedi. Bu hale gelene kadar kimler destek olduysa onlardan hesap soramaz isek bu işin siyasi ayağını, kamudaki ayağını ortaya çıkaramazsak marabalarla bir yere varamayız. Altta bulunan insanlara evet ceza veriliyor doğru ama yukarıda ki kimseye ceza verilmiyor. AKP’nin içinde bir milletvekilinin hükümet sözcüsü de söyledi “Biz gerekli temizliği yaptık” diye. Biz yapılan temizliğin kimler üzerinde yapıldığını ve kimler olduğunu da öğrenmek istiyoruz” dedi.

Demokrasiden yanayız

Demirkırkan sözlerine şöyle son verdi; “Allah bize bir daha darbe göstermesin biz demokrasiden yanayız, özgürlüklerden yanayız, halkın halk tarafından yönetilmesinden Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından yönetilmesinden yanayız. 15 Temmuza ne kadar karşıysak 20 Temmuzdaki OHAL uygulamalarına ve sonrasındaki tek adam rejimine o kadar karşıyız” ifadelerini kullandı.  >>GÖKHAN KOCAASLAN

 
Anahtar Kelimeler:CHP, İl, Başkanı, Demirkırkan, 15, Temmuzda, yaşanan, hain, darbe, girişiminde, ,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 500
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Güncel Haberleri
YILDIZ ÖZER TOPRAĞA VERİLDİ
Numaram Takvimlerde !
BENİ İŞKUR YÖNLENDİRDİ !

BENİ İŞKUR YÖNLENDİRDİ !
İMAMLAR ÜMÜĞÜMÜ SIKAR VALLA
2 ayda savunma hazırlayamamış!
Etkin Pişmanlıktan tahliye oldular
Karaca’dan Serteser’e ziyaret
Diğer Başlıklar

FET֒cülerden “Etkin Pişmanlık Baskısı”
YILDIZ ÖZER TOPRAĞA VERİLDİ
Numaram Takvimlerde !
BENİ İŞKUR YÖNLENDİRDİ !
İMAMLAR ÜMÜĞÜMÜ SIKAR VALLA
2 ayda savunma hazırlayamamış!
Etkin Pişmanlıktan tahliye oldular
Sağlık turizminin gelişmesi, bölge turizmine katkı sağlayacak
Karaca’dan Serteser’e ziyaret
Bizdeki oteller daha lüks
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
İSMAİL AKAR
BİR IŞIK SÖNDÜ
BİR IŞIK SÖNDÜ Günümüzde...
Mustafa Özkal
EVVELUHU, ÂHİRUHU
EVVELUHU, ÂHİRUHUHiç bir şey sadece b...
Fatih SUSUZ
U-19’LARIN FİNAL HEYECANI
U-19’LARIN FİNAL HEYECANI Uzun zamandır bek...
Ramazan DEMİR
SAVAŞ ALANI
SAVAŞ ALANI“Dünya görüşü...
Gökhan Kocaaslan
Geçmiş olsun Bakan Eroğlu
Geçmiş olsun Bakan Eroğlu Geçtiğim...
Ahmet SARLIK
Başkan Çoban’ın BİLGİSİNE …!
Başkan Çoban’ın BİLGİSİNE …! ...
İhsan Şengül
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı Afyonkarahisar-Antalya Karayolu üzerinde hizmet veren Tınaztepe Dinlenme Tesisleri.
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı Afyon...
Ahmet Işık
Sürpriz
Sürpriz 30 Eylül 2017 tarihinde bir yaz...
BASINDAN SEÇMELER
FET֒nün temizlenemediği üniversiteler..
Üniversitelerden gelen bilgi ve belgelerde FE...
Rabia Güzbey
Önce insan olabilmek…
  Neredeyse her hafta sokak ortasında &Ccedi...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
YAVUZ DONAT
İl il… FETÖ
  Afyon... Denizli... Manisa... Me...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
ORTADOĞULU OLMAMAYA ÇALIŞMAK
 Yurdumuzun coğrafi konumu her ne kadar Ortad...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1924 - Anayasanın değiştirilmesi
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
1.42