Bugün - Sunday, May 27, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
 
Haber Detayları

Sizler bizim başımızın tacısınız

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban eşi Emine Çoban ile birlikte her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna iftar programı düzenledi.

Güncel Haberi - Monday, June 19, 2017 - 09:33
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

 

İkbal Termal Otel'de düzenlenen iftar programına, Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Kılıçaslan, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, İl Jandarma Komutanı J. Albay Orhan Sırma, askeri ve mülki erkan, şehit ve gazi aileleri yakınları katıldı. İftar öncesi Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Eşi Emine Çoban masaları tek tek dolaşarak konuklarıyla yakından ilgilendiler. Gecede Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban Şehit çocuğumuz Enes Dama’ ya doğum günü sürprizi yaptı.  28 Ağustos 2016 tarihinde Şırnak Cizre’de şehit olan Mehmet Dama’nın oğlu küçük Enes dört yaşına girdi. Başkan Çoban ve eşi Emine Çoban Enes’in doğum gününü diğer şehit evlatlarımızla birlikte kutladılar.

 

Şehit ailesi ve gazi olmak ayrı bir gurur

Programın açılış konuşmasını Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı yaptı. Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, kendilerini iftarda bir araya getiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür etti. Afyonkarahisarda şehit ailesi ve gazi olmanın ayrı bir gurur vesilesi olduğunu söyleyen İsmail Kumartaşlı ‘Birlik beraberlik ve paylaşmanın en çok olduğu bu mübarek ayda sağ olsunlar ilimizin önde gelen mülki amirleri bizlerle birlikte oluyorlar. Bugünde Belediye Başkanımızın ev sahipliğinde toplandık. Afyonkarahisarda şehit ailesi olmak, gazi olmak bizim için ayrı bir gurur, onur ve şans olduğunu düşünüyorum.  Çünkü bizlere ayrı bir önem verildiğini görüyor ve biliyoruz.  Başta Sayın Valimiz, Garnizon Komutanımız ve Belediye Başkanımız ne sıkıntımız olursa olsun bizlerin yanımızdalar” dedi.

 

‘Babalar gününü babasız geçirmiyorsunuz’

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesine imkanları dahilinde destek verdiğini söyleyen Kumartaşlı, “Her ne istersek bugüne kadar geri çevirmeden isteklerimizi yerine getirdi ve getirmeye devam ediyor.  Belediyemizle devam eden projelerimiz var. Son olarak Afyonda merkez ve merkeze bağlı mahallelerimizdeki yeni yapılacak olan tüm parklara şahadet tarihine göre şehitlerimizin isimleri verilecek. Bu vesileyle Başkanımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bildiğiniz üzere hafta sonu babalar günü. İçimizde şehit çocuklarımız var onlara şunu söylüyorum babalar gününü babasız geçirmiyorsunuz.  Özellikle şu üç masada devlet var, devlet baba var. Onlar zaten gereğini yapıyorlar hiç üzülmeyin’ diye konuştu.

 

Kararlılıkla mücadele ediliyor

Ramazanın bitimine kısa süre kala şehit aileleri, gaziler ve yakınlarıyla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, katılımlarından dolayı şehit aileleri ve gazilere teşekkür etti.  Türk milleti tarihin her döneminde inancı, vatanı, bağımsızlığı, bayrağı ve ezanı gibi mukaddes bildiği değerler uğruna canı pahasına mücadele vermekten çekinmeyen aziz bir millet olduğunu dile getiren Başkan Burhanettin Çoban bugünde milletin istiklaline, istikbaline yönelik her türlü saldırıya karşı aynı şuur ve kararlılıkla mücadele edildiğini söyledi. 

 

İhanet cezasız kalmayacak

Başkan Çoban sözlerini şöyle sürdürdü: “Bundan 100 yıl önce ülkemizi dilim, dilim doğramak küçük küçük parçalar halinde yutmak amacıyla kurulan planları Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Afyon’da Dumlupınar’da İzmir’de yerle yeksan etmişsek milletimiz 15 Temmuz gecesi aynı niyetle harekete geçenlerin heveslerini  bir kez daha hamdolsun kursaklarında bırakmıştır.  Rabbimize hamdolsun bizleri bu milletin bir ferdi yarattı ve bu millete hizmet etmekle şereflendirdi.  Bundan sonra adı ve söylemi ne olursa olsun hiçbir örgütün ülkemize yaptığı ihanet cezasız kalmayacak. Dünyanın en modern savaş araçları karşısında en etkili gücün hala iman dolu yürekler olduğunu gösteren milletimizin her bir mensubuna buradan şükranlarımı sunuyorum” dedi

 

Başlı başına bir şeref kaynağıdır

 

Bugün ülkemizin terör örgütleriyle olan mücadelesini geçmişe göre çok daha kararlı bir şekilde vermesinde 15 Temmuz zaferinin çok büyük etkisinin olduğunu belirten Başkan Çoban ‘Bugün Gabar’da Cudi’de Tendürek’te kararlı bir şekilde mücadele veren askerimiz varsa polisimiz varsa, güvenlik güçlerimiz varsa bu fedakarlık her şeyin üzerindedir. Hem devletimiz bu mücadeleyi sekteye uğratan hainlerden temizliyor, hemde güvenlik güçlerimiz arkalarında koskoca bir milletin olduğunu şüpheye yer bırakmayacak şekilde görüyor ve mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor’ diye konuştu.

 

Sıkı sıkı sahip çıkıyoruz

Türk milletinin yeni bir diriliş, yeni bir kuruluş, yeni bir yükseliş döneminin işaretini 15 Temmuz direnişi ile verdiğini dile getiren Başkan Buhanettin Çoban: “Bize ve bizden sonra gelenlere düşen görev, bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmektir. İşte bu anlayışla şehitlerimizin manevi emanetlerinin ifadesi olan tek millet, tek devlet, tek vatan, tek devlet ülküsüne sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz.  Aynı şekilde şehitlerimizin emaneti olarak gördüğümüz geride bıraktıkları yakınlarına aynı şekilde sahip çıkmalıyız. Şehit yakınlığı ve gazilik unvanı başlı başına bir şeref kaynağıdır bir gurur kaynağıdır. Bunun karşılığı hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemez. Bu unvanları taşıyan her bir kardeşimin temsil ettikleri kavramların önemine uygun bir vakar içinde hareket ettiklerini biliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum’ diye konuştu.

 

Kapımız her zaman açık

Gecenin son konuşmacısı Vali Aziz Yıldırım oldu. Şehitlik vatanı ve milleti için canlarını seve seve vermeyi görev bilen vatan evlatlarının ulaştığı en yüce makam olduğunu söyleyen Vali Aziz Yıldırım  ‘sizler en değerli varlıklarınızı eşinizi, oğlunuzu kardeşlerinizi, küçükler babalarını bu vatan için şehit verdiniz. Onların vatan ve millet uğrunda yaptıkları kahramanlık ve fedakarlığın değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür. Ne mutlu sizlere ki; böyle şerefli evlatların anne ve babaları, eşleri ve kardeşlerisiniz. Sizlere devlet ve millet olarak minnet ve şükranlarımızı ne kadar sunsak azdır. Sizler bizim başımızın tacısınız. Sizlere her zaman kapımız ve yüreğimizin açık olduğunu asla unutmayınız. Sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak sıkıntılarını gidermek sizlerle beraber olmak ancak bizlere onur ve gurur verir. Bu duygu ve düşüncelerle vatanımız uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyor gazilerimizi şükranla anıyorum’ diye konuştu.

 
Anahtar Kelimeler:Belediye, Başkanı, Burhanettin, Çoban, eşi, Emine, Çoban, birlikte, her, Ramazan,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 549
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Güncel Haberleri
Beşi tespit edildi
Dostları uğurladı
Hemşerileriyle buluştu

Hemşerileriyle buluştu
Dev tesisi inceledi
Nuribey’e ne yapsak haktır
En büyük sadaka su vermek
Amacı güzel bir tören
Diğer Başlıklar

Yıldız görevine başlıyor
İnşallah 6-0
Beşi tespit edildi
Dostları uğurladı
Akşener geliyor
Hemşerileriyle buluştu
Hayırlısı ile tabelayı astık
Dev tesisi inceledi
Nuribey’e ne yapsak haktır
En büyük sadaka su vermek
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Mustafa Özkal
SEVGİSİNDE KEŞKE OLMAYAN KİMDİR?
SEVGİSİNDE KEŞKEOLMAYAN KİMDİR? Ne zamandır yazay...
İSMAİL AKAR
Afyon da İnce Rüzgarı Esti
Afyon da İnce Rüzgarı Esti Hazırlıklar g&uum...
Fatih SUSUZ
SEYİRCİ MAÇI ALDI
SEYİRCİ MAÇI ALDI Türkiye Basketbol L...
Ahmet SARLIK
Listeler üzerine !
Listeler üzerine ! 24 Haziran’da yapıl...
Ahmet Işık
Fahrettin Şen
Fahrettin Şen 2016 yılı Ekim ayıydı. Afyonkarahis...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
YAVUZ DONAT
Sıcağı sıcağına erken seçim notları
Sıcağı sıcağına erken seçim notları Bug&uu...
Gökhan Kocaaslan
YAKIŞMADI…
YAKIŞMADI… Şimdi bu başlığı neden attığımı...
Ramazan DEMİR
AFYON KİTAP FUARI
AFYON KİTAP FUARI Alımlı binalar, yay gibi, kalem...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
Rabia Güzbey
Önce insan olabilmek…
  Neredeyse her hafta sokak ortasında &Ccedi...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
ORTADOĞULU OLMAMAYA ÇALIŞMAK
 Yurdumuzun coğrafi konumu her ne kadar Ortad...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1942 - Elmalı Hamdi Yazır'ın vefatı.
1935 - Hafta tatilinin Cumadan Pazara alınması
2006 - Bahar rüzgarlarının sonu
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
1.34