Bugün - Sunday, March 18, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Haber Detayları

Sizler bizim başımızın tacısınız

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban eşi Emine Çoban ile birlikte her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna iftar programı düzenledi.

Güncel Haberi - Monday, June 19, 2017 - 09:33
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

 

İkbal Termal Otel'de düzenlenen iftar programına, Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Kılıçaslan, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, İl Jandarma Komutanı J. Albay Orhan Sırma, askeri ve mülki erkan, şehit ve gazi aileleri yakınları katıldı. İftar öncesi Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Eşi Emine Çoban masaları tek tek dolaşarak konuklarıyla yakından ilgilendiler. Gecede Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban Şehit çocuğumuz Enes Dama’ ya doğum günü sürprizi yaptı.  28 Ağustos 2016 tarihinde Şırnak Cizre’de şehit olan Mehmet Dama’nın oğlu küçük Enes dört yaşına girdi. Başkan Çoban ve eşi Emine Çoban Enes’in doğum gününü diğer şehit evlatlarımızla birlikte kutladılar.

 

Şehit ailesi ve gazi olmak ayrı bir gurur

Programın açılış konuşmasını Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı yaptı. Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, kendilerini iftarda bir araya getiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür etti. Afyonkarahisarda şehit ailesi ve gazi olmanın ayrı bir gurur vesilesi olduğunu söyleyen İsmail Kumartaşlı ‘Birlik beraberlik ve paylaşmanın en çok olduğu bu mübarek ayda sağ olsunlar ilimizin önde gelen mülki amirleri bizlerle birlikte oluyorlar. Bugünde Belediye Başkanımızın ev sahipliğinde toplandık. Afyonkarahisarda şehit ailesi olmak, gazi olmak bizim için ayrı bir gurur, onur ve şans olduğunu düşünüyorum.  Çünkü bizlere ayrı bir önem verildiğini görüyor ve biliyoruz.  Başta Sayın Valimiz, Garnizon Komutanımız ve Belediye Başkanımız ne sıkıntımız olursa olsun bizlerin yanımızdalar” dedi.

 

‘Babalar gününü babasız geçirmiyorsunuz’

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesine imkanları dahilinde destek verdiğini söyleyen Kumartaşlı, “Her ne istersek bugüne kadar geri çevirmeden isteklerimizi yerine getirdi ve getirmeye devam ediyor.  Belediyemizle devam eden projelerimiz var. Son olarak Afyonda merkez ve merkeze bağlı mahallelerimizdeki yeni yapılacak olan tüm parklara şahadet tarihine göre şehitlerimizin isimleri verilecek. Bu vesileyle Başkanımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bildiğiniz üzere hafta sonu babalar günü. İçimizde şehit çocuklarımız var onlara şunu söylüyorum babalar gününü babasız geçirmiyorsunuz.  Özellikle şu üç masada devlet var, devlet baba var. Onlar zaten gereğini yapıyorlar hiç üzülmeyin’ diye konuştu.

 

Kararlılıkla mücadele ediliyor

Ramazanın bitimine kısa süre kala şehit aileleri, gaziler ve yakınlarıyla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, katılımlarından dolayı şehit aileleri ve gazilere teşekkür etti.  Türk milleti tarihin her döneminde inancı, vatanı, bağımsızlığı, bayrağı ve ezanı gibi mukaddes bildiği değerler uğruna canı pahasına mücadele vermekten çekinmeyen aziz bir millet olduğunu dile getiren Başkan Burhanettin Çoban bugünde milletin istiklaline, istikbaline yönelik her türlü saldırıya karşı aynı şuur ve kararlılıkla mücadele edildiğini söyledi. 

 

İhanet cezasız kalmayacak

Başkan Çoban sözlerini şöyle sürdürdü: “Bundan 100 yıl önce ülkemizi dilim, dilim doğramak küçük küçük parçalar halinde yutmak amacıyla kurulan planları Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Afyon’da Dumlupınar’da İzmir’de yerle yeksan etmişsek milletimiz 15 Temmuz gecesi aynı niyetle harekete geçenlerin heveslerini  bir kez daha hamdolsun kursaklarında bırakmıştır.  Rabbimize hamdolsun bizleri bu milletin bir ferdi yarattı ve bu millete hizmet etmekle şereflendirdi.  Bundan sonra adı ve söylemi ne olursa olsun hiçbir örgütün ülkemize yaptığı ihanet cezasız kalmayacak. Dünyanın en modern savaş araçları karşısında en etkili gücün hala iman dolu yürekler olduğunu gösteren milletimizin her bir mensubuna buradan şükranlarımı sunuyorum” dedi

 

Başlı başına bir şeref kaynağıdır

 

Bugün ülkemizin terör örgütleriyle olan mücadelesini geçmişe göre çok daha kararlı bir şekilde vermesinde 15 Temmuz zaferinin çok büyük etkisinin olduğunu belirten Başkan Çoban ‘Bugün Gabar’da Cudi’de Tendürek’te kararlı bir şekilde mücadele veren askerimiz varsa polisimiz varsa, güvenlik güçlerimiz varsa bu fedakarlık her şeyin üzerindedir. Hem devletimiz bu mücadeleyi sekteye uğratan hainlerden temizliyor, hemde güvenlik güçlerimiz arkalarında koskoca bir milletin olduğunu şüpheye yer bırakmayacak şekilde görüyor ve mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor’ diye konuştu.

 

Sıkı sıkı sahip çıkıyoruz

Türk milletinin yeni bir diriliş, yeni bir kuruluş, yeni bir yükseliş döneminin işaretini 15 Temmuz direnişi ile verdiğini dile getiren Başkan Buhanettin Çoban: “Bize ve bizden sonra gelenlere düşen görev, bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmektir. İşte bu anlayışla şehitlerimizin manevi emanetlerinin ifadesi olan tek millet, tek devlet, tek vatan, tek devlet ülküsüne sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz.  Aynı şekilde şehitlerimizin emaneti olarak gördüğümüz geride bıraktıkları yakınlarına aynı şekilde sahip çıkmalıyız. Şehit yakınlığı ve gazilik unvanı başlı başına bir şeref kaynağıdır bir gurur kaynağıdır. Bunun karşılığı hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemez. Bu unvanları taşıyan her bir kardeşimin temsil ettikleri kavramların önemine uygun bir vakar içinde hareket ettiklerini biliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum’ diye konuştu.

 

Kapımız her zaman açık

Gecenin son konuşmacısı Vali Aziz Yıldırım oldu. Şehitlik vatanı ve milleti için canlarını seve seve vermeyi görev bilen vatan evlatlarının ulaştığı en yüce makam olduğunu söyleyen Vali Aziz Yıldırım  ‘sizler en değerli varlıklarınızı eşinizi, oğlunuzu kardeşlerinizi, küçükler babalarını bu vatan için şehit verdiniz. Onların vatan ve millet uğrunda yaptıkları kahramanlık ve fedakarlığın değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür. Ne mutlu sizlere ki; böyle şerefli evlatların anne ve babaları, eşleri ve kardeşlerisiniz. Sizlere devlet ve millet olarak minnet ve şükranlarımızı ne kadar sunsak azdır. Sizler bizim başımızın tacısınız. Sizlere her zaman kapımız ve yüreğimizin açık olduğunu asla unutmayınız. Sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak sıkıntılarını gidermek sizlerle beraber olmak ancak bizlere onur ve gurur verir. Bu duygu ve düşüncelerle vatanımız uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyor gazilerimizi şükranla anıyorum’ diye konuştu.

 
Anahtar Kelimeler:Belediye, Başkanı, Burhanettin, Çoban, eşi, Emine, Çoban, birlikte, her, Ramazan,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 498
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Güncel Haberleri
Milletin kapısı açık
Ziyaretçi akınına uğruyor
Yarının yaşlılarıyız

Yarının yaşlılarıyız
Her zaman yanınızdayım
Sınavlar yapılıyor
Çanakkale ruhunu yaşadık
Bıyıklarımızı kesmediğim sürece, su kesilmeyecek
Diğer Başlıklar

Kışla geliyor
Milletin kapısı açık
Ziyaretçi akınına uğruyor
Basına cansuyu teklifi
Yarının yaşlılarıyız
Her zaman yanınızdayım
Sınavlar yapılıyor
Çanakkale ruhunu yaşadık
Bıyıklarımızı kesmediğim sürece, su kesilmeyecek
75.YIL’DAN BAŞKAN ÇOBAN’A ZİYARET
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
İSMAİL AKAR
Saadet Zinciri
              &...
Fatih SUSUZ
İÇERİDE “İN” DIŞARIDA “OUT”
  Köşe yazıma bu sefer basketbol takımı...
Ahmet SARLIK
YÖNLER KARIŞIYOR?
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından trafik yoğunl...
Ahmet Işık
Albay Diker bu bayrağı AEV için bu araziye diker
2017 Ağustos ayında Yüksek Askeşi Şurası&rsq...
Mustafa Özkal
ZAPTA GEÇSİN EFENDİM!
YANLIŞLAR MİADLI, DOĞRULARSA EBEDÎDİR &nbs...
Ali KÜÇÜKKARTAL
İTİRAZIM VAR!
Muhalefet doğru yapıldığında güçlü...
Gökhan Kocaaslan
8 MART ANLAMLI
8 Mart’ta Dünya Kadınlar Günü...
BASINDAN SEÇMELER
FET֒nün temizlenemediği üniversiteler..
Üniversitelerden gelen bilgi ve belgelerde FE...
Rabia Güzbey
Önce insan olabilmek…
  Neredeyse her hafta sokak ortasında &Ccedi...
M.Emin Güzbey
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
              &...
Ramazan DEMİR
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN ‘ALLAH’ LAFZI (I)
  Allah’a Tanrı/Zat Denir mi? Yaklaşı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
YAVUZ DONAT
İl il… FETÖ
  Afyon... Denizli... Manisa... Me...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
ORTADOĞULU OLMAMAYA ÇALIŞMAK
 Yurdumuzun coğrafi konumu her ne kadar Ortad...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1799 - Fransız İmparatoru Napolyon Bonapart Akka Kalesi'ni kuşattı. Kuşatma, Napolyon'un başarısızlığı ile sonuçlandı. 21.000 kişilik Fransız ordusunu perişan eden Cezzar Ahmet Paşa'nın 5.000 askeri vardı.
1851 - Türk müziği hanende, sazende ve bestekarı Basmacı Abdi Efendi İstanbul'da öldü. Doğumu
1915 - Çanakkale Zaferi kazanıldı. Çanakkale Savaşı, İngiltere ve Rusya'nın 2 Ocak'ta kararlaştırdıkları gövde gösterisi üzerine çıkmıştı. Savaş 23 gün sürdü.
1920 - Osmanlı Meclis-i Mebusan'ı, İstanbul'da son toplantısını yaptı.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
1.41